Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Dostawa polifta

Post autor: kon »

"już po" nie oznacza "tuż po".
Oznacza jedynie że nie "jeszcze przed".
;)

Czyli w żaden sposób nie definiuje kiedy dokładnie dealer uzyskał informację o braku możliwości dostawy. Definiuje jedynie, że przyjmował od ciebie zamówienie w dobrej wierze i wtedy nie miał tych informacji, które ma teraz.
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dostawa polifta

Post autor: scania1980 »

Shafted pisze: 30 maja 2022, 21:04 Ja wziąłem teal/niebieski. Dostawa grudzień ale mówią że teraz mają skądś więcej dct i szybciej zjeżdżają do salonu :D i tu chcieli zadatek a nie zaliczkę więc jak anulują to chociaż pieniądz zostanie na otarcie łzy...
U mnie też zadatek. I terminy też się potwierdzają. Gdybym zamówił do produkcji też mówili że grudzień,ale że auto zamówione przez salon wcześniej to jest lipiec potwierdzony. Dzisiaj sprzedawca poinformował mnie, że jest już VIN.
W piątek biorę demo na weekend, co prawda jest w kombi, ale pojeździć można,
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dostawa polifta

Post autor: Mifamis »

Ja zastanawiam się czy nie można by się przyczepić do sentencji mówiącej że nie jest możliwa realizacja zamówienia z uwagi na fakt zaprzestania przez KIA produkcji zamówionego modelu. Popatrzcie na strony KIA na Słowacji (https://www.kia.com/sk/) czy w Niemczech (https://www.kia.com/de/), tam w dalszym ciągu w cenniku istnieje wersja GT z DCT. Skoro istnieje w cenniku (a na niemieckiej stronie można ją skonfigurować) to znaczy że zamówienia są przyjmowane, a więc: albo produkcja istnieje, albo potencjalni nabywcy w Niemczech czy na Słowacji są też robieni na szaro. Wg mnie to to jest punkt do zaczepienia w ewentualnym procesie sądowym. Skoro w innych krajach jest ten model oferowany, to nie jest prawdą informacja o zaprzestaniu produkcji.
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dostawa polifta

Post autor: Mifamis »

A jeszcze mam pytanie do osób, które zamówiły wersję GT Line. Czy są takie, którym także anulowano zamówienia. Ja od dealera otrzymałem informację że na razie mój samochód (zamawiałem GT Line 7DCT + pakiet AEB) nie jest na liście anulowanych.
echo
Posty: 13
Rejestracja: 01 cze 2022, 09:47

Re: Dostawa polifta

Post autor: echo »

Mifamis pisze: 01 cze 2022, 09:39 A jeszcze mam pytanie do osób, które zamówiły wersję GT Line. Czy są takie, którym także anulowano zamówienia. Ja od dealera otrzymałem informację że na razie mój samochód (zamawiałem GT Line 7DCT + pakiet AEB) nie jest na liście anulowanych.
Moje również nie było na liście anulowanych (GT-Line 7DCT), zamówienie z początku lutego. Od dealera informacja że wszystkie anulowane po jego stronie to były wersje GT. Czy przypadek czy nie, dobre pytanie :?
Bassastral
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:12
model samochodu: Kia Proceed 7DCT

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bassastral »

echo pisze: 01 cze 2022, 09:50
Mifamis pisze: 01 cze 2022, 09:39 A jeszcze mam pytanie do osób, które zamówiły wersję GT Line. Czy są takie, którym także anulowano zamówienia. Ja od dealera otrzymałem informację że na razie mój samochód (zamawiałem GT Line 7DCT + pakiet AEB) nie jest na liście anulowanych.
Moje również nie było na liście anulowanych (GT-Line 7DCT), zamówienie z początku lutego. Od dealera informacja że wszystkie anulowane po jego stronie to były wersje GT. Czy przypadek czy nie, dobre pytanie :?
Panowie,
Sam zamówiłem GT-Line 7DCT, zamówienie w grudniu.
Wczoraj informacja o VIN i produkcji samochodu, kontakt dealera ze mną w sprawie dokumentacji leasingowej.
Do odbioru do miesiąca czasu.
bylosobieauto
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2022, 13:43

Re: Dostawa polifta

Post autor: bylosobieauto »

Czyli GT Line z tą samą skrzynią są osiągalne, a wersja GT z mocniejszym silnikiem już nie?
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Może to wcale nie skrzynie DTC są problemem tylko kolejne europejskie kary w euro w przeliczeniu na pln ?
Fenix
Posty: 94
Rejestracja: 03 kwie 2022, 07:26
model samochodu: Xceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: Fenix »

Grundi pisze: 02 cze 2022, 17:33 Może to wcale nie skrzynie DTC są problemem tylko kolejne europejskie kary w euro w przeliczeniu na pln ?
A ja myślę że więcej szło do kia niż hyundaia i władze Hyundaia postanowili to ukrócić koleżeńsko bo w hyundaiu nadal normalnie można zamawiać.
Marek3003
Posty: 608
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Dostawa polifta

Post autor: Marek3003 »

Wszystko to dziwne. Rozmawiałem ostatnio ze znajomym z Peugeota. Nie ma dnia by nie dzwonił do niego zawiedziony klient Kii. Mówi, że schemat ten sam. Najpierw zdziwienie, że ceny tak wysokie ale potem i tak większość wraca. Mówi, że dziwnie to wygląda bo „ naobiecywali ludziom auta za 90 tys z niebotycznymi rabatami”. W Peugeot normalnie mają auta w produkcji, do potwierdzenia lub na wrzesień. Sam dziś żałuje, że nie poczekałem trochę na pierwsze 308 np. z dieslem i 8 biegowy automat. Spalanie 4,5 ☹️ Ale kto wiedział rok temu, że paliwo będzie po 8,-
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”