Przednia podgrzewana szyba

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: Kobil »

Chwila przyzwyczajenia i już się ich nie widzi. Nie przeszkadzają w nocy a już tym bardziej w dzień. Szyba niesamowicie radzi sobie z lodem, ale dodatkowo nawet w deszczowy dzień, jeśli zaparuje to podgrzewanie działa praktycznie natychmiastowo, w porównaniu do nadmuchu.
Jacek Kadziolka
Posty: 19
Rejestracja: 20 sty 2020, 20:41
model samochodu: Kia XCeed 1.6 TGdi 7DCT

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: Jacek Kadziolka »

Ktoś napisał że w nocy w deszczu niekomfortowo, totalnie się nie zgadzam, od samego początku nie zwracałem na druciki uwagi i ich nie zauważam, czy dzień czy noc, śnieg deszcz czy inne warunki atmosferyczne
sojus

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: sojus »

Jeden widzi drugi nie nie ma o czym dyskutować. Każdy ma inny wzrok.
Artur_k
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2020, 14:19
model samochodu: Kia Ceed SW 2010

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: Artur_k »

Przy pierwszej jeździe próbnej, jeszcze Proceedem (pochmurny dzień, mżawka), zwróciłem na nie uwagę, ale zupełnie nie przeszkadzały. Później na forum poczytałem o problemach, bólach głowy itd. i zacząłem się zastanawiać jak zareaguje na nie żona (nie było jej ze mną za pierwszym razem).
Gdy już razem pojechaliśmy oglądać XCeeda nic o tych paskach nie wspominałem, czekałem na reakcję, pogoda była podobna jak za pierwszym razem.
Jej również nie przeszkadzały, zresztą nawet nie wychwyciła że coś tam jest, dopiero gdy jej pokazałem.
Przy codziennym użytkowaniu w różnych warunkach może być trochę inaczej, na krótkiej jeździe próbnej wszystkiego się nie wychwyci, ale ale jakiś ogląd już jest, w naszym przypadku to nie problem, a zalety z podgrzewanej szyby nieocenione!

ps. tego samego dnia byliśmy w Fordzie zobaczyć i przejechać się Focusem Active, paski na szybie wg mojej oceny były tak samo widoczne jak w Kii.
motomat
Posty: 4
Rejestracja: 29 paź 2023, 08:26
model samochodu: Xceed

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: motomat »

Heja. Koledzy kupiłem właśnie Xceeda. Chciałem sprawdzić działanie tej szyby. Rozumiem, że po włączeniu oezycisku musi robić się ciepła co oznacza, że działa tak? U mnie świeci się przycisk ale szyba pozostaje bez zmian. Czy się myle? Aktualnie brak szronu żeby to sprawdzić.
Pollos
Posty: 28
Rejestracja: 25 paź 2020, 10:35

Re: Przednia podgrzewana szyba

Post autor: Pollos »

Cześć,

nie odczujesz żadnego grzania szyby, zawsze będzie zimna. Jeżeli chcesz sprawdzić czy podgrzewanie szyby działa, spróbuj zaparować szybę od wewnątrz np. przez postawienie pojemnika z ciepłą wodą na podszybiu. Około 1 minuta powinna wystarczyć do odparowania szyby po włączeniu grzania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”