INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: shider »

SławcioChmiel pisze: 03 lut 2023, 21:14 Wyłączenie autohold przy manewrach po prostu przyspiesza wykonywanie tych manewrów. Wystarczy puszczać hamulec po zmianie biegów. W przeciwnym wypadku każdorazowe ruszenie w żądanym kierunku odbywa się z lekką zwłoką.
Warto dodać, że autohold działa tylko przy jeździe do przodu. Tym bardziej manewrowanie jest mało komfortowe. Na wstecznym po puszczeniu hamulca auto ruszą, do przodu trzeba wciskać gaz. Ja autohold włączam po opuszczeniu garażu podziemnego, wyłączam zanim wjadę do garażu ponownie.
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: amilmar »

MateuszOtr pisze: 03 lut 2023, 18:38
amilmar pisze: 29 sty 2023, 16:57 Autohold wyłączam gdy chce manewrować na parkingu - czyli czasami i gdy potrzebuje.
Mam pytanie. Po co wyłączać autohold przy manewrowaniu na parkingu czy ten autohold w czymś przeszkadza? Pytam ponieważ nigdy nie używałem samochodu z tą funkcją więc nie wiem ale myślałem że samochód po wciśnięciu hamulca zaciąga ręczny a po wciśnięciu gazu automatycznie ten ręczny odpuszcza. Czy dobrze to rozkiniam czy o czymś nie wiem? :lol:
Wyłączam autohold na parkingach i ogólnie podczas wykonywania manewrów parkowania bo mogę wtedy samym hamulcem operować. Jest tak i wygodniej i bezpieczniej niż operowanie hamulcem do tylu (bo wtedy autohold sie nie zaciąga) i z opóźnieniem przez autohold gazem do przodu, który omyłkowo mogę wcisnąć za mocno i za bardzo do przodu wyrwać samochodem, będąc bardzo blisko innych pojazdów i pieszych. No ale jak kto woli i jak komu wygodnie.

Autohold nie zaciąga ręcznego. Przytrzymuje nożny hamulec. Chyba wykorzystuje ABS do tego bo nie słychać jego pracy. Świecą się też światła stop.
marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: marcinek82 »

amilmar pisze: 03 lut 2023, 23:30 Autohold nie zaciąga ręcznego. Przytrzymuje nożny hamulec. Chyba wykorzystuje ABS do tego bo nie słychać jego pracy. Świecą się też światła stop.
Nie wykorzystuje ABS. Poprostu elektronika steruje pompa (ktora utrzymuje cisnienie w ukladzie), z ktorej to korzysta rowniez ABS, ESP, itd.
Tak na marginesie, w aucie juz jedynym bezposrednim polaczeniem kierowcy z asfaltem jest kierownica. Reszta juz idzie przez "posrednikow", choc bodaj w Infinity Q50 juz niema bezposredniego polaczenia kierownicy z kolami.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: Lunar GT »

marcinek82
Posty: 203
Rejestracja: 06 paź 2020, 22:13
model samochodu: CEED 1,4 T-GDI SW 2020
Lokalizacja: SR

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: marcinek82 »

Tak, wiem jak to dziala. Ale poki wszystko jest sprawne to tak jak pisalem, niema bezposredniego polaczenia z kolami.
MikeCZ
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2023, 21:19
model samochodu: Kia Ceed MY24 1.5 TGDI MT

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: MikeCZ »

Panowie, a takie pytanie, bo też namyślam się czy zamontować moduł przy odbiorze Ceeda, ale zależy mi tak naprawdę tylko na wyłączeniu StartStopa.
Czy można zmienić ustawienie tego modułu, żeby wyłączał S-S ale nie włączał AutoHolda? Bo na AH mi średnio zależy, żeby się zam włączał (zwłaszcza że będę miał manualną skrzynię biegów). W instrukcji montażu, którą tu ktoś wrzucał było tak napisane, ale ciekawi mnie, czy ktoś to sprawdzał albo coś się nie zmieniło :)
Nadchodzi: Kia Ceed MY24 kombi 1.5 TGDI MT
Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275cc 1991
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007, Fiat Stilo 1.4 MW 2007
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: Cocosh »

MikeCZ pisze: 20 lis 2023, 12:16 Panowie, a takie pytanie, bo też namyślam się czy zamontować moduł przy odbiorze Ceeda, ale zależy mi tak naprawdę tylko na wyłączeniu StartStopa.
Czy można zmienić ustawienie tego modułu, żeby wyłączał S-S ale nie włączał AutoHolda? Bo na AH mi średnio zależy, żeby się zam włączał (zwłaszcza że będę miał manualną skrzynię biegów). W instrukcji montażu, którą tu ktoś wrzucał było tak napisane, ale ciekawi mnie, czy ktoś to sprawdzał albo coś się nie zmieniło :)
Po co wyłączać auto hold nawet przy manualu?
saron22
Posty: 635
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: saron22 »

MikeCZ pisze: 20 lis 2023, 12:16 Panowie, a takie pytanie, bo też namyślam się czy zamontować moduł przy odbiorze Ceeda, ale zależy mi tak naprawdę tylko na wyłączeniu StartStopa.
Czy można zmienić ustawienie tego modułu, żeby wyłączał S-S ale nie włączał AutoHolda? Bo na AH mi średnio zależy, żeby się zam włączał (zwłaszcza że będę miał manualną skrzynię biegów). W instrukcji montażu, którą tu ktoś wrzucał było tak napisane, ale ciekawi mnie, czy ktoś to sprawdzał albo coś się nie zmieniło :)
Jest możliwość, aby ustawić moduł tak by wyłączał StartStop a nie włączał automatycznie AutoHold.
MikeCZ
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2023, 21:19
model samochodu: Kia Ceed MY24 1.5 TGDI MT

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: MikeCZ »

@saron22 - dzięki za potwierdzenie!
@Cocosh - powodów może być więcej :) Ja np. kiedyś miałem go w aucie i działało to w miarę ok. Ale nie jest dla mnie przymusem (w manualu na dodatek auto nie zacznie ci "pełzać" na światłach, o ile nie naciśniesz hamulec, jak przy automacie) i np. nie wiem czy żonie będzie się z nim dobrze jeździło, więc wolę mieć możliwość go nie włączać domyślnie - chodzi mi głównie o dezaktywację StartStopa.
Nadchodzi: Kia Ceed MY24 kombi 1.5 TGDI MT
Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275cc 1991
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007, Fiat Stilo 1.4 MW 2007
Appassionato
Posty: 113
Rejestracja: 26 maja 2023, 17:03
model samochodu: Ceed CD SW 1.5 t-gdi 6mt

Re: INTERFEJS KIA-ISG-AutoHold

Post autor: Appassionato »

MikeCZ pisze: 20 lis 2023, 18:53 chodzi mi głównie o dezaktywację StartStopa.
Jeśli chodzi o start stop ja mam pół roku w ten sposób dezaktywowany, tylko dałem czarny papierek i tak żeby nie wystawał :)

https://youtu.be/Pxtc0LRss_I?si=Iqj28KQe1vsUI_1Q

Na pewno nie jest to autoryzowane rozwiązanie, ale za darmo to uczciwa cena :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”