Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

forum użytkowników modelu Rio
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Oczywiste to było bo to nie tak się załatwia ino osobiście i dilera .Jakby mieli robić akcje serwisowe na całą Polskę to kia Polska poszła by z torbami jak ich auta mają tyle wad a kia Rio ma co najmniej 3 wady fabryczne.
Konrad C
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam

chciałem się zameldować i dać wam znać jak się sprawuje nowe sprzęgło. Samochód przejechał od wymiany około 8 tys. km. Głownie 80% w ruchu miejskim. Sprzęgło bierze wyżej i jest dużo lepsze od starego. Nie ma do dzisiaj żadnego drgania i staram się ruszać bez dodawania gazu aby sprawdzić czy nie drga (opcja do parkowania). Na pewno jest to sprzęgło więc wymiana na aktualną wersję lub dobry markowy zamiennik powinna w wyeliminować ten problem.

Pozdrawiam
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Wiadome za darmo kia dawała to mam nadzieję że nic nie płaciłeś bo oni na liczą
Konrad C
Kriford
Posty: 40
Rejestracja: 21 wrz 2020, 19:51
model samochodu: Kia Rio IV (2020)
kia Sportage NQ5

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Kriford »

Witam,

wymiana sprzęgła była wykonana w ramach gwarancji. Nie płaciłem za tą usługę.

p.s. Jeśli ktoś z was ma znajomego w Kia , to może z nim załatwić aby wypełnił formularz zgłoszeniowy (gdzie może stwierdzić że taka przypadłość występuje) i wysłał do centrali. Centrala zdecyduje czy wymienić komplet sprzęgła za darmo. Samochód musi być na gwarancji, najlepiej pierwszy rok.
Niestety wygląda na to że sprzęgła miały wadę, która później została naprawiona. Samochód mam przed liftingiem co oznacza że sprzęgło zostało poprawione albo wyprodukowane bez wady.

Pozdrawiam
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Szkoda że 3 lata naprawiali i szukali rozwiązania brawo kia
Konrad C
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Nelan »

Kriford pisze: 10 sie 2021, 19:17 Sprzęgło bierze wyżej i jest dużo lepsze od starego.
Czy jest możliwość regulacji sprzęgła, aby brało przy samej podłodze (a zatem niżej)?
Nie mogę się do tego w Rio przyzwyczaić, że to auto nie idzie spod świateł bez gazu.
cimas182
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2021, 09:21
model samochodu: kia rio IV 1.2 LPG

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: cimas182 »

Na szarpanie sprzęgła w kia rio jest jeden sposób. Należy zmienić kompletny zestaw na sprzęgło firmy luk w cenie ok 210 zł. Dodatkowo można obić (nie trzeba) tarcze sprzęgła kewlarem. Sprzęgło przez cały okres swojego "życia" nie szarpie i pracuje bardzo lekko (o wiele lżej niż w nowym samochodzie). Jedyny minus jest taki, że sprzęgło luka gdy się kończy nie daje żadnych objawów (pedał wpada w podłogę).
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Czyli wada fabryczna auta oddajemy dilerom
Konrad C
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: Nelan »

cimas182 pisze: 31 sie 2021, 21:19 Należy zmienić kompletny zestaw na sprzęgło firmy luk w cenie ok 210 zł
Gdzie za tyle?
akasis
Posty: 55
Rejestracja: 03 kwie 2020, 14:07
model samochodu: Kia Rio

Re: Rio IV 1.2 wada sprzęgła?

Post autor: akasis »

Nie ma takiej ceny poza tym ci co są mądrzy to mieli za darmo wymienieni ale tylko nie liczni klienci
Konrad C
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”