Koszty serwisu / przeglądy / ASO

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

irmen pisze: 07 kwie 2022, 22:40 Na koniec powiedziano mi, że jak następnym razem przyjadę z własnym olejem to przeglądu mi nie zrobią - taka nowa polityka serwisowa 😉
wszystkie takie stwierdzenia następnym razem zbieraj na piśmie
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: kubanos »

Taka polityka, nikt im nie może zabronić.
To jak by iść do dentysty z własnymi materiałami na plomby i chcieć od nich gwarancje na zęby:)
Taka przenośnia... :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

kubanos pisze: 08 kwie 2022, 09:21 Taka polityka, nikt im nie może zabronić.
To jak by iść do dentysty z własnymi materiałami na plomby i chcieć od nich gwarancje na zęby:)
Taka przenośnia... :)
Pudło kolego, poczytaj sobie o GVO
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: kubanos »

Tak wiem, masz rację... zmierzam do tego, że mają prawo odmówić serwisu na Twoich materiałach a nie anulowania gwarancji o czym mówi GVO.
Dyrektywa GVO daje prawo każdemu użytkownikowi auta do jego naprawy w niezależnym serwisie bez utraty gwarancji producenta.
Jak jedziesz do mechanika ze swoimi częściami to też odmawiają naprawy i mają do tego prawo - tak samo serwis, nie chce się bawić z Twoim olejem, bo po co, mogą Ci zrobić serwis bez wymiany oleju, a olej zrób sobie u "niezależnego".
Trafiłem ?
Pozdrawiam
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Blues Brothers »

GVO między bajki. Przegląd możesz robić u niezależnego....pod warunkiem , że posiada autoryzowane oprogramowanie. Ponoć nikt poza ASO go nie posiada.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 321
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: bielaPL »

kubanos pisze: 08 kwie 2022, 09:43 Tak wiem, masz rację... zmierzam do tego, że mają prawo odmówić serwisu na Twoich materiałach a nie anulowania gwarancji o czym mówi GVO.
Dyrektywa GVO daje prawo każdemu użytkownikowi auta do jego naprawy w niezależnym serwisie bez utraty gwarancji producenta.
Jak jedziesz do mechanika ze swoimi częściami to też odmawiają naprawy i mają do tego prawo - tak samo serwis, nie chce się bawić z Twoim olejem, bo po co, mogą Ci zrobić serwis bez wymiany oleju, a olej zrób sobie u "niezależnego".
Trafiłem ?
Nie wiem czy trafiłeś, bierzesz taką odmowę na piśmie od ASO i wysyłasz do Kia Polska, jak stanie za aso to trafiłeś, jak za Tobą to pudło ;) taki nadzorca w postaci Kia Polska ma spory wpływ na ASO. Raz się o tym przekonałem tylko w Peugeot ;)
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: kubanos »

heh... wiesz co, nie chce mi się bawić w sprawdzanie. :)
Zaoszczędzisz 200-300 zł na materiale a musisz jeździć i się prosić, szukać, kombinować i do tego martwić później czy uznają gwarancje jak się coś stanie-a jak się stanie to więcej pieniędzy wydasz na sądzenie się i rzeczoznawców bo powiedzą, że to wina oleju.
Uważam, że koszt tych serwisów nie jest aż tak wysoki aby warto było kombinować.
Tym bardziej, że wiele z naszych samochodów pracuje w firmach gdzie Fv wrzucasz w koszta, podatki itp...
Pracując w branży moto odniosłem wrażenie, że ludzie w ostatnich latach częściej się decydują na nowy samochód ale z niższej półki niż dobre niemieckie zadbane wozy z niskimi przebiegami.
A doświadczenia z takimi ludźmi, którzy przychodzą do sklepu/sprzedawcy/serwisu itp. i myślą, że wszystko im się należy bo mają nowe auto "i wymagają", nie należą do przyjemnych.
Z całym szacunkiem do wszystkich - nie przyganiam nikomu... takie życie.
Pozdrawiam
irmen
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:06
model samochodu: Kia Ceed III 1.4 T-GDI Hatchback

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: irmen »

kubanos pisze: 08 kwie 2022, 09:43 Tak wiem, masz rację... zmierzam do tego, że mają prawo odmówić serwisu na Twoich materiałach a nie anulowania gwarancji o czym mówi GVO.
Dyrektywa GVO daje prawo każdemu użytkownikowi auta do jego naprawy w niezależnym serwisie bez utraty gwarancji producenta.
Jak jedziesz do mechanika ze swoimi częściami to też odmawiają naprawy i mają do tego prawo - tak samo serwis, nie chce się bawić z Twoim olejem, bo po co, mogą Ci zrobić serwis bez wymiany oleju, a olej zrób sobie u "niezależnego".
Trafiłem ?
Jeśli chodzi o części to częściowo można się z tym zgodzić - nie każdy potrafi samodzielnie dobrze dobrać części, nawet w jednym modelu bywają różnice - i wtedy dla mechanika czy serwisu problem. Ale olej ??? Instrukcja jasno określa parametry - kupuję z legalnego źródła ( padło takie stwierdzenie, że nie wiadomo skąd mam ten olej ) więc w czym problem ? Ano w cenie - jeśli ASO życzy sobie za olej 400 zł a dobrej klasy olej kupić można za połowę tej ceny.
kubanos
Posty: 67
Rejestracja: 15 wrz 2021, 14:49
model samochodu: Ceed SW 1,5T-GDI M manual 2021

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: kubanos »

Blues Brothers pisze: 08 kwie 2022, 12:31 GVO między bajki. Przegląd możesz robić u niezależnego....pod warunkiem , że posiada autoryzowane oprogramowanie. Ponoć nikt poza ASO go nie posiada.
Społeczeństwo o GVO albo słyszało ale nie ufa/ albo wie, że coś gdzieś.
Nie zgodę się z Tobą Bluesowy Bracie - a dlaczego?
Bo np dlatego - https://www.bmcars.pl/o-motoryzacji/201 ... zaleznego/
Dobrzy przykład tego jak może działaś serwis niezależny i być partnerem marki, a dzięki temu mieć wgląd do dokumentacji serwisowej i specjalistycznych narzędzi diagnostycznych.

Podałem Ci link - nie mów, że nie istnieje.
W każdym większym mieście znajdziesz niezależny serwis związany z jakąś marką - ale nie ma ich wiele.
Pozdrawiam
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Koszty serwisu / przeglądy / ASO

Post autor: Blues Brothers »

I ta firma ma dostęp do wszystkich aktualizacji które serwuje nam ASO przy każdym przeglądzie ? Kia Polska - przez klawiaturę konsultanta - twierdzi, że to nie jest możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”