Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

forum użytkowników modelu Ceed
dejf
Posty: 1
Rejestracja: 11 wrz 2020, 10:17

Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: dejf »

Cześć,
chcę nabyć Ceed II kombi, ale mocno zastanawiam się nad silnikiem. Z jednej strony najlepsza byłaby benzyna/LPG, ponieważ stosunkowo dużo nie jeżdżę. Natomiast słyszałem opinie, że są dość awaryjne. Zastanawiam się więc na crdi, trasy jakie pokonuję, to regularnie 22 km w jedną stronę do pracy + pozostałe wypady, do rodzinki, raz w roku wypad w kraj (może przy nabyciu auta zwiększę częstotliwość wyjazdów weekendowych).

Zastanawia mnie, dlaczego jest znacznie więcej ofert silnika 1.6 niż 1.4. Z tego co przeczytałem, oba są bez dwumasu, a 1.6 można kupić znacznie młodsze w danym budżecie (~30 tys) i ofert jest 4x więcej. Czy wynika to z faktu, że 1.6 są awaryjne i ludzie się pozbywają? Czy może bardziej atrakcyjne, zostało ich sprzedanych znacznie więcej, więc teraz ofert jest więcej?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
BENEKGRID
Posty: 37
Rejestracja: 17 lut 2020, 10:02
model samochodu: KIA PRO CEE'D JD 2013 1.6GDI 99KW/135KM

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: BENEKGRID »

1.6 gdi g4fd awaryjne ?? w pierwszej serii tych silników było coś słychać o panewkach ale aso to naprawiało , później chyba już nie było żadnych problemów , najważniejsze żeby interwał wymiany oleju był maks 15tyś ( najlepiej 10tyś) lub co rok , z minusów tego silnika to chyba tylko że chla dużo na zimnym .:)
FISH
Posty: 317
Rejestracja: 04 lut 2017, 11:29
model samochodu: OPTIMA SW

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: FISH »

Miałem takie auto z silnikiem 1,6 GDI. W trzy lata przejechałem ponad 130 tys km. Dlaczego 1,4 jest mniej ? Bo zależy do czego potrzebujesz samochodu. Jeżeli do toczenia się po mieście to OK 1,4 da radę. Jeżeli natomiast w trasę, z czymś w bagażniku, to zwyczajnie troszkę koni brakuje ;) Po raz pierwszy słyszę, że 1,6 są awaryjne. W kwestii spalania - jeżdżąc trasy wielokrotnie zużycie było niższe niż 6 litrów. Przy jeździe mieszanej wychodziło 6,9 - 7,5.
Zagazowanie tego silnika będzie albo drogie, albo tańsze, ale generujące problemy. W końcu to wtrysk bezpośredni. Ale co kto lubi :lol:
Ja miło wspominam ceed`a kombi 8-)

Dodam, że olej zmieniałem co 15 tysięcy, nie tak jak zaleca instrukcja co 30.
OPTIMA SW L 2.0 Pb Snow White Pearl
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: Wolan86 »

1.4 o ile mnie pamieć nie myli lubi się zgazem. To może być przyczyna czemu są droższe
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: gzyms »

1.4 kupowano rzadziej bo 100 km (moment 134 Nm) vs 135km (165 Nm), niby niewiele ale ;)
i tak 1.6 gdi jest za słaby do tej budy (mam to wiem), szczególnie gdy jest zapakowany i pod górkę ;) Ale do spokojne jazdy wystarczy. A 1.4 bez turbiny to musi być padak (teraz mam do dyspozycji 1.4 tgdi w automacie w trójce to jest super). Jeśli masz około 50 km codziennych dojazdów pewnie ekonomiczniej pod względem spalania będzie diesla ale ... dwumasa, turbina, a w gdi jest tylko słabe sprzęgło i co jakiś czas czuć przypalenie (dużo czasu trzeba poświęcić nauce ruszania, szczególnie na wstecznym, a dodatkowo u mnie wymiana po 25kkm bo olej poszedł na tarcze) i rozrząd ze zmiennymi fazami ale na łańcuchu. Jeśli będziesz robił rocznie mniej niż 20kkm to przelicz sobie czy warto dopłacać do diesla dla niższego spalania.
Kia Ciyapostrofd
Kawu
Posty: 48
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:20
model samochodu: Kia Cee'd II; 1,6 CRDi 128KM
Lokalizacja: Legnica

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: Kawu »

gzyms pisze: 15 wrz 2020, 12:13 ...Jeśli masz około 50 km codziennych dojazdów pewnie ekonomiczniej pod względem spalania będzie diesla ale ... dwumasa, turbina, a w gdi jest tylko słabe sprzęgło i co jakiś czas czuć przypalenie, ...
W crdi nie ma dwumasy.
Ja przy podobnych przebiegach wybralem diesla i jestem zadowolony. Musisz sam przekalkulować.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Ceed II kombi - jaki silnik wybrać?

Post autor: Piotrek »

Jesteś pewien że nowy diesel nie ma dwumasy?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”