Działanie automatycznych wycieraczek

forum użytkowników modelu ProCeed
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: vladi »

Cześć!

Chciałem podpytać jakie są Wasze odczucia co do działania automatycznych wycieraczek w Proceed.

Jako drugi samochód mam nadal Citroena C5 i tam po włączeniu automatu działa to po prostu poprawnie. Jak wykryje ciecz, to włącza, jak jest jej dużo, to przyśpiesza... + jest tryb "w odstępach czasu".

W Procku jest tylko tryb auto albo cały czas w 2 prędkościach. W trybie Auto niby jest na dźwigni wycieraczek pokrętło do regulowania czułości, ale ni cholery nie działa to poprawnie. W minimalnym położeniu nie za bardzo w ogólę chce włączyć i szyba jest nieprzejrzysta, na maxa albo nie włącza, albo jest cały czas nawet jak nie ma wody na szybie, na średnich działa tak, że albo jak jest szyba wyraźnie mokra to nie włącza, albo działają cały czas. Jakie są Wasze odczucia? Może mam rąbnięty czujnik i tylko u mnie tak jest?

Pozdrowionka!
Redbull
Posty: 35
Rejestracja: 29 paź 2019, 00:28
model samochodu: Proceed 1.6 GT 204km

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Redbull »

Gdzieś chyba już o tym pisali - i było więcej takich głosów jak Twój i mój (bo ja mam te same spostrzeżenia).

Ja po prostu praktycznie nie używam trybu auto.
Kobil
Posty: 239
Rejestracja: 07 cze 2019, 12:10
model samochodu: Kia XCeed XL 1.6TGDI 7DCT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Kobil »

W Xceed jest dokładnie tak samo. Zrąbali to.
zarathos
Posty: 258
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:45
model samochodu: Kia Ceed 1.4 M T-GDI + manual
Kontakt:

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: zarathos »

Wszystkie Ceedy (normalny, X i Pro) tak mają. Taki urok tego systemu. Ja trybu auto używam praktycznie tylko w dużym deszczu, wtedy działa w miarę poprawnie (czyli działa ciut wolniej niż na pierwszym szybkim trybie). Inaczej odpalam ręcznie czy to pociągnięciem w dół czy krótkim spryskaniem szyby.
vladi
Posty: 71
Rejestracja: 28 wrz 2020, 17:12
model samochodu: Proceed 1.6 TGDI MY20
Lokalizacja:

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: vladi »

idealnie gdyby w tym miejscu był zwykły przerywacz z kilkoma częstotliwościami wybieranymi pokrętłem... może da radę to zrobić jakoś?
Kemp
Posty: 96
Rejestracja: 17 wrz 2019, 20:17
model samochodu: Kia Stinger GT
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Kemp »

Potwierdzam, działa jak chce.
Sam kiedyś założyłem taki wątek :D
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: andrzej62 »

Kia Stonik - potwierdzam nie normalne działanie automatycznych wycieraczek . W pewnych sytuacjach - drobny śnieg , mżawka , różne nasilenie tych opadów połączone z różną prędkością jazdy - wręcz niebezpieczne . Inni producenci ten automat mają lepiej działający . Już lepszy byłby zwykły czasowy . Czy ktoś znalazł sposób na poprawę tego problemu , bo serwis nie widzi problemu .
Konan
Posty: 159
Rejestracja: 16 sty 2021, 12:10
model samochodu: Kia

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Konan »

To raczej problem którego samemu nie da się rozwiązać. Tak zostało to zaprojektowane - oczywiście z biegiem lat ktoś to rozkmini ale ingerencja w to pewnie będzie skutkowało utrata gwarancji na pewne elementy
Yanos
Posty: 50
Rejestracja: 27 cze 2020, 06:47
model samochodu: Kia ProCeed

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: Yanos »

No to chyba ja jakiś dziwny jestem bo od początku kiedy kupiłem czyli w lipcu mam cały czas włączone auto i nie mam żadnych zarzutów 😂
Awatar użytkownika
geegles
Posty: 144
Rejestracja: 25 cze 2020, 12:12

Re: Działanie automatycznych wycieraczek

Post autor: geegles »

Również mam takie odczucia, było tak zarówno w Ceedach, Sportageach jak i teraz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”