Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

forum użytkowników modelu Kia XCeed
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: nylek »

witam,
mam pytanie do użytkowników benzynowych aut czy w XCeed Pb też występuje coś podobnego w Stingerze z GPF ?
viewtopic.php?f=109&t=3307
Chcę kupić żonie głównie do miasta XCeed 1.6 T-GDi 204KM ale wiem że tego nie ma bez GPF-a bo to nowy model i normy 6 d TEMP
nie chciał bym przeżywać takich problemów jak w/w. Mam Stingera bez GPF. Ten problem nie występuje - na razie nie narzekam i nie żałuję zakupu KIA.
Wiem że ma być XCeed plugin ale wiadomo że będzie droższy niż sama benzyna i wolniejszy, podobnie do Niro.
Jakoś nie mam przekonania do wynalazków tzn. nie mam też paneli fotowoltaicznych i darmowego prądu.
z góry dzięki za odpowiedzi
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: nylek »

nylek pisze: 04 sty 2020, 17:54 witam,
mam pytanie do użytkowników benzynowych aut czy w XCeed Pb też występuje coś podobnego w Stingerze z GPF ?
viewtopic.php?f=109&t=3307
Chcę kupić żonie głównie do miasta XCeed 1.6 T-GDi 204KM ale wiem że tego nie ma bez GPF-a bo to nowy model i normy 6 d TEMP
nie chciał bym przeżywać takich problemów jak w/w. Mam Stingera bez GPF. Ten problem nie występuje - na razie nie narzekam i nie żałuję zakupu KIA.
Wiem że ma być XCeed plugin ale wiadomo że będzie droższy niż sama benzyna i wolniejszy, podobnie do Niro.
Jakoś nie mam przekonania do wynalazków tzn. nie mam też paneli fotowoltaicznych i darmowego prądu.
z góry dzięki za odpowiedzi
ponawiam prośbę do użytkowników benzynowych XCeed - 1.6 T-GDi
chodzi mi o opinie użytkowników tego modelu i doświadczeń z jazdy miejskiej
czy nie ma problemów z GPF-em i ewentualnym wyższym spalaniem
BravoWhiskey
Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2020, 22:03
model samochodu: ProCeed GT

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: BravoWhiskey »

Ja mam co prawda Procka, ale z tym silnikiem i przez 15k km problemu nie zaobserwowałem.
nylek
Posty: 39
Rejestracja: 06 kwie 2019, 11:40

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: nylek »

dzięki za odpowiedź
jeszcze nie zamówiłem autka ale myśleć nie przestaję
Kefir
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2020, 21:55
model samochodu: Proces gt

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: Kefir »

Mam procka 26k przelotu jazda glownie po miescie zero problemow polecam
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: Kobil »

Ja mam X 1.6 20k nalotu i gdybym nie wiedział że posiadam GPF to bym się nie domyślił. Nie zauważyłem żadnego wzrostu spalania ani kontrolki wypalania GPF. Auto użytkowane głównie w mieście.
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: Tojaartek »

Moja droga do pracy to równe 10 km , czas 10-15 min. Normalne średnie zużycie na tym odcinku to 6,6-6,8. To zależy czy trafie na światła czy nie. Jazda bez korków za miasto. W poniedziałek po zgaszeniu silnika wyświetliło mi 8,8. Podejrzewam ze wypalił mi Gpfa. Po za podwyższonym spalaniem nie zaobserwowałem żadnych różnic podczas jazdy czy tez kontrolki informacyjnej o procesie. Podejrzewam ze gdyby odcinek jazdy był kilkakrotnie dłuższy to ta różnica w spalaniu mogłaby być na tyle mała ze przeszłaby niezauważona.
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: rah »

Jak nie wyłączam sport to mam pod domem ok. 12.
Niedawno zrobiłem trasę ok. 550 km i średnie wyszło 10.5.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: Krzemyczek »

Przebieg 15 tysięcy. Nie myślę o GPF i lepiej nie myśleć o kosztach naprawy:)
Nie ma żadnej informacji o wypalaniu GPF, ja się z tym nie spotkałem. Kiedy wypala - nie wiadomo, bynajmniej ja nie wiem.
Jazda głównie wokół komina, od czasu do czasu daję w palnik na trasie autostradowej około 1000 km.
Jak jest zimno (ta zima była chyba w końcu normalna - zimna :)) to spalanie na krótkich trasach jest kontrowersyjne i nie wiem czy jest to związane z tym dopalaniem w GPF.
Z pewnością inaczej silnik schodzi z obrotów zimą, tak naprawdę nie chce zejść nawet po minucie od odpalenia poniżej 1,2 tysiąca. Latem 20 sekund i jest poniżej tysiąca.

W Sportage 1,6 T-GDI nigdy nie widziałem na wyświetlaczu więcej niż 11l, nawet na krótkich odcinkach. X-Ceed pokazał mi już 14 i 15 l na tej samej trasie.

Ale ogólnie nie jest tak źle, w trasie pali mniej niż Sportage (liczone pod dystrybutorem), a dynamika zdecydowanie lepsza. Nie kasowałem spalania od nowości i obecnie po zimie mam 9,2l.

P.S A da się jakoś sprawdzić na ile jest zużyty ten GPF? W ogóle do się cokolwiek sprawdzić jeśli chodzi o GPF?
rah
Posty: 100
Rejestracja: 23 lip 2020, 22:08
model samochodu: KIA XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT XL

Re: Okresowo podwyższone spalanie XCeed - 1.6 T-GDi

Post autor: rah »

Tak jak wypalanie DPF czułem, tak wypalania GPF nie czuję w ogóle. Wczoraj miałem taką trasę 400 km. Po 200 w każdą stronę. Przejazd myślę, że jednakowy w obie strony. W jedną średnie spalanie po 200 km 6,6, a na koniec drogi powrotnej wyszło 6,9 więc w drodze powrotnej spalał ok. 7.2. Myślę, że mógł wtedy wypalić GPF. Ale głowy nie dam, bo nie wyczuwam nic w pracy silnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”