Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

Miałem na myśli 30 czerwca. Jak popatrzysz na wersje w załączniku zobaczysz, że dla MY22 aktualizacja jest datowana na 23 czerwca, pomimo tego, że wspominana jest w "aktualizacji majowej"

NQ5e.EUR.S5W_L.001.001.220623 - 2022.06.23
Mapa też nowsza wjechała niż dla aut, które dostały tę aktualizację pod koniec maja.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2022, 12:41 przez shider, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

fuTer pisze: 04 lip 2022, 12:22 Robiłem to właśnie przez program. Pobieram teraz jeszcze raz. Zrobię update i dam znać czy coś się zmieniło bo rzeczywiście wersję mam starszą.
Taki powinieneś mieć efekt po wyszukaniu po wersji oprogramowania:
nq5e.png
nq5e.png (49.64 KiB) Przejrzano 633 razy
Jak widać jest nowsza wersja dla Twojego samochodu.
LooKatME
Posty: 97
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: LooKatME »

@shider
wiesz może co oznaczają ostatnie 3 litery (AEC):
NQ5eAS.S5BLC.AEC

Ja mam np. AEU
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

@LooKatME niestety nie wiem co znaczą poszczególne litery w tych wersjach, ale też nie widzę na liście AEC - wszystko kończy się na AEU. Chodziło Ci o BLC/BLN kilka znaków wcześniej? Bo to być może zależy od wersji wyposażenia / wersji infotaiment. Ja w Ceed GT-LINE (JBL ze wzmacnaczem) mam BLC
LooKatME
Posty: 97
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: LooKatME »

fuTer w swoim modelu (niezaktualizowanym) ma AEC. Stronę wcześniej wkleił dane.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

Obstawiam literówkę bo EU oznacza Europę
@fuTer możesz potwierdzić?

Przykładowo wersje na stany mają na końcu US - https://update.kia.com/US/EN/updateNoticeView/758/pop2
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: fuTer »

Tak więc. Aktualizacja wgrana na pena. Koledzy mieliście rację, wcześniejsza wersja oprogramowania w aucie była z lutego. Wsadziłem pena, od razu auto wykryło aktualizację z czerwca. Aktualizuję się właśnie. Dam znać czy jest poprawka w mapach.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: fuTer »

Dziękuje Panowie. Działa jak należy, dam znać za jakiś czas czy problem z blackoutem i kasowanie spalania po zatankowaniu występuje. Na plus zasługuje poprawka ze już mi nie mówi ze jadę pod prąd przez 25km z roboty do domu.
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: nagdob »

fuTer pisze: 04 lip 2022, 17:37 Dziękuje Panowie. Działa jak należy, dam znać za jakiś czas czy problem z blackoutem i kasowanie spalania po zatankowaniu występuje. Na plus zasługuje poprawka ze już mi nie mówi ze jadę pod prąd przez 25km z roboty do domu.
Czyli jakiś progres jest. I dalej nie napisałeś jaką masz wersję auta. Porażka jakaś. :evil:
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
fuTer
Posty: 207
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: fuTer »

Wybacz, moje niedopatrzenie. Wersja L z manualem 1.6 tgdi 150km blue flame. Wziąłem w manualu gdyż na automat musiałbym czekać 3x dłużej ,a dwa poprzednie auta miałem w automacie w tym jedno Toyoty z eCVT. Mało po mieście się kręcę więc automat nie był dla mnie jakimś kryterium. Mieszkam w trojmieście ale pochodzę z Podkarpacia, i średnio 3,4 razy w roki robię trasę północ-południe-północ (1300km), pierwszy przegląd zapewne jeszcze w tym roku. Natomiast manual chodzi zaskakująca precyzyjnie, sam ruch nadgarstka wystarczy i bieg wskakuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”