Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: erykporter »

Miałem podobnie przy wgrywaniu wcześniejszej wersji. Prawdopodobnie był to skok napięcia przy otwieraniu klapy bagażnika (mam elektryczną). Wtedy się wkurzyłem i wgrałem przy wolnej jeździe pokonując dystans 50 km. Tą obecną z listopada wgrałem na postoju z zapalonym silnikiem nic nie uruchamiając siedząc w aucie. Trwało 30 minut.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: jarmk »

Ja za każdym razem, gdy jest aktualizacja, to odpalam auto, wkładam pena, uruchamiam aktualizacje i kiedy zaskoczy wyłączam silnik i idę do domu.
Potem po godzinie, dwóch, czy też na drugi dzień, przy okazji jak gdzieś jadę, to dopiero wyciągam pena i jest zawsze ok.
Nigdy nie miałem problemu z aktualizacją na wyłączonym silniku.
erykporter
Posty: 50
Rejestracja: 16 mar 2023, 10:03
model samochodu: Sportage MHEV 180KM 7DCT FWD Business line AEB AE+

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: erykporter »

Też tak bym chciał. Zostawić i iść do domu. Tyle, że na telefonie w programie "kia connect" mam baterię na czerwono z napisem "UWAGA!", więc wolę nie ryzykować dalszego rozładowywania akumulatora. Może to przez dokupienie dodatkowego zabezpieczenia "omega car guard 24". Nie wiem. Jak pokonam trasę 100 km, to w "kia connect" bateria jest na biało i pisze OK. Auto postoi dwa dni i ikona na czerwono. Czy też tak macie?
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: fuTer »

Nie mam omegi, nie mam tego problemu. Auto z lutego 2022.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: MarRa »

erykporter pisze: 27 lis 2023, 18:01 Też tak bym chciał. Zostawić i iść do domu. Tyle, że na telefonie w programie "kia connect" mam baterię na czerwono z napisem "UWAGA!", więc wolę nie ryzykować dalszego rozładowywania akumulatora. Może to przez dokupienie dodatkowego zabezpieczenia "omega car guard 24". Nie wiem. Jak pokonam trasę 100 km, to w "kia connect" bateria jest na biało i pisze OK. Auto postoi dwa dni i ikona na czerwono. Czy też tak macie?
U mnie w ceedzie III z akcesoryjnym immo ten sam problem, z tym że na czerwono miałem raz po 10 dniach postoju. Po 3-4 dniach jest na pomarańczowo. Po zrobieniu ok 30 km znika. To jest częsty problem. INni też narzekali (w ceedach i Stoniku z Kia Connect). Ale nie będę się rozpisywał, bo to nie ten wątek. Jest o tym w innym miejscu.
unfocused
Posty: 55
Rejestracja: 03 lip 2023, 18:36
model samochodu: Sportage NQ5 HEV AWD GT-Line

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: unfocused »

Mi po ok dniu akumulator zmienia status na pomarańczowy, ale ja mam i immobiliser i kamerkę z trybem postojowym.
MARCO46
Posty: 293
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: MARCO46 »

Odebrałem auto z serwisu, kt spr kilka spraw.
Niby mam aktualizację nawigacji - tak wpisano w "przewodnik warsztatowy".
Na pewno mam jakąś aktualizację radia - teraz przy 10 na skali głośności już dość dobrze je słuchać. Skala chyba jest do 25 czy 30.
radier
Posty: 119
Rejestracja: 08 gru 2022, 15:43
model samochodu: Niro MY23 HEV L

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: radier »

To jest zmiana po aktualizacji.
Lunar GT
Posty: 1137
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: Lunar GT »

youngd pisze: 23 lut 2024, 21:20 Panowie dziś odebrałem z salonu Sportage z 2023 (modelowo 2024 - MY2024). 

W salonie przy oględzinach auta sprzedawca zarzekał się że wszystko aktualizacje są i wszystko jest jak należy bo nie mogą wydać auta bez aktualizacji. Wyjechałem autem oczywiście od razu na stację i po tankowaniu i ponownym odpaleniu auta zobaczyłem komunikat:
"Aktualizacja oprogramowania dostępna. Brak możliwości przeprowadzenia aktualizacji bezprzewodowo ze względu na obecną wersje oprogramowania. Zaktualizuj do najnowszej wersji za pośrednictwem USB”.

Kurde nie wiem jak nie zobaczyłem tego w salonie. Może akurat coś na zewnątrz patrzyłem może.  No ale mówię ok zaktualizuje sam. Przecież człowiek nie jest jakiś zacofany. ;)  

Wszedłem na stronę Kia pobrałem apke na komputer ale zastanawiam się czy instalować bo ostatni Sportage, którego da się tam wybrać to MY22. Widziałem na wcześniejszej stronie, że data aktualizacji jest w formacie yymmdd a ja mam końcówkę 221223. I tu pojawiają się pytania.
Skoro to jest MY2024 to możliwe żeby wersja była z 2022 roku? Czy może to jest jakaś nowa wersja?
I dlaczego nie chce przejść OTA?! Przecież to cały w tym „bajer”. Załączam zdjęcia z ustawień.
Twój samochód jest dla nawigacji MY22 i z takim softem wychodzi każdy egzemplarz z fabryki, a żeby OTA działało to należy wcześniej wgrać aktualizację z pena, wszystko jest opisane w tym temacie.
youngd
Posty: 36
Rejestracja: 20 sty 2024, 19:12
model samochodu: Sportage V 1.6 180 km LTH AE2

Re: Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

Post autor: youngd »

Ok sorry. :( Nie chciałem zaśmiecać forum i napisałem w pierwszym temacie odnośnie aktualizacji.

Dzięki wielkie za informację i przekierowanie do odpowiedniego wątku. Biorę się za aktualizację :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”