Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: chemikalius »

Aktualizacja:

25.10.2021 zamówiony ceed z dct, w maju anulowany
25.05.2022 zamówiony ceed manual, minęło 4.5 miesiąca do produkcji (mimo bajeczek o priorytetowym traktowaniu)
6.10.2022 produkcja
21.10.2022 rejestracja (papiery przyszly z opóźnieniem)
24.10.2022 odbiór
SW BL AEB 1.5 Tgdi manual
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
Tomiq37
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2022, 15:12
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tomiq37 »

chemikalius pisze: 22 paź 2022, 12:55 Aktualizacja:

25.10.2021 zamówiony ceed z dct, w maju anulowany
25.05.2022 zamówiony ceed manual, minęło 4.5 miesiąca do produkcji (mimo bajeczek o priorytetowym traktowaniu)
6.10.2022 produkcja
21.10.2022 rejestracja (papiery przyszly z opóźnieniem)
24.10.2022 odbiór
SW BL AEB 1.5 Tgdi manual
No to czekamy na pierwsze wrażenia
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

U mnie dalej cisza z tym że pierwszw zamówienie gt-line sw 7dct bylo w styczniu a drugie (po anulowaniu) na poczatku czerwca.

Tym razem wyslalem emaila do centrali nie do salonu a centrala zapytala mnie u ktorego dilera zamawiałem, więc może i tak pytali dilera o status :lol:
Tak czy siak pozostaje dalej czekać :cry:
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: chemikalius »

PowerMario1978 pisze: 23 paź 2022, 21:18 Tym razem wyslalem emaila do centrali nie do salonu a centrala zapytala mnie u ktorego dilera zamawiałem, więc może i tak pytali dilera o status :lol:
Tak czy siak pozostaje dalej czekać :cry:
Kolego moja historia maili z infolinia kia a infolinia dealera to osobna baśń, mam wrażenie że na infolinii sadzają stażystów których następnie zlewają ciepłym moczem gdy ci próbują się dowiedzieć czegoś w sprawie klienta, bo nie wierzę że w tak dużej firmie jak importer samochodów nie działa przepływ podstawowych informacji czy czyjś pojazd się do cholery wyprodukuje czy nie. Odbiorę swoje auto, kupię popcorn i będę z uwagą śledził wszelkie doniesienia z UOKiK w sprawie burdelu i kombinacji z zamówieniami na linii importer - dealerzy, jako że moje zamówienie z skrzynia dct anulowano po 7 miesiącach bez informacji.

@Tomiq37 już go byłem obejrzeć na placu 17 października, z zewnątrz i w środku nie widziałem nic do czego mógłbym się doczepic, był zakurzony prosto z lawety ;) dam znaka po jakimś czasie gdy różowe okulary spadną :)
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

PowerMario1978 pisze: 23 paź 2022, 21:18 U mnie dalej cisza z tym że pierwszw zamówienie gt-line sw 7dct bylo w styczniu a drugie (po anulowaniu) na poczatku czerwca.

Tym razem wyslalem emaila do centrali nie do salonu a centrala zapytala mnie u ktorego dilera zamawiałem, więc może i tak pytali dilera o status :lol:
Tak czy siak pozostaje dalej czekać :cry:
Update. Wczoraj zadzwonił sprzedawca że auto się wyprodukowało i podobno nawet jest w Polsce. Teraz zostają papiery do ogarnięcia
Arty
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2022, 15:02
model samochodu: Jeep

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Arty »

Czy są tu osoby które w celu egzekucji umowy musiały się odwołać do sadu??- Pytam bo mam podobna sprawę z dealerem innej marki... - Po roku czekania zażądali 30% więcej a jak nie to mogę sobie zrezygnować.... w umowie nie mam żadnego zapisu o możliwości zmiany ceny czy zerwania umowy z ich strony, ja zrywając umowę musiałbym zapłacić kare.... z ich strony maja tylko zapis ze dostawa może się opóźnić z powodu "siły wyższej"...
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

No i stało się. Jestem w posiadaniu mojej kijanki.
Jeszcze w zeszłym tygodniu kontaktowałem się z centralą i nic nie było wiadomo. W poniedziałek tel od sprzedawcy że auto wyprodukowane. Myślałem że ze 3tyg zajmnie transport i formalności a tu drugi tel w środę żeby podjechać po fakturę bo są już papiery i auto w salonie. W piątek rano rejestracja i ubezpieczenie a po poludniu odbiór 8-)
Tomiq37
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2022, 15:12
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tomiq37 »

PowerMario1978 pisze: 29 paź 2022, 10:09 No i stało się. Jestem w posiadaniu mojej kijanki.
Jeszcze w zeszłym tygodniu kontaktowałem się z centralą i nic nie było wiadomo. W poniedziałek tel od sprzedawcy że auto wyprodukowane. Myślałem że ze 3tyg zajmnie transport i formalności a tu drugi tel w środę żeby podjechać po fakturę bo są już papiery i auto w salonie. W piątek rano rejestracja i ubezpieczenie a po poludniu odbiór 8-)
I jak pierwsze wrażenia?
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Pierwsze wrażenia są pozytywne. Na początku myślałem o wersji BL a ostatecznie wzieliśmy GT-Line i ciesze się że ta wyszło. Bo dodatki stylistyczne jak i techniczne typu bezkluczykowy dostęp, cyfrowe zegary JBL robią te auto atrakcyjnym. Jak trochę pojeżdże to na pewno napiszę więcej w innym wątku.
Tomiq37
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2022, 15:12
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tomiq37 »

PowerMario1978 pisze: 29 paź 2022, 13:47 Pierwsze wrażenia są pozytywne. Na początku myślałem o wersji BL a ostatecznie wzieliśmy GT-Line i ciesze się że ta wyszło. Bo dodatki stylistyczne jak i techniczne typu bezkluczykowy dostęp, cyfrowe zegary JBL robią te auto atrakcyjnym. Jak trochę pojeżdże to na pewno napiszę więcej w innym wątku.
No ja czekam na BL+ czyli to co mówisz będę miał oprócz dodatków stylistycznych. Ja się przesiadam z Golfa i trochę się martwię, jakoś mam wrażenie że golf jest lepiej wykonany ale może się mylę, mam nadzieję że się mylę i że będę zadowolony gdyż spędzam w aucie około 4.godz dziennie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”