Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

forum użytkowników modelu Ceed
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: krgorny »

Witajcie,
Przepraszam, że odgrzebuje, ale mam pytanie odnośnie jednej żarówki. Posiadam Ceed MY21 w wersji M. Niestety nie mogę teraz sprawdzić, ale chciałbym się dowiedzieć jaką żarówkę znajdziemy w schowku? W jednym sklepie, który sprzedaje całe zestawy wpisali poniższą informacje:
Ważne - W KIA Ceed III w zależności od wersji wyposażenia i rocznika występują różne żarówki stosowane w lampce oświetlenia schowka. Nasz zestaw zawiera żarówkę C5W rurkową o długości 36mm. Jeżeli w posiadanym samochodzie w lampce oświetlenia schowka stosowana jest całoszklana żarówka W5W. Proszę wpisać uwagę w komentarzu do zamówienia.
W instrukcji jedyne co wyczytałem to żarówka ta opisana jest jako FESTOON. Nie znam się aż tak, ale jak mniemam jest to dalej C5W a nie W5W?
Micha
Posty: 70
Rejestracja: 27 wrz 2020, 19:45
model samochodu: Kia Ceed SW 1.5 T-GDI 7DCT '21

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Micha »

Masz tam żarówkę C5W ta dłuższą czyli 36mm.
krgorny
Posty: 147
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: krgorny »

Micha pisze: 25 lip 2022, 22:51 Masz tam żarówkę C5W ta dłuższą czyli 36mm.
Dziękuje bardzo za pomoc. Już zakupiłem i dokonałem wymiany. Faktycznie miałem C5W. Ta nowa żarówka jest ciut dłuższa od "seryjnej" ale po wciśnięciu działa prawidłowo.

Co do samych wrażeń - kupiłem komplet żarówek ze strony - www.sklepledowy.pl i nawet nie wiem po co, ale mam jedną nadmiarową żarówkę nad drugim rzędem siedzeń (w komplecie były 2 a ja w samochodzie mam tylko jedną żarówkę w tym miejscu). Sam efekt chłodniejszego światła faktycznie dodaje nowoczesności. Same żarówki kabiny świecą jaśniej, ale powiem szczerze, że dalej mnie kusi zamontowanie w serwisie podświetlenia na nogi. Największą różnice na plus w jasności świecenia zauważam w bagażniku, schowku i pod daszkami słonecznymi.
dizzy3258
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2022, 11:27
model samochodu: Ceed 2022 BLP

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: dizzy3258 »

Dzisiaj wymienialem w Ceed 2022

- 2x w5w z przodu w kabinie
- c5w 31 mm na tylnych siedzeniach
- 2x c5w 31mm w bagazniku
- 2x w5w tablica
- 2x w16w cofania

Polecam z firmy Auxito
a7x2904
Posty: 36
Rejestracja: 21 lut 2022, 19:13
model samochodu: Ceed SW 1.5 manual Business Line + AEB Lunar Silver

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: a7x2904 »

Jak wymieniliście żarówkę podświetlenia tablicy rejestracyjnej? Odkręciłem śrubkę, wyciągnąłem całą oprawkę, ale kabel jest tak krótki, że jeśli go odłączę to na 100% nie uda się tego wpiąć spowrotem. Czy jest jakiś sposób na to?
marcinek82
Posty: 202
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: marcinek82 »

Kabel jest na styk, ale da rade wymienic. Ja wymienilem obie zarowki, ale bez odartych palcow sie nie obeszlo. Oprawke zarowki najlepiej zlapac takimi specjalnymi szczypcami (kiedys na alle.. widzialem takie w zestawie z innymi narzedziami), ale jak niemasz to troche sie pomeczysz i zrobisz. I najlepiej wsadzic tam jakas dobra markowa zarowke led, zeby nie trzeba wiecej wymieniac.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: shider »

Na kanale Kia oczami doradcy pojawiła się ostatnio wzmianka o tym, że ASO oferują już ledy zamiast żarówek - https://www.youtube.com/watch?v=1Rz_glITKJg&t=129s. Jak można się dowiedzieć z komentarzy są to żarówki firmy EMG (Kia bierze od nich sporo akcesoriów).

Wydaje mi się, że może chodzić o ten zestaw https://sklep.szic.pl/pl/p/Zestaw-zarow ... jnej-/2257

Czy ktoś już to instalował i może się podzielić zdjeciami?
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: wercc »

Jeżeli to ten zestaw to szkoda zachodu, bo w ASO prawie ta sama cena z montażem.
Alexowy321
Posty: 134
Rejestracja: 10 sty 2022, 20:32
model samochodu: Ceed II SW 1.4 100KM MY17

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: Alexowy321 »

wercc pisze: 19 sie 2022, 22:18 Jeżeli to ten zestaw to szkoda zachodu, bo w ASO prawie ta sama cena z montażem.
Montował ktoś w aso? Jaka cena?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Kia Ceed III - żarówki wewnętrzne + tablica rejestracyjna

Post autor: shider »

Dzisiaj dotarł do mnie "oficjalny" zestaw z https://sklep.szic.pl/pl/p/Zestaw-zarow ... jnej-/2257

Dopytywałem o homologację oświetlenia tablicy rejestracyjnej i według tego ASO Szic "żarówki są dopuszczone do montowania oraz sprzedaży przez Kia". Cokolwiek by to nie znaczyło ;)

Faktem jest natomiast to, że te nad tablicą rejestracyjną świecą praktycznie z taką samą jasnością jak zwykłe żarówki.

Tak wygląda sam zestaw, wszystkie żaróweczki to NAOEVO:
20220823_104153.jpg
20220823_104106.jpg
Jest w nim instrukcja:
20220823_102446.jpg
20220823_102536.jpg
Tutaj malutkie porównanie - po lewej Philips WhiteVision W5W, po prawej NAOEVO z zestawu (tak, zamazana tablica :P)
20220823_140809.jpg
A tu efekt końcowy:
20220823_141039.jpg
20220823_160653.jpg

Przy okazji chciałem podzielić się doświadczeniami z montażu:

1) oświetlenie tablicy w HB - zmienia się banalnie - wystarczy osłonę lampki pchnąć w lewo lub prawo ręką i uda się wyciągnąć
2) oświetlenie bagażnika - wychodzi ciężko i żarówka niestety rozgrzana bo nie da się jej zgasić - użyłem plastikowego narzędzia do otwierania telefonów
3) oświetlenie schowka - również wychodzi dosyć ciężko - również użyłem plastikowego narzędzia
4) oświetlenie pod osłonami przeciwsłonecznymi - wychodzi banalnie, nowe żarówki wchodzą ciężko - trochę za długie
5) oświetlenie centralne z tyłu - wychodzi ciężko i trzeba delikatnie podważać wskazane w instrukcji miejsca - ja użyłem płaskiego metalowego sztywnego narzędzia do otwierania telefonów
6) oświetlenie dla kierowcy i pasażera - dla mnie koszmar - nie udało mi się według instrukcji, złamałem jedno plastikowe narzędzie więc wyjąłem cały panel zgodnie z tym filmem dla i30 - https://www.youtube.com/watch?v=xCoMNqOs8lY i to już było banalne, wystarczy krzyżak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”