Koszty serwisu / przeglądy / ASO

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

Bonso pisze: 16 cze 2023, 11:48 Serwis na 90k + ozonowanie klimy + wymiana wycieraczek 1766zł. I w sumie się zastanawiam czy to dużo, czy w normie. Sama robocizna ponad 800zł ASO w Warszawie, 1.5 TGDI, 2021rok. Ale przynajmniej umyli samochód :D
Pytanie czy masz warsztat który zrobi dokładnie to samo za mniej?
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Alexowy321 »

bielaPL pisze: 19 cze 2023, 08:22
Bonso pisze: 16 cze 2023, 11:48 Serwis na 90k + ozonowanie klimy + wymiana wycieraczek 1766zł. I w sumie się zastanawiam czy to dużo, czy w normie. Sama robocizna ponad 800zł ASO w Warszawie, 1.5 TGDI, 2021rok. Ale przynajmniej umyli samochód :D
Pytanie czy masz warsztat który zrobi dokładnie to samo za mniej?
Prywatny mały warsztat może zrobi to taniej bo mniejsze koszta utrzymania. Najtaniej zrobi to Pan "Kazik" trzeba sobie uświadomić że ten serwis musi utrzymać nie tylko mechanika ale i doradcę serwisowego, technika no i ogólnie cały salon. Koniec końców uważam że nie są to jakoś wybitnie kosmiczne ceny serwisu.
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Gielu »

Nie no jak umyli samochod to prawie darmo :)
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

Alexowy321 pisze: 19 cze 2023, 09:55 Prywatny mały warsztat może zrobi to taniej bo mniejsze koszta utrzymania. Najtaniej zrobi to Pan "Kazik" trzeba sobie uświadomić że ten serwis musi utrzymać nie tylko mechanika ale i doradcę serwisowego, technika no i ogólnie cały salon. Koniec końców uważam że nie są to jakoś wybitnie kosmiczne ceny serwisu.
Pytanie czy na pewno pan kazik czy mały warsztat zrobi to samo? To że wymienią oleje i filtry to wiem. Czy zrobią całą checklistę różnych elementów wg specyfikacji producenta to nie wiem... a to zapewnia właśnie bezawaryjność
dam9an
Posty: 370
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: dam9an »

bielaPL pisze: 20 cze 2023, 09:20
Alexowy321 pisze: 19 cze 2023, 09:55 Prywatny mały warsztat może zrobi to taniej bo mniejsze koszta utrzymania. Najtaniej zrobi to Pan "Kazik" trzeba sobie uświadomić że ten serwis musi utrzymać nie tylko mechanika ale i doradcę serwisowego, technika no i ogólnie cały salon. Koniec końców uważam że nie są to jakoś wybitnie kosmiczne ceny serwisu.
Pytanie czy na pewno pan kazik czy mały warsztat zrobi to samo? To że wymienią oleje i filtry to wiem. Czy zrobią całą checklistę różnych elementów wg specyfikacji producenta to nie wiem... a to zapewnia właśnie bezawaryjność
Te check listy to te aso tez tak robia troche na sztuke. Mi po kontroli wpisali cisnienie opon 2.2b a mam 2.4...
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Alexowy321 »

Nie powiedziałem że zrobi Kaziu lepiej. Ale te checklisty to fakt. Co roku zawsze coś zaznacza żeby być nad tobą 😂 raz nie miałem ważnej gaśnicy raz płyn letni raz za wysokie ciśnienie w ogumieniu także bajka 😂 ostatnio jak byłem to powiedzieli mi że sprawdza filtr powietrza jak będzie wyglądał gorzej to wymiana jeśli ok to zostawia bo akt przegląd nie wymaga wymiany. Powiedziałem ok ale jeśli wymiana to proszę mi stary do bagażnika wrzucić bo chce zobaczyć co to znaczy "wyglądać gorzej" wtedy okazało się że jednak był ok 😂
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

Alexowy321 pisze: 20 cze 2023, 14:25 Nie powiedziałem że zrobi Kaziu lepiej. Ale te checklisty to fakt. Co roku zawsze coś zaznacza żeby być nad tobą 😂 raz nie miałem ważnej gaśnicy raz płyn letni raz za wysokie ciśnienie w ogumieniu także bajka 😂 ostatnio jak byłem to powiedzieli mi że sprawdza filtr powietrza jak będzie wyglądał gorzej to wymiana jeśli ok to zostawia bo akt przegląd nie wymaga wymiany. Powiedziałem ok ale jeśli wymiana to proszę mi stary do bagażnika wrzucić bo chce zobaczyć co to znaczy "wyglądać gorzej" wtedy okazało się że jednak był ok 😂
myślisz że w aso jest problem zeby wrzucic ci do bagażnika czyjś zużyty filtr powietrza?
Gielu
Posty: 171
Rejestracja: 04 gru 2019, 13:44
model samochodu: Ceed III SW 1.4 T-GDi

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Gielu »

bielaPL pisze: 20 cze 2023, 14:32
myślisz że w aso jest problem zeby wrzucic ci do bagażnika czyjś zużyty filtr powietrza?
W ASO to akurat ze wszytskim maja problem, a najczesciej z trafna diagnoza :lol:
MarcinK
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2022, 20:46
model samochodu: KIA CEED 1.4 T-GDI 2019 r.

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: MarcinK »

4 przegląd (22.06.23) - 1.421,89 zł, za: czyszczenie klimatyzacji, przegląd nadwozia i mechaniczny, filtr p/pyłowy/ql/cd, olej, filtr oleju, chemia warsztatowa (cokolwiek to jest),płyn układu chłodzenia i hamulcowy, podkładka korka spustowego.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 332
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

MarcinK pisze: 23 cze 2023, 07:52 4 przegląd (22.06.23) - 1.421,89 zł, za: czyszczenie klimatyzacji, przegląd nadwozia i mechaniczny, filtr p/pyłowy/ql/cd, olej, filtr oleju, chemia warsztatowa (cokolwiek to jest),płyn układu chłodzenia i hamulcowy, podkładka korka spustowego.
klocki z przodu jeszcze ori?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”