Jaki uchwyt GSM

forum użytkowników Kia Stinger
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Jaki uchwyt GSM

Post autor: GeRRaD »

Hej;
Czy macie może jakieś sprawdzone patenty na umocowanie smartfona w Stingerze - uchwyt GSM, bez komentarzy typu łącze się po Android auto:). Ze względów estetyki odpada wiercenie w desce i uchwyt na przyssawkę do szyby. Okrągłe środkowe nawiewy też nie ułatwiają sprawy.
Awatar użytkownika
tomek_inc
Posty: 101
Rejestracja: 02 gru 2018, 16:36
model samochodu: Stinger

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: tomek_inc »

Ja mam taki https://www.youtube.com/watch?v=gmNv5a3ADT0 zamontowany w pierwszej kratce od kierowcy (w środkowym panelu). Sprawdza się to rewelacyjnie, ale trzeba albo nakleić magnes na tył telefonu/etui albo jak w moim przypadku wsadzić magnes między baterię i obudowę telefonu.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 529
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: gisio »

Ja od lat korzystam z produktów firmy Brodit:

https://www.brodit24.pl/product-pol-819 ... -2020.html
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
cezar
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2018, 09:35
model samochodu: stinger

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: cezar »

a ja takie cudo w miejsce na kubek, polecam
Załączniki
1.jpg
1.jpg (62.41 KiB) Przejrzano 2763 razy
Stinger aurora black 2.0 GT-line 255kM
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: GeRRaD »

Ciekawe to mocowanie na kubek - trzyma mocowanie w cupholderach, nie trzęsie, nie hałasuje itp ? i jakiej marki to uchwyt ?
cezar
Posty: 26
Rejestracja: 23 lis 2018, 09:35
model samochodu: stinger

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: cezar »

marki producenta COVID19 :D a więc chińskiej z aliexpresu za 40 zeta, ale działa zgodnie z oczekiwaniami, solidnie trzyma i nie trzęsie i telefon jest w ergonomicznej odległości od kierowcy
Stinger aurora black 2.0 GT-line 255kM
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: GeRRaD »

Po inspiracji ;) kupiłem coś takiego https://www.belkin.com/us/p/P-F8J168/

Jak przetestuję dam znać >
Mar
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2020, 19:48
model samochodu: Stinger GT Limited w. kanadyjska

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: Mar »

Przyklejany mały magnetyczny Baseus. Sprawdza się.
axeramm
Posty: 58
Rejestracja: 04 paź 2021, 13:42
model samochodu: Stinger GT MY22
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: axeramm »

Odkopię temat ;)
Do tej pory zawsze miałem uchwyt na telefon montowany na przyssawkę do szyby, ale w Stingerze nie udało mi się znaleźć odpowiedniej pozycji, więc szukałem dalej. W przedlifcie często używane były dedykowane uchwyty montowane między kierownicą, a ekranem, ale w MY'22 jest tam ciasno.
Wieszanie telefonu na nawiewie mi nie odpowiada (w dodatku zazwyczaj mam ciężkie telefony, więc nie jest to stabilne rozwiązanie), a w cupholderze jak dla mnie jest zbyt nisko. Rozważałem też zrezygnowanie z ekranu telefonu na rzecz samego Android Auto, ale jednak to mi nie wystarcza...

Wykombinowałem coś takiego - stary uchwyt na przyssawki miał w zestawie plastikową podkładkę, przyklejaną na taśmę dwustronną. Na połowie powierzchni tej taśmy (mogło być nawet na 1/3) przykleiłem 2 warstwy grubszej (jakieś 1,5mm) taśmy dwustronnej i przymocowałem to do kawałka piano black obok ekranu - trzyma się mocno (ale da się to zdemontować w przyszłości) i nie powinno się samoczynnie odklejać.
Moim zdaniem estetyka podobna do uchwytu przymocowanego do szyby. Tego kleju na żywo aż tak bardzo nie widać, aparat za bardzo podkręca szczegóły (w tym kurz...) ;) Przy ewentualnym ponownym montażu dam mniej kleju, bo ten widoczny z zewnątrz i tak nie przylega do podłoża
Załączniki
holder1.jpg
holder2.jpg
holder3.jpg
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jaki uchwyt GSM

Post autor: Lunar GT »

axeramm pisze: 28 lip 2022, 10:46 Do tej pory zawsze miałem uchwyt na telefon montowany na przyssawkę do szyby, ale w Stingerze nie udało mi się znaleźć odpowiedniej pozycji,
I bardzo dobrze, ja jak widzę te wszystkie przyssawki na szybie (szczególnie te na samym środku przed oczami) to nic tylko prawko odbierać, dziś jest tyle różnych innych lepszych rozwiązań. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”