Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 14 lis 2022, 20:51 Właśnie o tym pisałem powyżej...
Właśnie napisałeś to
jarmk pisze: 14 lis 2022, 20:12 Wg zamieszczonej tabeli na mój model auta, tj. NQ5eAS.S5BLC.AEU jest dostępna aktualizacja bezprzewodowa.
Jutro rano sprawdzę i aż jestem ciekaw, czy będzie bezprzewodowo, czy jednak trzeba będzie jeszcze się bawić z wgrywaniem aktualizacji z pena i dopiero potem będzie już tylko poprzez OTA..
Więc Ci napisałem że nie będzie i że jednak...
jarmk pisze: 14 lis 2022, 20:51 dlatego zgłupiałem i zastanawia mnie, mam czy nie mam uaktywnione OTA...
To widać na ekranie z wersją oprogramowania, tam powinieneś mieć czy OTA jest dostępne czy go nie ma, ale ta o tym już wcześniej pisałem że po czerwcowej aktualizacji niby już jest a jednak nie.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Post wcześniej napisałem, zaraz po Twoim pierwszym tu dziś poście:

"...... ukazała się właśnie dzisiaj jakaś aktywacja usługi aktualizacji poprzez OTA"


Wiem gdzie to widać, jednak dzisiaj od południa nie widziałem swojego auta, a teraz nie chce mi się lecieć do garażu i sprawdzać, czy jest aktualizacja w OTA, czy też jej nie ma..

Teoretycznie jeśli auto jest wyprodukowane 3 miesiące po czerwcowej aktualizacji, to oczywistym być powinno, że posiada najnowsze oprogramowane, tzn. to czerwcowe o którym piszesz i co za tym idzie powinny być aktualizacje w OTA.
Ale sprawdzę rano i napisze, bo teraz nie chce mi się lecieć specjalnie do auta..
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Niestety, ale nie mam aktualizacji w OTA, mimo występowania auta na wskazanej w linku wcześniej tabeli z wykazem aut posiadających aktualizację bezprzewodowo.
Auto ma 1,5 miesiąca od dnia produkcji, także posiada wspominianą wcześniej najnowszą, czerwcową, wersję softu.

Pojutrze będę w serwisie na podłączeniu videorejestratora, to zapytam jak to jest..
Załączniki
20221115_064526.jpg
20221115_064553.jpg
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

@jarmk na zdjęciach widać, że nie masz aktualizacji czerwcowej ale starszą z kwietnia bez aktywnego OTA
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

shider pisze: 15 lis 2022, 07:37 @jarmk na zdjęciach widać, że nie masz aktualizacji czerwcowej ale starszą z kwietnia bez aktywnego OTA
Moje auto to manual, benzyna 1,6 T- GDI, 150 KM.

Możliwe, żeby miesiąc z groszem temu wgrali stary soft..?
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 15 lis 2022, 08:11 Możliwe, żeby miesiąc z groszem temu wgrali stary soft..?
Oczywiście, soft jest wgrywany w produkcji tego elementu a nie samochodu. Produkując samochód montują dany element, sprawdzają czy działa i do klienta a on niech się bawi w aktualizacje.
Soft ma końcówkę 220428 i to jest jego data jednocześnie, następny był taki jak na obrazku
a ten najnowszy jest 221004
Załączniki
q.gif
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Ok, rozumiem, dzięki za podpowiedzi.
Po pracy spróbuję samemu zrobić aktualizację z pendriva.
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

Aktualizacja przeszła w dwóch etapach, pierwszy dłuższy, drugi krótki. Zmiana wersji oprogramowania na 221004 i na końcu doszło okno wyboru automatycznej aktualizacji OTA.
Załączniki
1.gif
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Lunar GT pisze: 15 lis 2022, 10:11 Zmiana wersji oprogramowania na 221004
No i super..

A powiedz jeszcze jak już tak piszemy...
1. Ile w sumie trwały te 2 etapy ?
2. Czy aktualizację trzeba przeprowadzić na włączonym silniku ?
3. Nie mam chyba pena 64Gb, tylko wszystkie po 32Gb, ale mam dysk twardy przenośny SSD 500Gb z kablem USB - pójdzie z takiego dysku, jak myślisz..?

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi.
Lunar GT
Posty: 1138
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

1. Pierwszego nie zwróciłem dokładnie uwagi ale ok 30min, drugi ok5
2. Nie, jest wybór
3. Z dyskiem nie sprawdzałem, ja używam microsd 128GB w czytniku (i wolniejszy 2.0 nie chwycił wczoraj a szybszy 3.0 dziś za pierwszym razem załapał), gdzieś się komuś z dyskiem chyba udało ale to też pewnie zależy jaki, to tak jak z penami czy czytnikami na jednym da radę na innym nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”