Błąd Sprawdź SLIF - proszę pomóżcie

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Rafaelmix
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019, 16:05
model samochodu: Sportage

Błąd Sprawdź SLIF - proszę pomóżcie

Post autor: Rafaelmix »

Witam
KIA Sportage IV 2016 Benzyna 1.6 140 km przebieg 40 tyś. (niestety auto nie ma gwarancji)
Od kilku tygodni zmagam się z usterką którą nikt nie może zdiagnozować a mianowicie auto szarpie są takie zrywy jakby auto hamowało i to dość mocno taki skok jak żaba na różnych biegach (przy czym nie wyskakuje żaden błąd) . Dodatkowo wczoraj auto wogóle nie odpaliło pojechało na lawecie do mechanika i rano mechanikowi odpaliło bez problemu znów zero błędów na komputerze. Dziś jak jechałem z żoną zapaliły się prawie wszystkie kontrolki i zapaliło się ostrzeżenie "sprawdź SLIF" po czym po chwili auto przed rondem zgasło po przekręceniu kluczyka zapaliło się normalnie i mogłem kontynuować jazdę.

Czy ktoś spotkał się z podobną usterką proszę o podpowiedź gdzie szukać ogniska problemu?

Pozdrawiam Rafał
Nowak
Posty: 56
Rejestracja: 22 wrz 2019, 16:31
model samochodu: Optima
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Błąd Sprawdź SLIF - proszę pomóżcie

Post autor: Nowak »

A skąd to auto że niema gwarancji? Może topielec z USA. I teraz elktronika swiruje :?: :roll:
Optima L 2.0 2014r.
Sportage M 1.6 T 2019r.
Rafaelmix
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2019, 16:05
model samochodu: Sportage

Re: Błąd Sprawdź SLIF - proszę pomóżcie

Post autor: Rafaelmix »

Rozwiązaniem problemu była wymiana niezaizolowanej wtyczki od czujnika położenia wału, KIA chyba taką montuje w standardzie bo w serwisie dwa razy ją przeczyszczali zamiast wymienić. U mnie wystarczyło odciąć niezaizolowane złącze od czujnika położenia wału i wymiana na zaizolowane gniazdo. Problem zniknął i już nigdy nie wrócił... Wystarczył mądry mechanik który zwrócił na to uwagę a trochę wilgoci i sypały się błędy.

Tyle nerwów za kilkanaście złotych oszczędności w KIA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”