Wideorejestrator

forum użytkowników modelu ProCeed
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Wideorejestrator

Post autor: Yanos »

Konan pisze: 29 sty 2021, 14:34 Tak mam i jest normalnie wszystko widac. Na grupie XCeeda jest instrukcja jak poprowadzić przewody samemu - nie pamietam kto to wrzucał ale jest to w plikach z tego co pamietam - co prawda w xceed ale tak samo robiłem w proceedzie
Wszystko się da samemu, ale problemem jest gwarancja. Jak sam podepniesz pod stałe zasilenie, to tracisz gwarancję na instalację elektryczną.
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wideorejestrator

Post autor: Konan »

Hehe tankować tez nie możesz? Zmieniać oświetlenie na takie żarówki które nie maja homologacji już możesz? ;) Najpierw musza Ci udowodnić ze to miło jakikolwiek wpływ na jakakolwiek usterkę która wystąpi z zasilaniem :) wpinasz się dodatkowym bezpiecznikiem przez bajpas wiec nie ma powodu do utraty gwarancji :)
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Wideorejestrator

Post autor: Yanos »

Nie wiem po co te złośliwości. To jest niestety brutalna rzeczywistość w ASO i trzeba po prostu uważać. Tylko o tym wspominam bo w przypadku problemów ASO jest w stanie przyczepić się do każdej pierdoły. Niestety na tym forum szkoda pisać o czymkolwiek więc sobie daruję dalszą dyskusję 😁
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Wideorejestrator

Post autor: Konan »

Strasznie delikatny jesteś skoro uważasz ze to złośliwości 😂 i to nie żadne pociski itp ale tutaj trzeba rozmawiać jak z kobietami - trzeba uważać co się pisze żeby jej przypadkiem nie urazić 😂
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wideorejestrator

Post autor: dejmieno »

Hehe tankować tez nie możesz? Zmieniać oświetlenie na takie żarówki które nie maja homologacji już możesz? ;) Najpierw musza Ci udowodnić ze to miło jakikolwiek wpływ na jakakolwiek usterkę która wystąpi z zasilaniem :) wpinasz się dodatkowym bezpiecznikiem przez bajpas wiec nie ma powodu do utraty gwarancji :)
Na górę
W razie czego zawsze można chyba kamere wypiąć na czas przeglądu . Nie mniej, koszt montażu jednej kamery w ASO to około 120zł, nie bardzo chciałoby mi się samemu to robić :).

Bardziej zastanawiam się czy warto montować kamerę na tył, jedyne co mi przychodzi na myśl to nagranie z burakiem jadącym na zderzaku.

Ktoś z was się orientuje czy trzeba do kamery dokupić osobny kabel żeby wpiąć do instalacji? Zapomniałem dopytać w ASO.

Może ktoś orientuje się jaki w ProCeed jest typ bezpieczników? ATC, ATS?
SzymonSk
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2020, 08:31
model samochodu: Proceed MY2020

Re: Wideorejestrator

Post autor: SzymonSk »

W zakresie "czepiania" się to powiem Wam że KIA to jedna z bardziej radykalnych firm jeżeli chodzi o podejście do utraty gwarancji z jaką miałem do czynienia. Niedawno jeden z serwisów odmówił nam (firmowy pojazd) naprawy liczników ponieważ stwierdził ingerencję w układ elektryczny. O dziwo ingerencją był według nich zamontowany w innym serwisie KIA Assist. Oczywiście skarga do KIA Polska na serwis.

Ale wracając do tematu, podłączenie przez baypass absolutnie nie jest ingerencją w układ elektryczny i nikt nie może z tego powodu utracić gwarancji, w innym przypadku nie można byłoby nawet wymienić samodzielnie bezpiecznika.

W zakresie pytania o bezpieczniki to w Prockach nie ma ani bezpieczników ATS ani ATC tylko Micro2.

Rejestrator VIOFO A129 DUO - działa bez zastrzeżeń, ale póki co na wersji oprogramowania 1.9 - testowałem 2.1 i wróciłem do starszej wersji. Najważniejsze że jak dla mnie jest bezobsługowy i niezawodny tzn. mam wszystkie nagrania te które potrzebowałem.
Zastanawiałem się na 7omai - ale ze względu na przygodę z uderzeniem w tył pojazdu i odjazdem "dupka" postanowiłem dołożyć przy inwestycji w rejestrator tylną kamerkę.

W każdym z rejestratorów ważne jest użycie karty pamięci dedykowanej do pracy ciągłej (np. seria enduradance - SANDisc), karta niestety nie jest wieczna ale po określonym czasie należy ją wymienić na nową. Ja zalecam również co jakiś czas (np. miesiąc) zrobić format karty.

Pozdrawiam
dejmieno
Posty: 157
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:05
model samochodu: Kia ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Wideorejestrator

Post autor: dejmieno »

Zamontowałem ostatecznie 70mai a800 4k na przód i tył. Kamera bardzo ładnie nagrywa, ale jakoś szczególnie dyskretna to ona nie jest a przynajmniej przednia jest dość spora. Ciężko ją ukrych za malutkim lusterkiem w ProCeed.

Ważne że w końcu jakaś jest... mojemu tacie tania chińska kamera za 40 zł z biedronki pomogła rozstrzygnąć wine podczas kolizji...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”