Ceed dwa katalizatory?

Porady, problemy, opinie dotyczące silników benzynowych w samochodach Kia
skyred66
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2020, 19:46
model samochodu: KIA Ceed 1.4 16v G4FA

Ceed dwa katalizatory?

Post autor: skyred66 »

Witam wszystkich i mam pytanie. posiadam autko KIA Ceed 1.4 beznyna z 2010r. Od pewnego czasu walczę z z poszarpywaniem
szczególnie na wolnych obrotach. Mam wersję Eco Dynamics, dwa miesiące temu szlag trafił katalizator, mechanik wymienił na nowy
ale, no właśnie, zauważyłem jedną rzecz, katalizator w mojej kijance jest sprzężony z kolektorem wydechowym, potem jest łącznik elastyczn
a do niego podłączona jest puszka która wygląda jak drugi katalizator, ale nie są podłączone do niej żadne sondy, do tej puszki jest podłączony tłumik środkowy a dalej tłumik końcowy. Sprawdzałem na necie w allegro i hurtowniach pod hasłem kompletny układ wydechowy i wyskakiwały wszystkie elementy oprócz tej puszki. Moje pytanie jest taki czy ktoś z użytkowników posiada wersję eco dynamics, czy rzeczywiście są dwa katalizatory, i czy ten drugi katalizator (jeżeli jest to katalizator) można wywalić. Mam podejrzenie że jeżeli jest to katalizator to mógł się pozapychać resztkami katalizatora przy kolektorze (tego który się posypał) podejrzewam że mechanik tego nie sprawdził (śruby były nietknięte) Mam nadzieję że ktoś będzie miał większą wiedzę ode mnie i się tą wiedzą podzieli. Pozdrawiam.
Załączniki
niewiem.jpg
niewiem.jpg (12.98 KiB) Przejrzano 4874 razy
Lacznik.jpg
Lacznik.jpg (38.95 KiB) Przejrzano 4874 razy
Katalizator.jpg
skyred66
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2020, 19:46
model samochodu: KIA Ceed 1.4 16v G4FA

Re: Ceed dwa katalizatory?

Post autor: skyred66 »

obrazki mi się odwrotnie wkleiły. Na samym dole jest zdjęcie katalizatora który wymieniłem, po środku wiadomo, łącznik elastyczny, i na samej górze to co ma przykręcone do łącznika.
skyred66
Posty: 6
Rejestracja: 21 sie 2020, 19:46
model samochodu: KIA Ceed 1.4 16v G4FA

Re: Ceed dwa katalizatory?

Post autor: skyred66 »

Sprawdziłbym to sam, ale śruby są tak skorodowane, że prawie nie do odkręcenia, do tego musiałbym się zaopatrzyć w nowe uszczelki, a zrobię to dopiero gdy będę miał pewność że to jest to.
rfolga1980
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2020, 21:13
model samochodu: Kia Ceed

Re: Ceed dwa katalizatory?

Post autor: rfolga1980 »

I co kolego dowiedziałeś się? Tez mam do wymiany katalizator i teraz nie wiem który.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Benzyna”