Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
dario37
Posty: 336
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: dario37 »

Dziś dokonałem aktualizacji.Wszystko śmiga. :)
myhen
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2022, 00:09
model samochodu: Kia Sportage 1,6 GDI z 2016r.
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: myhen »

Witam wszystkie koleżanki i kolegów uczestników forum samochodu Kia. Niedawno nabyłem Kię Sportage 1,6GDI z 2016r. i mam problem z ustawieniem nawigacji. Chodzi mi o to czy jest możliwość zaznaczenia by nawigacja pokazywała fotoradary. Mapę zaktualizowałem między innymi dzięki Państwa wskazówką,liczę że Państwo pomożecie mi i w tej sprawie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2022, 22:24 przez myhen, łącznie zmieniany 1 raz.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: LooKatME »

U mnie od początku pokazywała fotoradary bez włączania jakiś dodatkowych opcji. Pokazywała tylko te które oznaczono na mapie. Na pewno nie ma takiej bazy jak np. Yanosik
myhen
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2022, 00:09
model samochodu: Kia Sportage 1,6 GDI z 2016r.
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: myhen »

Zapomniałem dodać w pierwszym poście że to samochód z 2016 roku. Troszkę już jeździłem i radarów nie sygnalizowała mimo że było ich 2 i to takie które są tam od kilku lat.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

myhen pisze: 21 lip 2022, 22:29 Zapomniałem dodać w pierwszym poście że to samochód z 2016 roku. Troszkę już jeździłem i radarów nie sygnalizowała mimo że było ich 2 i to takie które są tam od kilku lat.
2016 to może być zarówno MY16 jeśli jest z początku roku jak i MY17 jeśli z końca roku. W pierwszym przypadku jest to niestety nawigacja starszego typu (Standard Gen2 Navigation). Nie zdziwiłbym się gdyby radarów tam nie było. W drugim przypadku jest to Compact Gen5 Navigation. Miałem taką w Ceed z 2017 i z tego co pamiętam radary włączało się w ustawieniach, bo domyślnie były wyłączone.
myhen
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2022, 00:09
model samochodu: Kia Sportage 1,6 GDI z 2016r.
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: myhen »

Niestety dla mnie jest to model z początku roku tak więc z radarami pewnie będę musiał się pożegnać. A szkoda bo te informacje były czasami bardzo cenne.A co myślicie koledzy gdyby zaktualizować i spróbować zainstalować nowszy typ nawigacji, czy mogło by się coś stać np. zablokować nawigację i czy jest jakaś różnica w wyglądzie zewnętrznym starego i nowego typu nawigacji(np. wielkość ekranu). Dziękuję ślicznie za informację. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: shider »

To są zupełnie inne systemy różniące się sprzętowo. Nie ma możliwości wgrania aktualizacji od innego systemu.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: renegade »

myhen pisze: 22 lip 2022, 18:42 Niestety dla mnie jest to model z początku roku tak więc z radarami pewnie będę musiał się pożegnać. A szkoda bo te informacje były czasami bardzo cenne.A co myślicie koledzy gdyby zaktualizować i spróbować zainstalować nowszy typ nawigacji, czy mogło by się coś stać np. zablokować nawigację i czy jest jakaś różnica w wyglądzie zewnętrznym starego i nowego typu nawigacji(np. wielkość ekranu). Dziękuję ślicznie za informację. Pozdrawiam.
Jedyne co byś mógł spróbować zrobić to wyrwać na allegro nowszą wersję navi i spróbować podmienić, ale pierw byś musiał porównać rozpiski kostek obu stacji czy czasem nie zamienili jakichś kabelków miejscami bo już się tak zdarzało.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
myhen
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2022, 00:09
model samochodu: Kia Sportage 1,6 GDI z 2016r.
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: myhen »

A może któryś z kolegów mających Sportage z takim samym systemem nawigacji tj MY 16 jak ja i większe doświadczenie w tym zakresie mógł by mi pomóc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: renegade »

Wrzuć tu zdjęcie twojej karty SD na niej jest podane jaką wersję nawigacji masz.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”