Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
Killus
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2022, 07:51
model samochodu: KIA PROSEED

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Killus »

"Kurczab Mieczysław" post_id=69401 time=1660810753 user_id=10992]
Witam, to się cieszę, że automaty ruszyły i zaczęli produkować. Ja zamawiałem Rio w automacie 6 listopada 2021 i nadal czekam. Ostatnia informacja, auto jeszcze nie jest w produkcji. A kiedy był zamawiany Twój automat? Pozdrawiam



18.03.2022
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: shider »

Kurczab Mieczysław pisze: 18 sie 2022, 10:19 Witam, to się cieszę, że automaty ruszyły i zaczęli produkować. Ja zamawiałem Rio w automacie 6 listopada 2021 i nadal czekam. Ostatnia informacja, auto jeszcze nie jest w produkcji. A kiedy był zamawiany Twój automat? Pozdrawiam
Rio produkowane jest w Korei Południowej. Ceed i cześć podzespołów do niego jak np. silnik produkowany jest na Słowacji. Zupełnie inne czasy oczekiwania i inne łańcuchy dostaw tu działają więc nie ma co porównywać Ceed z Rio.
PowerMario1978
Posty: 111
Rejestracja: 18 sty 2022, 12:35
model samochodu: Kia Ceed SW GTLine AEB 1.5 TGDI 6MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: PowerMario1978 »

Kutafix pisze: 22 sie 2022, 10:49
Poniżej najważniejsze daty:
19 maja - zamówienie auta po anulowaniu automatu
10 sierpnia (środa) - auto wyprodukowane, do końca tygodnia pojawia się w salonie
11-17 sierpnia - formalności z leasingiem, rejestracją i ubezpieczeniem
18 sierpnia - zarejestrowanie auta
19 sierpnia (zeszły piątek) - odebranie auta od dealera
Ja jestem w podobnej sytuacji. Po anulowaniu zamówienia z 7dct zmiana na gt line z manualem na początku czerwca. Ale na razie brak informacji o produkcji.
Diler mówi że obiecywany priorytet zamówień po anulowaniu to na razie jest tak mocno w kratkę :|
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: sztandar »

Mi anulowali Procka GT też zamówiłem GT Line w manualu zamówienie poszło również 19 maja i nadal cisza także te bajki o priorytecie zamówień to można między bajki włożyć
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: chemikalius »

Po anulowaniu bl+AEB+dct też zamówiłem 25 maja manual, nadal żadnych informacji.
Priorytet to bajka dla naiwnych ;) kto się wstrzeli to dostanie i tyle.
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
Kutafix
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2022, 10:32
model samochodu: Kia Ceed GT-Line '22

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Kutafix »

Też uważam, że priorytety to fikcja. To, że czekałem na auto 9 miesięcy i dostałem je tydzień przed miesiącem miodowym to czysty fart i zrządzenie losu. Albo reakcja po negatywnym komentarzu wystawionym w Google.

Znajomy zamawiał Ceeda SW tuż po mnie (normalnie, nie po anulowaniu), zobaczymy jak szybko dostanie.
szajba
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2022, 09:05
model samochodu: kia ceed III GT LINE+AEB 1,5-GDI /6 MT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: szajba »

Mi anulowali Ceeda GT Line DCT, 19 maja zamówiłem manual. Na dzień dzisiejszy nie widać, nie słychać co z samochodem. Moim zadaniem obiecywany priorytet to fikcja.
Killus
Posty: 12
Rejestracja: 07 kwie 2022, 07:51
model samochodu: KIA PROSEED

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Killus »

Cześć,
Doczekałem się :). Jestem szczęśliwym posiadaczem Proceeda w automacie :). Odebrałem w dniu wczorajszym.
Zamówienie z dnia 18.03.2022.
Dziękuje Wszystkim za cenne informację.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (56.59 KiB) Przejrzano 1124 razy
IMG-20220831-WA0000.jpg
Pittt
Posty: 20
Rejestracja: 26 sty 2022, 18:08
model samochodu: Proceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Pittt »

Gratulacje! Dark penta metal czy coś innego, bo na komórce dokładnie nie widać? 😁 Koła 17?? Przyjemnej eksploatacji, mojemu stuknęło 7kkm od czerwca 😁
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: inquis »

Mam pytanie do tych z Was, którym anulowano zamówienia z powodu skrzyni DCT. Otóż czemu nie poszliście z tą chamówą do sądu? Kia traktuje rynek polski jak Afrykę, wywala klientów w kosmos, a w Niemczech ceedy z automatem jak najbardziej dostępne. Sam czekam na Sorento od 14 miesięcy i nawet nie mam vinu. Wkurwiające to trochę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”