Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
Engineer
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:52
model samochodu: CEED III SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Engineer »

a7x2904 pisze: 06 lip 2022, 12:51 Równe 2 tygodnie temu dostałem informację od KIA Polska że auto zostało wyprodukowane. Dziś dzwoniłem do dealera dowiedzieć się jak sytuacja. Faktycznie, problem z transportem. Dodatkowo poinformował mnie, że od transportu do odbioru auta muszę poczekać 2-3 tygodnie.
Coś się ruszyło u Was? Jakieś nowe wiadomości o czasie opóźnień z transportem z placu w Łodzi?
Auto w zeszłym tygodniu zarejestrowane, czeka na transport do dealera w Krakowie.
pumpplow
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2022, 16:00

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pumpplow »

Za transport i skład celny odpowiedzialny jest CAT MOSOLF Polska i niestety jest kompletny dramat - Kia nie jest w stanie załatwić absolutnie żadnych transportów. Mój samochód od 13 czerwca stoi na składzie, brak jest jakichkolwiek informacji kiedy ruszy, minął także termin z zamówienia. Salon oraz infolinia Kia rozkładają ręce. Jako ciekawostkę dodam, że z tych samych składów jeżdżą chociażby auta Lexusa, który według relacji sprzedawcy potrafi dostać auta w terminie i to po 15 lawet dziennie jak trzeba. Dramat.
Engineer
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:52
model samochodu: CEED III SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Engineer »

pumpplow pisze: 13 lip 2022, 12:27 Za transport i skład celny odpowiedzialny jest CAT MOSOLF Polska i niestety jest kompletny dramat - Kia nie jest w stanie załatwić absolutnie żadnych transportów. Mój samochód od 13 czerwca stoi na składzie, brak jest jakichkolwiek informacji kiedy ruszy, minął także termin z zamówienia. Salon oraz infolinia Kia rozkładają ręce. Jako ciekawostkę dodam, że z tych samych składów jeżdżą chociażby auta Lexusa, który według relacji sprzedawcy potrafi dostać auta w terminie i to po 15 lawet dziennie jak trzeba. Dramat.
Wchodząc na ich stronę www, nie wspominają nic o lokalizacji pod Łodzi a to tam podobno moja CEED przebywa.
Pewne info z tą firmą?
pumpplow
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2022, 16:00

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pumpplow »

Tak, nie podawałbym informacji z czapy. O tym, że CAT (dawniej znany jako MOSTVA) świadczy usługi dla Kia wiem prosto z salonu, a moje obawy potwierdził też importer. Zresztą, na naszym rynku przez ich ręce przewija się znakomita większość aut, a lokalizacje mają trzy - Mszczonów/Ciemno-Gnojna, Kleszczów (pod Łodzią) i Bytom. Gdzie konkretnie pojazdy trafiły to pytanie do importera, który przyznał to co powtarza jak mantrę salon - nie ma rąk do pracy i na razie nic więcej nie zrobią.
Engineer
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2022, 11:52
model samochodu: CEED III SW

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Engineer »

pumpplow pisze: 13 lip 2022, 14:27 Tak, nie podawałbym informacji z czapy. O tym, że CAT (dawniej znany jako MOSTVA) świadczy usługi dla Kia wiem prosto z salonu, a moje obawy potwierdził też importer. Zresztą, na naszym rynku przez ich ręce przewija się znakomita większość aut, a lokalizacje mają trzy - Mszczonów/Ciemno-Gnojna, Kleszczów (pod Łodzią) i Bytom. Gdzie konkretnie pojazdy trafiły to pytanie do importera, który przyznał to co powtarza jak mantrę salon - nie ma rąk do pracy i na razie nic więcej nie zrobią.
Czyli Twoje auto od miesiąca stoi na którymś z placów i dealer nic nie jest w stanie z tym zrobić?
Nie pocieszyłeś Panie kolego. Mój SW 1.5, wer. M dwa tygodnie temu zjechało, flotowiec otrzymał papiery, zarejestrował w zeszłym i dalej nie wiadomo jak będzie.

Z tego, co czytam to trzeba się uzbroić w cierpliwość 3-4 albo i lepiej tygodniową? :(
pumpplow
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2022, 16:00

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pumpplow »

Engineer pisze: 13 lip 2022, 14:48
pumpplow pisze: 13 lip 2022, 14:27 Tak, nie podawałbym informacji z czapy. O tym, że CAT (dawniej znany jako MOSTVA) świadczy usługi dla Kia wiem prosto z salonu, a moje obawy potwierdził też importer. Zresztą, na naszym rynku przez ich ręce przewija się znakomita większość aut, a lokalizacje mają trzy - Mszczonów/Ciemno-Gnojna, Kleszczów (pod Łodzią) i Bytom. Gdzie konkretnie pojazdy trafiły to pytanie do importera, który przyznał to co powtarza jak mantrę salon - nie ma rąk do pracy i na razie nic więcej nie zrobią.
Czyli Twoje auto od miesiąca stoi na którymś z placów i dealer nic nie jest w stanie z tym zrobić?
Nie pocieszyłeś Panie kolego. Mój SW 1.5, wer. M dwa tygodnie temu zjechało, flotowiec otrzymał papiery, zarejestrował w zeszłym i dalej nie wiadomo jak będzie.

Z tego, co czytam to trzeba się uzbroić w cierpliwość 3-4 albo i lepiej tygodniową? :(
Dokładnie tak, ani dealer ani importer ponad tłumaczenie się nic nie są w stanie zrobić lub po prostu nie robią. Myślę, że na chwilę obecną przyszły tydzień jest równie nierealnym terminem co ten, a tak na dobrą sprawę to przewidywanie czegokolwiek jest wróżeniem z fusów. Na Twoim miejscu uzbroiłbym się w duże zapasy cierpliwości i melisy - przyda się. Szlag człowieka trafia kiedy potrzebuje auto w terminie, a od blisko miesiąca słyszy jedynie zwodzenie na lewo prawo.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marcin_1976 »

Marcin_1976 pisze: 22 cze 2022, 16:38
dam9an pisze: 22 cze 2022, 14:24
Marcin_1976 pisze: 21 cze 2022, 23:23 U mnie w piątek minie miesiąc jak mój Proceed został wyprodukowany. W piątek ma być już zarejestrowany, ale na dziś auta w salonie nie ma...
Papiery do rejestracji auta juz otrzymales?
I pytanie rowniez do innych: po jakim czasie od informacji o wyprodukowaniu auta otrzymywaliscie dokumenty do rejestracji a nastepnie od otrzymania tych dokumentów ile czasu minęło do finalnego dobioru auta?
Papiery były we wtorek. Rejestracja leasing. Do piątku mają się wyrobić, ale auta w salonie nie widać. U mnie od produkcji do otrzymania w salonie papierów minęło 3 tygodnie. W piątek mija miesiąc.
I dojechał.... Reasumując:
19.05. zamówienie do produkcji auta już z puli widocznych VIN w systemie,
21.05. info od dealera, że załapałem się i wyprodukowane,
08.06. dealer został zafakturowany. Auto w PL?
14.06. dealer dostał dokumenty auta, rozpoczęcie formalności z leasingiem i rejestracją.
23.06. auto zarejestrowane
11.07. auto dojechało do salonu.
13.07. mogę odbierać (przegląd 0, przygotowanie do wydania) lub 15.07. z zamontowanym podświetleniem wnęk.
Lecę na urlop więc odbiorę dopiero w czwartek 21.07.

Podsumowując 2 miesiące. ProCeed GT-Line 1,5, manual, biała perła.
wieko
Posty: 11
Rejestracja: 03 mar 2022, 11:33
model samochodu: CEED SW 1.5 7DCT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: wieko »

Dostałem dzisiaj informację, że zamówiony przeze mnie w połowie listopada samochód został wyprodukowany - Ceed SW, "czyste" L, 1.5, 7DCT, Yucca steel gray, . Na produkcję zeszło 8 miesięcy, ciekawe ile jeszcze poczekam na dostarczenie do salonu. Przy zamawianiu oczywiście obiecywali "do 4 miesięcy"...
Lechuck
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2022, 09:24

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Lechuck »

wieko pisze: 18 lip 2022, 14:01 Dostałem dzisiaj informację, że zamówiony przeze mnie w połowie listopada samochód został wyprodukowany - Ceed SW, "czyste" L, 1.5, 7DCT, Yucca steel gray, . Na produkcję zeszło 8 miesięcy, ciekawe ile jeszcze poczekam na dostarczenie do salonu. Przy zamawianiu oczywiście obiecywali "do 4 miesięcy"...
Miałem identyczne auto zamówione na początku marca ale moje zamówienie anulowali. Myślę, że i tak masz dużo szczęścia bo większość zamówień na atomaty skasowali.
PatryQ
Posty: 5
Rejestracja: 04 lip 2022, 20:40

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PatryQ »

wieko pisze: 18 lip 2022, 14:01 Dostałem dzisiaj informację, że zamówiony przeze mnie w połowie listopada samochód został wyprodukowany - Ceed SW, "czyste" L, 1.5, 7DCT, Yucca steel gray, . Na produkcję zeszło 8 miesięcy, ciekawe ile jeszcze poczekam na dostarczenie do salonu. Przy zamawianiu oczywiście obiecywali "do 4 miesięcy"...
Ja nadal czekam na informację o swoim zamówieniu z 25 stycznia. Ceed hb 1.5 tgdi manual czysta L kolor bez dopłaty. Również termin na fakturze do 4 miesięcy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”