Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Zipeczek »

jarmk pisze: 26 wrz 2022, 21:47 Szkoda czasu, żeby aktualizować tą nawigację, bo i tak jeśli chodzi o nawigowanie, to do niczego się nie nadaje.. posiada więcej wad jak zalet,
Niestety, ale jest w tym dużo prawdy. Pozostaje AndroidAuto/CarPlay.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: nagdob »

Zipeczek pisze: 27 paź 2022, 19:37
jarmk pisze: 26 wrz 2022, 21:47 Szkoda czasu, żeby aktualizować tą nawigację, bo i tak jeśli chodzi o nawigowanie, to do niczego się nie nadaje.. posiada więcej wad jak zalet,
Niestety, ale jest w tym dużo prawdy. Pozostaje AndroidAuto/CarPlay.
Są plusy i minusy. Zależy gdzie się jeździ. Zdarza się, że Google Maps prowadzi beznadziejnie, a oryginał super i też zdarza się odwrotnie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
wolmac
Posty: 34
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: wolmac »

Nasza sieć drogowa bardzo szybko się zmienia i to ma negatywny wpływ na wszelkie nawigacje. Jak będą już wszystkie A i S to na pewno będzie grało. Wystarczy pojechać za Odrę. Ja tam zawsze jadę na nawigacji KIA. Wszelkie korki wypadki są komunikowane perfekcyjnie + sugestia objazdu. Za każdym razem płynnie przejechałem całą trasę bez stania w kilometrowych korkach.

W kraju często nawigacja na małym okienku po prawej a na głównym Yanosik. Działa :-) Polecam takie rozwiązanie. Jak trzeba to Google Maps a Yanosik i tak działa w tle i ostrzega.

Szerokości :-)
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Jeżdziłem 4 lata w KS IV na tej nawigacji, a raczej po każdej aktualizacji próbowałem czasem na tym jeżdzić, łudząc się, że w końcu będzie dobrze.. Teraz jeżdżę KS V i widzę, że w nowszym modelu jest to samo.
Z miasta do miasta i owszem, prowadzi... ale jak już ma znaleźć konkretny adres, to już gorzej i pokazuje często bzdury.. strzałka pokazuje skręt w lewo, a głos lektorki nakazuje skręcić w prawo.. :)
Dalej, wiele adresów nie można wpisać, dla przykładu, moja siostra mieszka na ul. Złotej 104, a mogę wpisać tylko Złota 10, bo trzecia cyfra 4 jest już nie aktywna.
Posiada bardzo mało opcji ustawień, wręcz nie posiada ich wcale.
Poza tym brak wyszukiwania głosowego po miejscach, np. „Góra Śnieżka”, czy „Pensjonat pod lipą Zakopane”, tak jak to jest w innych nawigacjach.
No i ten anemiczny głos lektorki... :)

Jak dla mnie, to jedyną zaletą tej nawigacji jest fajna grafika... mi się podoba.. :)
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

Jest nowa aktualizacja październikowa, wciąż jeszcze z netu.
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Lunar GT pisze: 14 lis 2022, 17:50 ....wciąż jeszcze z netu.
No wciąż jeszcze z netu i z tego co piszą, to po raz ostatni.. tylko czego dotyczy ta aktualizacja, bo chyba nie map...?... ponieważ widzę na poniższej stronie, że ukazała się właśnie dzisiaj jakaś aktywacja usługi aktualizacji poprzez OTA, tylko nie bardzo kapuję o co dokładnie chodzi i jak to uruchomić u siebie z pendriva.. może jakaś tęga głowa to rozkmini i wytłumaczy innym... :)
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1145
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 14 lis 2022, 18:04 tylko nie bardzo kapuję o co dokładnie chodzi i jak to uruchomić u siebie z pendriva..
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeView/1145
Tak samo jak wcześniejsze aktualizacje, pobrać na pen, do samochodu i postępować zgodnie z komunikatami na wyświetlaczu, choć z opisu wynika że są dwa etapy tym razem.
Załączniki
1.jpg
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Wg zamieszczonej tabeli na mój model auta, tj. NQ5eAS.S5BLC.AEU jest dostępna aktualizacja bezprzewodowa.
Jutro rano sprawdzę i aż jestem ciekaw, czy będzie bezprzewodowo, czy jednak trzeba będzie jeszcze się bawić z wgrywaniem aktualizacji z pena i dopiero potem będzie już tylko poprzez OTA..
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

jarmk pisze: 14 lis 2022, 20:12 Wg zamieszczonej tabeli na mój model auta, tj. NQ5eAS.S5BLC.AEU jest dostępna aktualizacja bezprzewodowa.
Jutro rano sprawdzę i aż jestem ciekaw, czy będzie bezprzewodowo, czy jednak trzeba będzie jeszcze się bawić z wgrywaniem aktualizacji z pena i dopiero potem będzie już tylko poprzez OTA..
Nie będzie dostępna OTA bo wygląda że wpierw musisz wgrać tę aktualizację z pena. Teoretycznie dostęp OTA Sportage dostały po wgraniu aktualizacji z czerwca i następne miały być już OTA ale wygląda że teraz trzeba jeszcze wgrać tę nową z pena a może następne pójdą już OTA ale to czas zweryfikuje czy im dobrze to wyjdzie.
Choć nie wiem czy coś nie jest namieszane bo ja po 4 próbach nie wgrałem, w pliku jest data 2022.10.04 a na stronie 2022.11.14
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Lunar GT pisze: 14 lis 2022, 20:39 Nie będzie dostępna OTA bo wygląda że wpierw musisz wgrać tę aktualizację z pena.
Właśnie o tym pisałem powyżej...

Lunar GT pisze: 14 lis 2022, 20:39 ....dostęp OTA Sportage dostały po wgraniu aktualizacji z czerwca
Auto odebrałem jakieś 2 tygodnie temu... data produkcji to 29 września 2022 r., dlatego zgłupiałem i zastanawia mnie, mam czy nie mam uaktywnione OTA...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”