Kia Stonic w automacie 7DCT

forum użytkowników Kia Stonic
Darek44
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2020, 21:35

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: Darek44 »

Tutaj na forum czytalem 😀😀
mstrum
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2020, 15:57
model samochodu: Kia Stonic 1.0 T-GDI 120 7DCT XL AEB

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: mstrum »

Darek44 pisze: 31 sie 2020, 16:55 Tutaj na forum czytalem 😀😀
Dostałeś pozytywne info od ludzi, którzy mają 7DCT, że nikt na nią nie narzeka i warta jest dopłaty. Chcesz automat to bierz, będziesz zadowolony, nie chcesz nie bierz, Twój wybór. Na forum najlepiej się znają na automatach ci którzy ich nie mają.
Darek44
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2020, 21:35

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: Darek44 »

Dlatego pytanie skierowne bylo do prawdziwych uzytkownikow DCT i sie nie zawiodlem , wezme w automacie 👍
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: Piter40 »

"jak to jest po porannym odpaleniu auta czy naprawde podczas ruszania slychac jakies odglosy slizgania sie sprzegla czy cos w tym rodzaju?"

Tak to prawda( najlepiej to ilustruje film wideo od jednego z użytkowników): ale jest to na tyle ciche że gdy masz zamknięte szyby to tego nie słyszysz ; zwrócił mi na to uwagę sąsiad jak odpalałem silnik - a on stał obok;
przy otwartych oknach to odrobinę to słychać ( mimo że mam fabryczne wygłuszenie pod maską) , ten dźwięk po kilkunastu sekundach znika- więc uważam że nie ma się czym przejmować :D ;)
Darek44
Posty: 7
Rejestracja: 28 sie 2020, 21:35

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: Darek44 »

Dziekuje za info 👍
bez_kia_nie_podchodz
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2023, 11:21

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: bez_kia_nie_podchodz »

Dzień dobry,
trochę czasu minęło od założenia tego wątku.
Zastanawiamy się nad stonic'iem 100km z 7dct. Opinie o automacie po większym przebiegu nadal pozytywne ?

Dziękuję
Piter40
Posty: 37
Rejestracja: 21 sty 2020, 12:17
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDi

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: Piter40 »

Wszystko ok,przebieg trzydzieści parę tysięcy kilometrów. Jazda w obciążających warunkach : centrum dużego miasta- częste stanie w korkach i na skrzyżowaniach, krótkie dojazdy po kilkanaście minut.
Jedynym mankamentem w takich warunkach jazdy jest konieczność wyjechania raz w miesiącu poza miasto przynajmniej na godzinę aby wypalić DPF podczas bardziej dynamicznej pracy silnika; ale z tego co wiem od mechanika z Aso problem ten dotyka wszystkie Kia /Hyundai - niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.
Jazda automatem to przyjemność, a gdy jest konieczność zredukować bieg( najczęściej podczas wyprzedzania) aby auto nabrało szybciej przyspieszenia można przejść na tryb sportowy i samemu wrzucić bieg.
bez_kia_nie_podchodz
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2023, 11:21

Re: Kia Stonic w automacie 7DCT

Post autor: bez_kia_nie_podchodz »

dziękuję :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”