Ostrożnie z launch control

forum użytkowników Kia Stinger
Polipoli
Posty: 34
Rejestracja: 04 sty 2020, 13:50
model samochodu: Kia Sorento 2016 | Kia Proceed Gt 2019 | Kia Stinger Gt 2020
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Ostrożnie z launch control

Post autor: Polipoli »

Witam dzisiaj pogadalem z kierownikiem serwisu kia i dowiedziałem się ciekawej sprawy, ... był temat układania hamulców brembo... jak wyglada procedura itp. ale zeszliśmy na temat launch control.

Otóż każda procedura jest odnotowywana w komputerze i jeśli przekroczymy licznik o 20 to możemy się zdziwić gdy coś będzie nie tak z samochodem czy ubezpieczeniem. Bo samochód Może być wówczas traktowany jako używany do jazdy sportowej, tak wiec proponuje ostrożność.

A tak przy okazji.... tez dostaliście cała kartkę a4 z procedura jak ułożyć klocki w wersji Gt?
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Ostrożnie z launch control

Post autor: kon »

Sterownik pewnje zapisuje nie tylko to, ale też mnóstwo innych użytych funkcji, czasu pracy itp. I to nic nowego.

Jeśli natomiast przekroczenie pewnych wartości oznacza np utratę jakichś uprawnień gwarancyjnych lub zmienia wymagania dotyczące serwisu, to użytkownik musi być o tym poinformowany. I tutaj należy sprawdzić zapisy książki gwarancyjnej i instrukcji obsługi*.

Natomiast co do "relacji z ubezpieczycielem", to reguluje je OWU, a tam nie spotkałem nigdy nic o użyciu procedury startu. Także ta część wypowiedzi wrzucamy do kategorii "opowieści dziwnej treści"

*polecam oczywiście przeczytać instrukcje w całości, natomiast zwracam uwagę na takie hasło jak "ciężkie warunki eksploatacji" - wielu nie wie, że ten temat może ich dotyczyć.
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Ostrożnie z launch control

Post autor: XaAaR »

Polipoli pisze: 01 lip 2020, 04:14 Witam dzisiaj pogadalem z kierownikiem serwisu kia i dowiedziałem się ciekawej sprawy, ... był temat układania hamulców brembo... jak wyglada procedura itp. ale zeszliśmy na temat launch control.

Otóż każda procedura jest odnotowywana w komputerze i jeśli przekroczymy licznik o 20 to możemy się zdziwić gdy coś będzie nie tak z samochodem czy ubezpieczeniem. Bo samochód Może być wówczas traktowany jako używany do jazdy sportowej, tak wiec proponuje ostrożność.

A tak przy okazji.... tez dostaliście cała kartkę a4 z procedura jak ułożyć klocki w wersji Gt?
Tak, dostalem wydrukowana procedure i ja wykonalem po odbiorze. Ciekawe tylko ze jak zmienialem ostatnio same klocki z przodu i pytalem czy mam powtorzyc procedure, powiedziano mi ze nie, brzmialo ze robi sie to tylko przy nowych klockach i nowych tarczach.
Stinger GT 3.3 V6 2019
GT_Zbyszek
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2023, 22:48
model samochodu: Stinger GT, 3,3, ceramic silver

Re: Ostrożnie z launch control

Post autor: GT_Zbyszek »

Czy mógłbyś mi udostępnić tę kartkę z procedurą układania klocków brembo?
z góry dziękuję
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”