Czas oczekiwania na Xceeda.

forum użytkowników modelu Kia XCeed
roca
Posty: 19
Rejestracja: 30 lis 2019, 13:50

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: roca »

mszef pisze: 02 cze 2022, 16:47 Niestety dzisiaj telefon z anulacją zamówienia. Odyssey Częstochowa. Jaki polecacie samochód w zamian? nowa honda hrv czy może mazda cx30?
Zdecydowanie "Madzia", jest śliczniutka i porządnie zrobiona.
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

mszef pisze: 02 cze 2022, 16:47 Niestety dzisiaj telefon z anulacją zamówienia. Odyssey Częstochowa. Jaki polecacie samochód w zamian? nowa honda hrv czy może mazda cx30?
Hrv porażka zobacz sobie testy na you tube
Zigi2
Posty: 33
Rejestracja: 13 lut 2022, 08:36
model samochodu: Peugeot

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Zigi2 »

Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Fenix »

Zigi2 pisze: 02 cze 2022, 17:54 Czy to jest normalne? [https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed ... Ehiki.html]
Zigi2 pisze: 02 cze 2022, 17:54 Czy to jest normalne? [https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed ... Ehiki.html]
No ogłoszenie z dupy bo silnik sugeruje phev a nic nie pisze że tak jest, a cena swoją drogą, sprzedam Ci taniej i wersję wyższą 1.5 w automacie😉
Grappler
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2022, 10:12
model samochodu: I30

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Grappler »

Ja zamowilem w lutym Formentora (Dsg 1.5), odbior na jesien. Jedno jest pewne anulowac nie beda jak w KIA. W planach byl Xceed ale teraz nie zaluje, ze jednak zmienilem wybor na Formentora. Wyszlo co prawda drozej lecz szanse na odbior raczej pewne :) kwestia poslizgu jedynie. Mazda Cx30 tez mi sie podobala tylko, ze z tylu miejsca bardzo malo.
Niko123
Posty: 517
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Niko123 »

Dla mnie te panele dotykowe skreslaja seata a mazda ma przyciski i super jakosc kabiny i najlepsze wyciszenie w klasie.
Kazdy ma inne piorytety, jak bym chcial miejsce to bym wziol cx5, a do miasta wole cos malego, ilosc miejsca na tylnej kanapie jest malo wazne.
Grappler
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2022, 10:12
model samochodu: I30

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Grappler »

Dla Ciebie zapewne malo wazne, dla mnie bylo istotne bo jezdze 2+1 samochodem :) Formentor jedyny mial najwiecej miejsca, Xceed rowniez sporo (na moje potrzeby) natomiast Mazde dyskwalifikowalo na starcie. Zgadzam sie, ze jakosc wykonania wnetrza w Mazda najlepsza (system audio rowniez extra) lecz gabaryty zupelnie odstaja :) Da wyboru stawalem miedzy Formentorem 1.5 dsg a Xceed prestige (dct) - wybralem formentora choc wychodzil 10 tys zl drozej ;) jak widac po anulowaniu zamowien zrobilem slusznie.
Niko123
Posty: 517
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: Niko123 »

Musze przyznac ze z zewnatrz Formentor wyglada super, bardzo mi sie podoba.
Taki ciekawy tez test znalazlem - bardziej obiektywny bo nie niemiecki
https://topcarnews.net/mazda-cx-30-vs-a ... 76619.html

Co do wyposazenia vs mazda , fonmentor chyba tego nie ma

Przednie matrycowe reflektory diodowe (LED) z systemem oświetlenia adaptacyjnego, czy Head up display na szybie, czy system monitorujący ruch poprzeczny przy cofaniu z funkcją hamowania, lub system wykrywający znużenie kierowcy z kamerą, albo podgrzewanie wycieraczek przedniej szyby, czy lusterko boczne elektrochromatyczne po stronie kierowcy .
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: kogi »

Spędziłem ostatnio bardzo dużo czasu na porównywaniu tych modeli i każdy ma jakieś wady, które mogą potencjalnie auto wykluczyć.
Formentor- fajny design za który dużo się dopłaca, ale obsługa dotykowa wyklucza całkowicie auto. Szkoda ze nie zrobili tego jak np w t-roc
Mazda cx-30 - znowu fajny wygląd, dużo lepsze wykonanie wnętrza, ale brak ekranu dotykowego przy obsłudze multimediów to trochę nieporozumienie
Honda hrv - całkiem dobre wykonanie w środku, ale jak dla mnie auto ciasne, przeciętny wygląd, tragiczne osiągi, cenowo dramat.
vw troc - wykonanie w środku przeciętne, trochę mniej przestronne niż xceed ale można rozważyć, bo obsługa fajna.
Nowa KIA niro - czekam aż pojawi się w salonach żeby zrobić jazdę testowa. W recenzjach na YouTube nie wyglada zle, poniżej 9s do setki osiągalne, potem może być gorzej…
Wnętrze na pewno bardziej przestronne niż pozostałe modele, obawiam się ze może być zbyt plastikowe. Przy dzisiejszych cenach paliw hybryda warta rozważenia.
Patrząc na te wszystkie samochody powyżej to xceed wydawał się takim złotym środkiem jeśli chodzi o wygląd/wykonanie/osiągi/cenę. Szkoda ze KIA w taki sposób nas załatwiła…
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: Czas oczekiwania na Xceeda.

Post autor: rabi22 »

Formentor fajnie wygląda, ale 1.5 do tego samochodu to pomyłka. Sami sprzedawcy o tym mówili i odradzali. 1.5 dla TRoc był na styk. Miałem więc wiem.Dla Formentor dopiero od 2.0 jest sens. Wyprzedzanie słabe jak ..... A cena żeby mieć odpowiednik PRESTIGE w KIA i te same systemy powala na kolana. Chyba, że ma tylko wyglądać dobrze przed blokiem.
To prawda, że KIA jest złotym środkiem i super ceną w stosunku do konkurencji, a 1.5 160 daje tutaj radę i idzie spokojnie wyprzedzić na trasie.
Honda to jakas farsa. Silnikowo i cenowo. Mazda dobre wykonanie w środku. Intuicyjność obsługi w tej klasie to VW,SEAT,SKODA i KIA. Oby nie zrezygnowali z panelu klimatyzacji bo to chore niestety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”