Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Liquid »

Hookie pisze: 31 maja 2022, 12:13 A w jaki sposób chciałbyś mieć to załatwione? Pracownik MB powinien do Ciebie do domu przyjechać?
Widzisz logikę swojej wypowiedzi? Bo ja nie bardzo. Do dobrego tonu należałoby skontaktowanie się z klientem, najlepiej zaproszenie do salonu na rozmowę lub chociaż telefoniczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
sztandar
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2022, 09:36
model samochodu: Kia Proceed GT (zamówiona)

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: sztandar »

U mnie tak było, najpierw gośćzadzwonił z informacją przeprosił i zaprosił do salonu na rozmowę.

Z tymi markami premium to bym nie przesadzał, ja aktualnie się przepycham z Mini i poziom obsługi moim zdaniem jest skandaliczny.

Teraz nie jest najlepszy moment na kupno samochodu. W innych markach też kłamią w żywe oczy. W Skodzie w jednym z salonów mi powiedzieli, żę czas oczekiwania na automat 3 miesiące. Po czym poszedłem do znajomem, która rónieżw Skodzie pracuje i dowiedziałem si, żę automat niestety wpada w problemy produkcyjne i czas oczekiwania minimum 12 miesięcy, ale też nie da gwarancji, żę sięnie wydłuży. Cena oczywiście ulegnie zmianie w następnym roku o ile wzrośnie nie wiadomo.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2022, 14:04 przez sztandar, łącznie zmieniany 1 raz.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Blues Brothers »

Tak na marginesie, nie cytuje się treści postu, pisząc bezpośrednio pod nim😉
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

Liquid pisze: 31 maja 2022, 12:38
Hookie pisze: 31 maja 2022, 12:13 A w jaki sposób chciałbyś mieć to załatwione? Pracownik MB powinien do Ciebie do domu przyjechać?
Widzisz logikę swojej wypowiedzi? Bo ja nie bardzo. Do dobrego tonu należałoby skontaktowanie się z klientem, najlepiej zaproszenie do salonu na rozmowę lub chociaż telefoniczne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.
Ja nie widzę za to logiki w uzyskiwaniu na pierdoły i bawi mnie robienie z MB premium. Premium to jest Bentley albo Ferrari. Kontakt? Był SMS, wezwanie do spotkania i rozmowy na temat zaistniałej sytuacji, również. Ja nie wiem, czy jakiego traktowania oczekujesz. Przyszedł komunikat o konieczności dopłaty, a o takowych wspomina umowa z dealerem, która nie gwarantuje ceny.
xuser
Posty: 159
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: xuser »

Fenix pisze: 31 maja 2022, 10:39 Ja tam nawet nie rozpaczam, mam zamówione drugie auto w podobnych pieniądzach, hybrydę i z racji cen paliw i głównie jazdy po mieście możliwe że na nie się zdecyduję. A jeśli udało by się otrzymać x ceeda to go sprzedam z zyskiem ok. 12 000, także będę do przodu😁
Prawda jest taka, że to Hyundai rozkazał Kia anulowanie zamówień bo ludzie pewnie więcej zamawiali kijanek z racji że są ładniejsze dla większości. Bo dlaczego w hyundaiu 7dct nadal są dostępne?
No i w porządku, racjonalne podejście - w sumie przez moment też się nad takim krokiem zastanawiałem ale z racji lenistwa nie zrobiłem tego. Albo nad zakupem elektryka (kupiony pół roku temu teraz sprzedałbym 10kPLN wyżej, pewnie i więcej).

Specjalnie wsadziłem kij w mrowisko, przepraszam jeżeli ktoś się bardzo wnerwił - ale nie można tak emocjonalnie traktować relacji czysto gospodarczych. Akurat nowe samochody w Polsce od zawsze były relatywnie niskomarżowe (przynajmniej marki popularne, nie mam na myśli premium bo z tym różnie bywa) - dlatego nie ma się co dziwić, że jakaś marka nie wytrzymała kolejnej zawieruchy globalnej po COVIDzie, i poszła zarobić parę ojro na innych rynkach. Tym bardziej, że dzięki wybitnym osiągnięciom naszych geniuszy będących obecnie u władzy złotówka jest najsłabszą walutą w regionie - więc wypadałoby wszystkim zwolennikom tych oszołomów kazać dopłacić po 20000 zł do zamówienia sprzed 9 m-cy czy roku.
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

xuser pisze: 31 maja 2022, 14:27
Fenix pisze: 31 maja 2022, 10:39 Ja tam nawet nie rozpaczam, mam zamówione drugie auto w podobnych pieniądzach, hybrydę i z racji cen paliw i głównie jazdy po mieście możliwe że na nie się zdecyduję. A jeśli udało by się otrzymać x ceeda to go sprzedam z zyskiem ok. 12 000, także będę do przodu😁
Prawda jest taka, że to Hyundai rozkazał Kia anulowanie zamówień bo ludzie pewnie więcej zamawiali kijanek z racji że są ładniejsze dla większości. Bo dlaczego w hyundaiu 7dct nadal są dostępne?
No i w porządku, racjonalne podejście - w sumie przez moment też się nad takim krokiem zastanawiałem ale z racji lenistwa nie zrobiłem tego. Albo nad zakupem elektryka (kupiony pół roku temu teraz sprzedałbym 10kPLN wyżej, pewnie i więcej).

Specjalnie wsadziłem kij w mrowisko, przepraszam jeżeli ktoś się bardzo wnerwił - ale nie można tak emocjonalnie traktować relacji czysto gospodarczych. Akurat nowe samochody w Polsce od zawsze były relatywnie niskomarżowe (przynajmniej marki popularne, nie mam na myśli premium bo z tym różnie bywa) - dlatego nie ma się co dziwić, że jakaś marka nie wytrzymała kolejnej zawieruchy globalnej po COVIDzie, i poszła zarobić parę ojro na innych rynkach. Tym bardziej, że dzięki wybitnym osiągnięciom naszych geniuszy będących obecnie u władzy złotówka jest najsłabszą walutą w regionie - więc wypadałoby wszystkim zwolennikom tych oszołomów kazać dopłacić po 20000 zł do zamówienia sprzed 9 m-cy czy roku.
Powiem jeszcze lepiej, dzisiaj podpisałem umowę na kupno samochodu od ręki, upatrzonej hybrydy z salonu z przebiegiem 2500 km o 8 tys. taniej niż nowy model obecnie.
Także 11 tys. ewentualnie za kia plus 8 tys. i o tyle jestem do przodu 😀. Mimo że bardziej podoba mi się xceed to podchodzę zdroworozsądkowo. Jak dodatkowo założę jeszcze gaz do hybrydy to mogę się śmiać z cen paliw
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Co to za hybryda?
amuam
Posty: 42
Rejestracja: 21 mar 2022, 15:56

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: amuam »

Fenix pisze: 31 maja 2022, 21:59 Powiem jeszcze lepiej, dzisiaj podpisałem umowę na kupno samochodu od ręki, upatrzonej hybrydy z salonu z przebiegiem 2500 km o 8 tys. taniej niż nowy model obecnie.
Czyżbyś wziął tego Swace demo z Wawy co się dzisiaj na otomoto pojawił? :D
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

amuam pisze: 01 cze 2022, 00:03
Fenix pisze: 31 maja 2022, 21:59 Powiem jeszcze lepiej, dzisiaj podpisałem umowę na kupno samochodu od ręki, upatrzonej hybrydy z salonu z przebiegiem 2500 km o 8 tys. taniej niż nowy model obecnie.
Czyżbyś wziął tego Swace demo z Wawy co się dzisiaj na otomoto pojawił? :D
Dokładnie tak
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Hookie »

Że też się nie boicie brać demo carów i to z takim przebiegiem...podziwiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”