Opony

forum użytkowników Kia Niro
golemb
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2020, 20:22
model samochodu: Kia niro

Opony

Post autor: golemb »

Cześć wam czy ktoś z was jeździ na oponach całorocznych
jeśli tak to jakiej marki i jak się spisują. Dzięki i pozdrawiam
MarioD
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:14
model samochodu: KIA Niro

Re: Opony

Post autor: MarioD »

Przez parę lat jeździłem na Goodyear VECTOR 4SEASONS G2 (fiat 500l) sprawowały się dobrze rozwiązanie praktyczne pod warunkiem że auto jest kupione z tymi oponami. Jeśli auto kupimy na letnich oponach to lepiej kupić normalne zimowki – ekonomia opony dość szybko się zużywały
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Opony

Post autor: nagdob »

Czy ktoś wie może, jaki jest wymiar et oryginalnej felgi 16" ?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1124
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Opony

Post autor: nagdob »

Ludzie mają te auta ponad 4 lata i żaden nie wie jakie jest ET felgi?
Żenada. Super pomoc jest na tym forum.

Więc wam odpowiem: dla felgi o śr. 16" i szer. 6,5" ET = 45mm
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
marcinos
Posty: 178
Rejestracja: 19 lis 2022, 17:49
model samochodu: KIA Niro II 2023 HEV Business Line

Re: Opony

Post autor: marcinos »

Chciałem się z Wami podzielić opinią na temat opon zimowych Uniroyal. Na zimę kupiłem sobie Uniroyal
WinterExpert 205/60 R16 92 H i teraz muszę stwierdzić, że to świetne opony, jestem zaskoczony bo w porównaniu do innych z wyższej półki ( choć te należą do Continentala ), które miałem te są naprawdę zaskakująco świetne a przy tym atrakcyjne cenowo. Akurat do mojej recenzji brakowało mi próby na śniegu a ponieważ zima przyszła wcześniej aniżeli ktokolwiek się spodziewał to teraz już mam pełne zdanie na ich temat. Tak się zdarzyło, że w poniedziałek musiałem jechać do zasypanego śniegiem Karpacza. Jazda po śniegu, jazda na wzniesieniu w śniegu to żaden problem, ja takiego nie zaobserwowałem. Jeżeli ktoś miałby dylemat to polecam na przyszłość bo teraz już pewnie każdy z Was ma zimówki. Gumy spełniają w 100% swoją rolę a ja czuję się na nich komfortowo i bezpiecznie.
Rysio
Posty: 15
Rejestracja: 21 mar 2019, 09:34
model samochodu: NIRO

Re: Opony

Post autor: Rysio »

Witam. W 10.19 r. Założyłem do Niro opony całorocznee Nokian 205/60 R.16. Na przeglądzie serwisowym dni.15.03.24 r. wys. bieżnika 7mm po przebiegu 43 tys.k.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”