Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Jacek_Do »

Ja wczoraj odebrałem swojego XCEED PHEV, zamówienie z lutego 2022.
Czyli trochę ponad trzy miesiące oczekiwania.
Wersja BL+AEB+CP1 kolor Quantum Yellow.

Rozmawiałem z dealerem przy odbiorze i w ich salonie anulowano około 90 zamówien ale są takie salony gdzie anulowano ponad 300 zamówień na auta z lini CEED. Co ciekawe nie ma jakiegoś klucza wg którego zamówienia są anulowane. Więc jeśli ktoś nie otrzymał info o anulowaniu to jego auto na 99% zostanie wyprodukowane. Pawdopodobnie skrzynie 7DCT wrócą do ofery po wakacjach wrzesień - pazdziernik.
XCEED po liftingu prawdopodobnie będzie oferowany z automatami 7DCT ale w nowej cenie czyli o około 10 000PLN drożej.
Po prostu KIA na naszym rynku sprzedawała za tanio i tyle. Stąd aby uniknąć strat nie przesunięto terminu realizacji tylko anulowano zamówienia.
Na innych rynkach gdzie auta są droższe 7DCT są cały czas w ofercie.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Liquid »

Blues Brothers pisze: 01 cze 2022, 09:42
Liquid pisze: 01 cze 2022, 09:15 Nie demonizujcie ze złym traktowaniem aut demo. Do rzadkości należy użyczanie takich pojazdów klientom gdzie sprzedawca nie ma nad nim kontroli.
Ja miałem jazdy solo, co prawda silnik traktowałem umiarkowanie, ale zawieszenie testowałem na drogach polnych , bo na tym mi zależało. Wcześniej gdy testowałem Mazdę, sprzedawca pchał mnie w krzaki, choć go ostrzegałem że lakier ucierpi :lol: dawno temu, sprzedawca Fiata też usilnie pchał mnie w głębokie koleiny gdzie tarłem podwoziem. Tak więc, ufaj i kontroluj.
To chyba jednak bardzo dawne czasy były... :roll:
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Blues Brothers »

KIA październik 2021, była też Skoda we wrześniu, na tych samych zasadach ;)
Paffcio
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2022, 21:47
model samochodu: Kia Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Paffcio »

Jesień 2021, test Suzuki VItara i SX4 Scross, zima 2022 test Xceeda - "proszę, oto kluczyki, widzimy się za ok. godzinę"
Kia Xceed maj 2022 :)
Jacek_Do
Posty: 58
Rejestracja: 18 mar 2022, 11:54
model samochodu: Kia xCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Jacek_Do »

Nie wiem co wy robicie na jazdach próbnych ale ja jezdżę tymi autami normalnie tak jak to robię na codzień.
Więc nie antagonizował bym aut demo.
Ale sprawdzić należy szczególnie że u różnych dealerów widziałem auta demo po stłuczce.
Więc czujnik grubości lakieru to podstawa. Bo resztę ciężko sprawdzić.
amuam
Posty: 42
Rejestracja: 21 mar 2022, 15:56

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: amuam »

Fenix pisze: 01 cze 2022, 09:19 Tak dla informacji xceed 1.5 prestige line AEB 7 dct zamówienie 18.01.22, dzisiaj info od dealera że nadano vin
To co, Swace czy Xceed? Też mam na oku Swace.. lub oczekiwanie do lutego na Ceeda.
Paffcio
Posty: 14
Rejestracja: 02 mar 2022, 21:47
model samochodu: Kia Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Paffcio »

Jacek_Do, Ty jeździsz normalnie, ale wielu już nie. Sprzedawcy sami mówią "to auto jest do testów, może pan robić co chce, byleby wróciło w jednym kawałku". No i kilku już też mi kiedyś mówiło, co robią klienci za kierownicą demówek...
Kia Xceed maj 2022 :)
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

amuam pisze: 01 cze 2022, 12:40
Fenix pisze: 01 cze 2022, 09:19 Tak dla informacji xceed 1.5 prestige line AEB 7 dct zamówienie 18.01.22, dzisiaj info od dealera że nadano vin
To co, Swace czy Xceed? Też mam na oku Swace.. lub oczekiwanie do lutego na Ceeda.
Swace bo jeżdżę głównie po mieście a ceny paliw nie zapowiada się żeby zeszły poniżej 6 zł, także xceed albo weźmie brat albo pójdzie na sprzedaż
xuser
Posty: 161
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: xuser »

Paffcio pisze: 01 cze 2022, 12:49 Jacek_Do, Ty jeździsz normalnie, ale wielu już nie. Sprzedawcy sami mówią "to auto jest do testów, może pan robić co chce, byleby wróciło w jednym kawałku". No i kilku już też mi kiedyś mówiło, co robią klienci za kierownicą demówek...
Ja sam byłem swiadkiem jak w ASO "pożyczyli" część od demówki do naprawy (nie-KIA - ponoć z zamiarem uzupełnienia braków ;) ). Nieraz też słyszałem o tym co ludzie potrafią w demówce wyprawiać. Więc dla mnie demo car to typowa używka, a przebieg x 3 na dzień dobry żeby mieć jako-takie pojęcie o zużyciu samochodu.
Ale wiadomo jakie są dzisiaj czasu w moto - lepiej używka niż brak samochodu...
mszef
Posty: 5
Rejestracja: 12 sty 2022, 11:27

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: mszef »

Niestety dzisiaj telefon z anulacją zamówienia. Odyssey Częstochowa. Jaki polecacie samochód w zamian? nowa honda hrv czy może mazda cx30?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”