Czas oczekiwania na odbiór w salonie

forum użytkowników modelu Ceed
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: marcinek82 »

Ceedy 3 FL sa juz w drodze do odbiorcow - dzis widzialem na zachodzie Francji. Wiec pierwsze zamowione w Polsce juz pewnie stoja na placu w Dabrowie G. lub pod Poznaniem 😊

PS. na zywo ten przod wyglada calkiem dobrze.
Fishuuuuu
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2021, 14:46

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Fishuuuuu »

Jak ktoś będzie w posiadaniu jakiś zdjęć to niech się podzieli czy to swojego czy gdzieś z placu jakiegoś 🙂
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

https://www.auto.cz/galerie/novinky/120 ... -kc?foto=5

są juz zdjęcia kombiaka na żywo, ale nie wiem czy to gt-line czy business line
edit: raczej gt-line, ma ozdobne atrapy wydechów i felgi gt-line
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

do zamawiających polifta, też macie opóźnienia z powodu homologacji? nie wiadomo kiedy będzie auto?
TomaszS
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2021, 13:52
model samochodu: Ceed GT

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: TomaszS »

Zamawiałem Ceeda Gt pod koniec kwietnia, dostałem darmowy upgrade do wersji poliftowej. Auto na początku tygodnia przyjechało do salonu. Do odbioru w przyszłym tygodniu.
Marych
Posty: 11
Rejestracja: 15 wrz 2021, 10:42
model samochodu: CEED SW 1.5 T-GDi 7DCT (BL3)

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Marych »

Witam wszystkich

Jako nowy użytkownik forum a niebawem również nowy użytkownik KIA mam do Was pytanie o doświadczenie, wnioski jakie obecnie można wyciągnąć z polityki Producenta.
Czy tak jak inni producenci aut KIA ma problemy z elektroniką i zalicza opóźnienia w produkcji lub ilość zamówień na nowe auta ich przerosła i nałożyło się na wypuszczenie lifta?

W moim przypadku moje auto zostało zamówione z końcem maja br. przez dużego operatora aut leasingowych (Arval) i jako termin przekazania auta podany jest koniec września.
Zastanawiam się czy KIA zdecydowała się na produkcję aut poliftowych do zamówień złożonych w kwietniu/maju. Czy nie jest to np. uzależnione o wersji wyposażenia - im lepsza tym większe szanse na auto poliftowe?
pegazx
Posty: 44
Rejestracja: 18 cze 2021, 06:59
model samochodu: Kia xceed

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: pegazx »

Witam.
U każdego producenta magicznym miesiącem jest wrzesień. Wtedy zaczynają produkcję modeli na przyszły rok.
Auto z roku modelowego 2022 będą miały rok produkcji 2021 ale modelowo 2022.
Dlatego większość nowości jest wprowadzonych akurat w tym miesiącu. Twoje auto zdarza wyprodukować do września masz "stary" model. Nie zdarzą wyprodukować do tej daty masz lifta.
Żadnemu producentowi by się nie opłacało w jednej fabryce produkować dwóch wersji ,starej i nowej.
Tompir
Posty: 10
Rejestracja: 15 wrz 2021, 16:29

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: Tompir »

Cześć.
Może lekko poza tematem, ale mam pytanie do osób posiadających nowego Ceeda polifcie (ale przed liftem w sumie też) ze skrzynią 7DCT. W cenniku jest napisane, że łopatki do zmiany przełożeń nie występują w przypadku wybrania pakietu bezpieczeństwa. Czy ktoś z was ma może Ceeda z tym pakietem i czy rzeczywiście tych łopatek nie ma czy to po prostu jakiś błąd w katalogu?
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

Tompir pisze: 15 wrz 2021, 16:33 Cześć.
Może lekko poza tematem, ale mam pytanie do osób posiadających nowego Ceeda polifcie (ale przed liftem w sumie też) ze skrzynią 7DCT. W cenniku jest napisane, że łopatki do zmiany przełożeń nie występują w przypadku wybrania pakietu bezpieczeństwa. Czy ktoś z was ma może Ceeda z tym pakietem i czy rzeczywiście tych łopatek nie ma czy to po prostu jakiś błąd w katalogu?
nie ma łopatek, biegi mozna zmienic nadal lewarkiem w trybie manual

oczywiscie pakiet AEB to taki sztos na trase i korki ze nawet bym nie rozważał braku łopatek jako jakikolwiek problem

tutaj jest taka przykładowa wersja: https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed- ... E3hyL.html
lethaljelly
Posty: 167
Rejestracja: 05 paź 2020, 19:46
model samochodu: Proceed GT MY24 AEB+PRE+Orange Fusion

Re: Czas oczekiwania na odbiór w salonie

Post autor: lethaljelly »

Marych pisze: 15 wrz 2021, 11:06 Czy tak jak inni producenci aut KIA ma problemy z elektroniką i zalicza opóźnienia w produkcji lub ilość zamówień na nowe auta ich przerosła i nałożyło się na wypuszczenie lifta?
Oczywiście że ma problemy ale mniejsze niż inni producenci, znajomy zamówił mercedesa w lutym a odbiór po przekładaniu ma na grudzień z tym że nie wiadomo czy w ogóle

https://kiawiarnia.pl/samochod-od-reki- ... osne-2022/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”