Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Ja do wykonania wnetrza i stylistyki nie mam zastrzezen ale to kwestia gustu. Nic nie trzeszczy, sam styl mi sie podoba chociaz zawsze moglo byc lepiej. Zamiast piano-black wolalbym cos szarego "szczotkowanego" bo i tak sie porysuje.
4h w aucie to sporo i trzeba sie dobrze czuc. Ja zainwestowalbym w wyciszenie. Na razie zmieniam opony na wielosezonowe (podobno tez bardziej ciche) i bede obserwowal ale na wiosne pewnie wykleje tyl i nadkola. Bralem to pod uwage jeszcze przed kupnem auta.
Dawid__32
Posty: 30
Rejestracja: 01 lis 2022, 13:25
model samochodu: Kia ceed wersja L

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Dawid__32 »

Ja zamawiałem w Maju 2022 Kia Ceed w wersji L, zwykłą E-lkę, w umowie miałem datę poinformowania dealera że samochód jest w połowie września.
Z samej umowy nic nie wyszło, zadzwoniłem dzień po końcu miesiąca co z tym autem, dealer kazał uzbroić się w cierpliwość 2-ów miesięcy tzn do końca Listopada. Jednakże tydzień temu dzwonił z informacją że auto jest już w Polsce wyprodukowało się i do tygodnia powinno być w salonie. Wątpię, po opiniach z tego portalu że tak będzie.
Awatar użytkownika
SikoR
Posty: 3
Rejestracja: 06 lis 2022, 20:06
model samochodu: Kia Niro SG2 HEV BL

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: SikoR »

U mnie na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco:
Data zamówienia Kia Ceed PHEV Buisness Line + AEB + PNS Blue Flame - 04.08.2022
Termin Realizacji - 15.12.2022
Z ciekawości po 3 misiącach oczekiwania napisałem maila do Kia z prośbą o informację na jakim etapie jest zamówiony samochód i dostałem taką odpowiedź:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że na chwilę obecną Pański pojazd nie trafił jeszcze na linię produkcyjną. Jeżeli w systemie pojawi się data planowanej produkcji będzie możliwe oszacowanie przybliżonego terminu dostarczenia pojazdu.

Pana zamówienie będzie monitorowane. Jeżeli pojawi się data produkcji poinformujemy Pana o tym fakcie.
Więc na chwilę obecną nic nie ruszyło :P
Jednak po podniesieniu cen prądu u mnie w firmie gdzie auto większość czasu miało się ładować, zastanawiam się nad zmianą na zwykłą Hybrydę Kia Niro :roll:
kiaaa
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2022, 15:01
model samochodu: Kia CEED 3

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: kiaaa »

I stało się, ceed do odbioru.
Zamówiony po anulacji 25.05.22
Informacja o nadaniu vin 17.10.22
Informacja, ze samochód do odbioru 05.11.22

W końcu się doczekałem…
Kia Ceed SW BL
zuzzz
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2022, 23:44
model samochodu: Ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: zuzzz »

Mój rok przygody z salonem Kii:
27.12.2021 zamawiam Ceed'a GT
czekam prawie pół roku
maj 2022 info o anulacji zamówienia :(
27.05.2022 decyduje się na Ceeda Gt - line
ostatni czwartek telefon z salonu, że auto jest już wyprodukowane za około dwa tygodnie będzie prawdopodobnie już w salonie do odbioru itd.
a zatem saga się jednak zamknie w roku czasu, ufff bo już myślałam że jeszcze sobie poczekam :)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Blues Brothers »

Negocjuj, pakiet serwisowy lub inne gratisy
Tomiq37
Posty: 16
Rejestracja: 17 paź 2022, 15:12
model samochodu: Kia ceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tomiq37 »

PowerMario1978 pisze: 29 paź 2022, 13:47 Pierwsze wrażenia są pozytywne. Na początku myślałem o wersji BL a ostatecznie wzieliśmy GT-Line i ciesze się że ta wyszło. Bo dodatki stylistyczne jak i techniczne typu bezkluczykowy dostęp, cyfrowe zegary JBL robią te auto atrakcyjnym. Jak trochę pojeżdże to na pewno napiszę więcej w innym wątku.
I jak wrażenia? Już trochę czasu minęło.
Arty
Posty: 5
Rejestracja: 24 paź 2022, 15:02
model samochodu: Jeep

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Arty »

kiaaa pisze: 06 lis 2022, 21:01 I stało się, ceed do odbioru.
Zamówiony po anulacji 25.05.22
Informacja o nadaniu vin 17.10.22
Informacja, ze samochód do odbioru 05.11.22

W końcu się doczekałem…
Kia Ceed SW BL
Jak jest z tym anulowaniem?? - na jakiej podstawie ? - jest w umowie jakiś zapis o możliwości anulowania umowy?
Pytam bo dostałem od mojego dealera - inna marka - właśnie pismo ze " odstępuje od umowy " -po tym jak nie zgodzilem sie na cene prawie 30 tys wiecej niz na umowie... ( po roku czekania i obiecywanych....) i sprawa już w sadzie! bo zęby było śmieszniej w umowie mam zapis ze musiałbym zapłacić kare (10% wartosci) gdybym to ja chccial zrezygnowac z zakupu, ale dealer nie zostawił sobie żadnego zapisu ze to on może się nie wywiązać z umowy czy tez próbować zmienić cenę!
Jak u was wyglądają te zapisy ze tak zgadzacie się na "nowa" wyższa cenę?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

Arty pisze: 22 lis 2022, 08:45 Jak u was wyglądają te zapisy ze tak zgadzacie się na "nowa" wyższa cenę?
Różnie i zależało to od dealera. Jedni mieli umowy, inni tylko zamówienia. Jedni zaliczki inni zadatki.
Ja np. nie miałem umowy a jedynie zamówienie z orientacyjnym terminem i ustaloną ceną oraz wpłaconą zaliczkę. Mogłem sie wycofać z zamówienia bez żadnych konsekwencji.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: bielaPL »

Arty pisze: 22 lis 2022, 08:45 Jak jest z tym anulowaniem?? - na jakiej podstawie ? - jest w umowie jakiś zapis o możliwości anulowania umowy?
znajomy zamawiał teraz, daje zaliczkę, jak podwyższą cenę to może anulować umowę bez utraty zaliczki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”