Aktualizacja oprogramowania w Kia Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
myhen
Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2022, 00:09
model samochodu: Kia Sportage 1,6 GDI z 2016r.
Lokalizacja: Lublin

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: myhen »

Chętnie bym to zrobił bo zależy mi na tym by uzyskać jak najwięcej informacji o mojej nawigacji, jestem również bardzo wdzięczny koledze"renegade" że chce mi pomóc, problem w tym że zdjęcie które zrobiłem nie mieści mi się w załącznikach bo ma 3,8Mb a nie bardzo wiem jak sobie z tym problemem poradzić. Mogę tylko to opisać:Karta jest orginalna z logo KIA-Compact2.X,na białym posku jest napis"SPORTAGE 96554-F1000. 16GB oraz kod QR.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: renegade »

Zdjęcia wrzuca się na portal typu fotosik.pl i tam można wygenerować kod do umieszczenia na forum, ale ok jest tak jak podał kolega wyżej masz Gen 2.x Compact

Spróbuj podłączyć radio do Internetu przez WiFi, zrób HotSpota z telefonu albo podłącz się do jakiegoś, następnie wejdź w ustawienia radia i zobacz czy gdzieś tam nie pojawiła się opcja "Ostrzegaj przed fotoradarami" lub coś podobnego. Nie mam chwilowo dostępu do Gen 2.x
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Grzegorz4
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2022, 15:21
model samochodu: Kia Sportage V / BL HEV 2WD / AE + / Lunar Silver
Lokalizacja: Wwa

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Grzegorz4 »

Hej, zrobiłem najnowszą aktualizację (dla HEV - czerwiec ). Wydaje się ,że wszystko jest ok , natomiast martwi mnie ,że OTA nie jest dostępna. Mam również pytanie odnośnie ustawień "powiadomienia o fotoradarach" - wyświetla się, ale nie mogę jej zaznaczyć. Czy ktoś orientuje się dlaczego tak może być? Czy u Was jest możliwość zaznaczenia tej opcji?
Lunar GT
Posty: 1120
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

Grzegorz4 pisze: 04 sie 2022, 19:52 natomiast martwi mnie ,że OTA nie jest dostępna.
wyświetla się, ale nie mogę jej zaznaczyć.
Jak będzie dostępna jakaś aktualizacja OTA to będziesz miał dostępną, bo jak nic nie ma to co ma być dostępne.
Pierwsza gdzieś ptaszki ćwierkały że może będzie na jesieni.
Jak Ci się wyświetlają to raczej masz zaznaczone, kojarzę że gdzieś to było ale z głowy Ci teraz nie podam, musisz przeklikać się przez opcje.
Lunar GT
Posty: 1120
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Lunar GT »

Sprawdziłem u siebie i w linijce OTA mam mniejszymi literkami napisane "dostępne" choć nie ma co zaktualizować. Jeżeli masz tam niedostępne to zrób jeszcze raz bo może coś nie załapało albo wskoczyła nowsza poprawiona wersja softu.
Co do fotoradarów to masz w menu samochodu: ustawienia, nawigacja, ostrzeżenia
Grzegorz4
Posty: 19
Rejestracja: 16 mar 2022, 15:21
model samochodu: Kia Sportage V / BL HEV 2WD / AE + / Lunar Silver
Lokalizacja: Wwa

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Grzegorz4 »

Sprawdziłem jeszcze raz i wszystko już jest tak jak powinno. Ostrzeżenia są zaznaczone i jest informacja, że OTA jest dostępna. Myślę ,że dopiero po wyjechaniu z garażu podziemnego uaktywniło się to przez kia connect.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: nagdob »

Ostrzeganie przed fotoradarami bezcenne. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Łysy
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2022, 18:27
model samochodu: Kia Sportage NQ5 Business line

Aktualizacja nawigacji sportage

Post autor: Łysy »

Witam
Mam pytanie co do tej aktualizacji w sportage nq5 czy macie u siebie możliwość w mapach wpisywania głosowo adresu a nie przez manualne wpisanie. Dziś zrobiłem aktualizację i nie ma tej opcji. Proszę o informację
Załączniki
Screenshot_20220923_191911.jpg
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: jarmk »

Szkoda czasu, żeby aktualizować tą nawigację, bo i tak jeśli chodzi o nawigowanie, to do niczego się nie nadaje.. posiada więcej wad jak zalet, np. brak wyszukiwania głosowego, brak wyszukiwania po miejscach, często brak możliwości wpisania numeru ulicy (siostra mieszka na ul. Nowowiejskiego 126, a można wpisać tylko dwie pierwsze cyfry Nowowiejskiego 12), no i prowadzi jak chce, nie raz zdarzyło się, że głos mówi skręć w lewo, a strzałka na mapie pokazuje w prawo.. :)
Także dobra jest w prowadzeniu z miasta do miasta, bo jeśli chodzi o konkretne adresy, to często pokazuje bzdury.
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: Aktualizacja nawigacji

Post autor: Kontur »

Hej,

Czy wie ktos jaka jest ostania aktualizacja dla Hev, ja mam NQ5_H.EUR.S5W_L.001.001.220623? Wiecie kiedy bedzie OTA dostepna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”