Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: fuTer »

Wczoraj pochwaliłem dziś neguje. Średnie spalanie od zatankowania skasowało mi się dziś dwukrotnie. Najpierw po przejechaniu 8,2 km za drugim razem po 6 km. Dodam że skasowanie licznika nastąpiło jedno za drugim w odstępie 30-40 minut. Za każdym razem po ponownym uruchomieniu samochodu.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: LooKatME »

Nie byłbym taki pewny, że aktualizacja systemu inforozrywki wraz z mapami nawigacji ma wpływ na wskaźnik średniego spalania. W mojej skromnej opinii, za wskazanie śr. spalania, temp. oleju odpowiadają inne moduły w aucie a co za tym idzie inne oprogramowanie.

Wczoraj udało mi się zaaktualizować swojego HEV-a. Trwało to z 45 minut. Najpierw sprawdzał 15 minut zawartość pendrive'a, później kazał wyłączyć zapłon i niby rozpoczął aktualizacje - trwała jakieś 20 minut - w rzeczywistości wgrywał dopiero zawartość pendrive'a -następnie ponownie weryfikował przegrane już pliki i dopiero rozpoczął włąściwą aktualizację oprogramowania...

Od tego czasu auto stoi w garażu więc jeszcze się nie wypowiem czy się polepszyło czy pogorszyło czy tylko zmienił się nr oprogramowania.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: pabprs »

LooKatME pisze: 06 lip 2022, 11:03 Nie byłbym taki pewny, że aktualizacja systemu inforozrywki wraz z mapami nawigacji ma wpływ na wskaźnik średniego spalania. W mojej skromnej opinii, za wskazanie śr. spalania, temp. oleju odpowiadają inne moduły w aucie a co za tym idzie inne oprogramowanie.
Też tak uważam. Gdyby ta aktualizacja a robiłem ją już dwukrotnie od lutego 2022, była powiązana ze wskaźnikiem, to ten wskaźnik nie działał by w trakcie aktualizowania. Ja w przeciwieństwie do kolegi nie wyłączałem auta w trakcie aktualizacji lecz dalej jeździłem nim po mieście. Wskaźnik spalania i wszystkie inne wskaźniki i funkcjonalności na ekranie "głównym" są w tym czasie w niezmienionej postaci i wszystko pracuje normalnie. Nie działa tylko ekran multimedialny, wyświetlany jest tylko pasek postępu i komunikaty związane z aktualizacją.
fuTer
Posty: 202
Rejestracja: 28 maja 2022, 00:06
model samochodu: Kia Sportage V L 1.6 150km, manual

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: fuTer »

Przed aktualizacją też to miałem, liczyłem że update będzie również komputera pokładowego.
pabprs
Posty: 97
Rejestracja: 16 lut 2022, 19:17
model samochodu: Sportage MY'22 1.6 T-GDI 180KM MHEV 7DCT 2WD Business Line

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: pabprs »

fuTer pisze: 06 lip 2022, 19:03 Przed aktualizacją też to miałem, liczyłem że update będzie również komputera pokładowego.
Moim zdaniem jakakolwiek ingerencja w wygląd, działanie, funkcjonalności ekranu głównego (z licznikami) odbywa się tylko poprzez złącze serwisowe (nie wiem czy tu jest OBD2, czy jakie tam KIA wymyśliła) i specjalistyczne oprogramowanie, do którego dostęp mają serwisy i "specjaliści".
Obawiam się jednak, że wymiana lub nadpisanie tego oprogramowania nie rozwiąże problemu. Raczej będzie to złącze, styk, zimny lut, pęknięta ścieżka lub inna usterka mechaniczna.
wolmac
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: wolmac »

Ile zajmuje miejsca upgrade na pendrive? Ktoś sprawdzał?
bartek9880
Posty: 64
Rejestracja: 02 lut 2022, 16:12
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT,L

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: bartek9880 »

wolmac pisze: 09 lip 2022, 17:05 Ile zajmuje miejsca upgrade na pendrive? Ktoś sprawdzał?
Na pewno woła o pena 64gb.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

wolmac pisze: 09 lip 2022, 17:05 Ile zajmuje miejsca upgrade na pendrive? Ktoś sprawdzał?
Navigation Updater niezależnie co się wybierze czy Sportage, czy Sportage HEV, czy CEED informuje o tym, że na pendrive zajmie 37 GB a na dysku (w czasie pobierania) 63 GB

W moim przypadku dla CEED wyszło na pendrive dokładnie 37,7 GB (40 565 374 371 bajtów) więc zdecydowanie nie da się zejść poniżej pendrive 64 GB
wolmac
Posty: 32
Rejestracja: 07 maja 2022, 20:20
model samochodu: Sportage NQ5 HEV GT-Line AWD, HK, AE+

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: wolmac »

Można podłączyć również dysk przenośny (SSD 250 GB). Sprawdzone. Po aktualizacji.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: nagdob »

wolmac pisze: 12 lip 2022, 13:17 Można podłączyć również dysk przenośny (SSD 250 GB). Sprawdzone. Po aktualizacji.
To fajna informacja, bo np. w Niro z 2020 roku tylko po pendrivie, przez ssd nie da się, sprawdzałem.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”