Podsumowanie usterek CEED3

forum użytkowników modelu Ceed
MarRa
Posty: 279
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: MarRa »

Pa Weł pisze: 30 wrz 2022, 19:39
MarRa pisze: 30 wrz 2022, 12:43 Jeżeli chodzi o awaryjność ceeda II, to faktycznie mistrzem niezawodności, to on nie był.
....
Czyli super nie było, ale bardzo źle też nie, dlatego od maja jeżdżę Ceedem III, na temat którego na razie niewiele mogę powiedzieć (poza tym, że mi w nim wszystko pasuje :lol: ) bo zrobiłem dopiero 9.000 km.
No to troche tego było
Wszystko tak serwis dobrowolnie wymienił ? Czy trzeba ich było przekonać groźbą lub "prezentami"? ;)
To sprzęgło mnie martwi bo u mnie to głównie jazda po mieście.
Zaznaczam, że wątek dotyczy ceeda 3, a ja pisałem o moich doświadczeniach z rocznikiem 2014. Ale też pewnie testy ADAC dotyczyły różnych roczników, też starszych.

Co do chęci ASO do napraw gwarancyjnych, to nie było nigdy problemów. Co zgłaszałem, to robili. Odmówili tylko wymiany skórzanej gałki zmiany biegów, na której wytarła się skóra (twierdząc, że sam sobie to wytarłem podczas eksploatacji i nie podlega gwarancji - odpuściłem, bo to w sumie nic istotnego).

Jak już pisałem najbardziej mnie zaskoczyli na plus, gdy sami z siebie, bez moich jakichkolwiek sugestii , zaoferowali darmową wymianę baku już po upływie 7 letniej gwarancji.

No ale chyba zaczynam mieszać wątki, a tu nie dyskutujemy o rzetelności ASO, więc na tym skończę 😉
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: bielaPL »

Pa Weł pisze: 30 wrz 2022, 08:44 Już bylem prawie zdecydowany na przesiadkę z Citroena C3 na CEEDa 3

a tu nagle trafiłem na ranking - Ranking awaryjności ADAC 2020 a tam CEED - zaskoczylo mnie to
a jeszcze bardziej ze w najmniej awaryjnych jest Citroen C3 (pomijając silnik to może tak)

Czy uważacie ze na prawdę jest tak źle?
I jak wygląda to w Ceed po 2020r.


zobaczymy, początek jest dobry, prawie 1.5 roku i 26kkm, na razie wszystko działa, coś więcej będę mógł powiedzieć za kolejne 4-5 lat :D
Michal@
Posty: 7
Rejestracja: 15 mar 2022, 10:54
model samochodu: Cee'd 1.5

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Michal@ »

Tharkan pisze: 06 paź 2021, 21:06 U mnie jedynie stukanie tylnej kanapy (dokładnie prawej jej części). Stukania nie ma jak kanapa jest złożona więc obstawiam zaczep oparcia. Próbowałem się przyzwyczaić, ale z marnym skutkiem :D . Zajrzę do serwisu i problem rozwiążą.
Też tak mam. Zauważyłem, że stuka również roleta...aluminiowy stelaż przesuwa się względem mocowań podczas kołysania karoserii. Oczywiście roleta również jest naderwana z prawej strony... Przebieg 3700 km...
Tharkan
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2021, 13:16
model samochodu: KIA ceed SW 1.4 TGDi 7DCT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Tharkan »

Michal@ pisze: 11 paź 2022, 10:17
Tharkan pisze: 06 paź 2021, 21:06 U mnie jedynie stukanie tylnej kanapy (dokładnie prawej jej części). Stukania nie ma jak kanapa jest złożona więc obstawiam zaczep oparcia. Próbowałem się przyzwyczaić, ale z marnym skutkiem :D . Zajrzę do serwisu i problem rozwiążą.
Też tak mam. Zauważyłem, że stuka również roleta...aluminiowy stelaż przesuwa się względem mocowań podczas kołysania karoserii. Oczywiście roleta również jest naderwana z prawej strony... Przebieg 3700 km...
Zdaniem serwisu stukanie zaczepu tylnej kanapy to typowe TTTM, więc poradziłem sobie kilkoma centymetrami taśmy izolacyjnej. Co prawda składanie tej części od strony bagażnika (fajna opcja, ale życie bez niej jest równie ciekawe :D ) nie działa , ale problem stukania został wyeliminowany.
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: dam9an »

Tharkan pisze: 12 paź 2022, 17:26
Michal@ pisze: 11 paź 2022, 10:17
Tharkan pisze: 06 paź 2021, 21:06 U mnie jedynie stukanie tylnej kanapy (dokładnie prawej jej części). Stukania nie ma jak kanapa jest złożona więc obstawiam zaczep oparcia. Próbowałem się przyzwyczaić, ale z marnym skutkiem :D . Zajrzę do serwisu i problem rozwiążą.
Też tak mam. Zauważyłem, że stuka również roleta...aluminiowy stelaż przesuwa się względem mocowań podczas kołysania karoserii. Oczywiście roleta również jest naderwana z prawej strony... Przebieg 3700 km...
Zdaniem serwisu stukanie zaczepu tylnej kanapy to typowe TTTM, więc poradziłem sobie kilkoma centymetrami taśmy izolacyjnej. Co prawda składanie tej części od strony bagażnika (fajna opcja, ale życie bez niej jest równie ciekawe :D ) nie działa , ale problem stukania został wyeliminowany.
To wstaw zdjecia jak to zrobiles. Pewnie niejednemu to pomoże
Tharkan
Posty: 14
Rejestracja: 01 maja 2021, 13:16
model samochodu: KIA ceed SW 1.4 TGDi 7DCT

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: Tharkan »

dam9an pisze: 13 paź 2022, 10:52

To wstaw zdjecia jak to zrobiles. Pewnie niejednemu to pomoże
Proszę bardzo :-)
Załączniki
20221014_094243.jpg
gzyms
Posty: 85
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: gzyms »

Tharkan pisze: 14 paź 2022, 15:34Proszę bardzo :-)
W ciągu najbliższych 6 mcy pojawi się kilka nowych tematów - jak rozwiązać problem stukającego siedzenia. Zróbcie nowy temat i dobrze otagujcie.
:mrgreen:
Kia Ciyapostrofd
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: dam9an »

Czy ceed nie ma podswietlania sterowania lusterek w drzwiach kierowcy? Ostatnio zwrocilem na to uwage. Podobnie nie ma podswietlania symbolu glosnosci przy gałce radia
irmen
Posty: 16
Rejestracja: 22 gru 2021, 15:06
model samochodu: Kia Ceed III 1.4 T-GDI Hatchback

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: irmen »

dam9an pisze: 14 paź 2022, 19:51 Czy ceed nie ma podswietlania sterowania lusterek w drzwiach kierowcy? Ostatnio zwrocilem na to uwage. Podobnie nie ma podswietlania symbolu glosnosci przy gałce radia
Podświetlenia sterowania też nie mam - zauważyłem po roku użytkowania :D więc chyba niepotrzebne ;) .Pytałem w salonie to sami nie za bardzo wiedzieli jak to jest, w końcu stwierdzili, że chyba w wyższych wersjach jest ( mam "M" ). Pozostałe podświetlenie normalnie.... chyba ;) Tak wygląda determinacja w szukaniu oszczędności w produkcji ;)
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Podsumowanie usterek CEED3

Post autor: dam9an »

irmen pisze: 15 paź 2022, 10:53
dam9an pisze: 14 paź 2022, 19:51 Czy ceed nie ma podswietlania sterowania lusterek w drzwiach kierowcy? Ostatnio zwrocilem na to uwage. Podobnie nie ma podswietlania symbolu glosnosci przy gałce radia
Podświetlenia sterowania też nie mam - zauważyłem po roku użytkowania :D więc chyba niepotrzebne ;) .Pytałem w salonie to sami nie za bardzo wiedzieli jak to jest, w końcu stwierdzili, że chyba w wyższych wersjach jest ( mam "M" ). Pozostałe podświetlenie normalnie.... chyba ;) Tak wygląda determinacja w szukaniu oszczędności w produkcji ;)
Ja mam BL wic slabo bo wersja juz dosc wysoka...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”