Wideorejestrator

forum użytkowników modelu ProCeed
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Wideorejestrator

Post autor: vladi »

Czołem!

Czy ma ktoś z Was może zainstalwoany w Procku jakiś zacny wideorejestrator?

Zastanawiam się nad czymś pokroju 70mai A800 4K LINK wraz z kamera na tylnej szybie i zastanawiam się czy będzie to jakiś ogromny problem z montażem

Alternatywnie podoba mi się Mikavi PQ4 LINK

Ogólnie chciałbym coś dobrego i niedużego, z GPS i trybem parkingowym, polecicie coś?
Daniel_76
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 13:09
model samochodu: Pro_ceed GT

Re: Wideorejestrator

Post autor: Daniel_76 »

podpinam się pod pytanie;)
mors certa hora incerta
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Wideorejestrator

Post autor: Yanos »

Ja będę instalował 70mai Smart Dash Cam Pro - w zupełnie wystarczający wg wszystkich użytkowników, ale ja nie potrzebuję nic do tyłu.
Czy będzie problem z montażem ? Nie bo i tak musisz dać do ASO jeśli chcesz podłączyć go na stałe pod zasilanie.
A ASO liczą sobie za montaż od 350 do 600 zł.
Gurken
Posty: 8
Rejestracja: 26 lut 2020, 17:44

Re: Wideorejestrator

Post autor: Gurken »

Mam zamontowany 70mai Smart Dash Cam Pro i jak kolega zauważył zupełnie wystarcza. Podpięty do USB, a kabelek poprowadzony tak, że widać tylko jego końcową część, co mi osobiście nie przeszkadza. Tyle, że klapka cały czas pozostaje otwarta. Sam rejestrator przyklejony do tego plastikowego korpusu za lusterkiem (fajnie się chowa, nie widać z zewnątrz auta) i najlepsze kąty widzenia.
Fahrenheit
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:37
model samochodu: Proceed GT
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wideorejestrator

Post autor: Fahrenheit »

Wiecie może, czy te kamerki w trybie "zaparkowania" oprócz jakiegoś tam nagrywania podczas wykrycia wstrząsów mogą wysyłać też np wyraźny alert na telefon?

Pytam, bo sąsiad miał coś podobnego zamontowanego i jak banda złodziei bez honoru obrabiała garaże, to specjalnie w jego aucie wybito mu szybę i rozwalili kamerkę, aby przypadkiem nie nagrała ich podczas akcji. Kamerka nic zatem nie dała a nawet można by rzecz, że zaszkodziła a jej przydatność jest jedynie przy ewentualnym incydencie stłuczkowym na parkingu pod marketem.
Awatar użytkownika
KaReS
Posty: 160
Rejestracja: 07 lip 2020, 09:51
model samochodu: Proceed GT '20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wideorejestrator

Post autor: KaReS »

Nie mają takiej możliwości.
Musiałyby mieć kartę SIM żeby takie coś działało.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wideorejestrator

Post autor: Konan »

Są kamery które to robią ale kosztują ponad 2k
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wideorejestrator

Post autor: dejmieno »

Czy ktoś z was montował kamere również na tył? Pytam ponieważ szyba jest przyciemniana i zastanawiam się czy jest sens montować kamere, czy cokolwiek widać.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wideorejestrator

Post autor: Konan »

Tak mam i jest normalnie wszystko widac. Na grupie XCeeda jest instrukcja jak poprowadzić przewody samemu - nie pamietam kto to wrzucał ale jest to w plikach z tego co pamietam - co prawda w xceed ale tak samo robiłem w proceedzie
lojak
Posty: 74
Rejestracja: 15 gru 2019, 19:45
model samochodu: ProCeed GT 20 FULL
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Wideorejestrator

Post autor: lojak »

ja kupiłem Viofo A129 Duo 4K i mam kamerę przód tył z trybem parkingowym, sama kamera działa ok gdy sie w niej nie grzebie, jak zmieniałem ustawienia przez tel to był wiecznie problem, jak zmieniam coś z pozycji rejestratora działa ok, z tyłu jak pada to musisz mieć włączoną wycieraczkę, jeśli chodzi o przód, nie mam zastrzeżeń co do jakości, zainstalowałem kam nie na szybie a na obudowie od kamerki i czujników zmierzchu i deszczu, praktycznie jej nie widzę bo lusterko środkowe ją zasłania
Pozdrawiam Lojak

:arrow: Instagram |Facebook
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”