Dostawa polifta

forum użytkowników modelu ProCeed
mario1916
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2022, 20:26
model samochodu: Ceed

Re: Dostawa polifta

Post autor: mario1916 »

bartek1991 pisze: 09 cze 2022, 21:56 Kia Proceed GT full opcja z panoramą zamówiłem koniec października w tym tygodniu anulowane. Kia ostatnie lata uczciwie pracowała na renomę solidnej marki, teraz moje i pewnie nie tylko moje zdanie jest jedno - całkowity brak zaufania i nigdy więcej zamówienia Kii. Zniechęcał będę każdego, dla zasady. Już nawet wolałbym czekać jeszcze rok ale dostać auto. Jeśli Proceed GT 204 konie 7DCT wróci do oferty kiedykolwiek to jakby nam wszystkim napluli w twarz.
Popieram. Po tym wszystkim ja bym nie zamówił u nich nawet jak by mi zaoferowali samochód za darmo. To trzecia marka po Polsacie i PZU, która trafiła u mnie na "czarna listę". A mam trzy kie w posiadaniu.
kogi
Posty: 136
Rejestracja: 13 sty 2021, 11:44

Re: Dostawa polifta

Post autor: kogi »

Mi w jednym salonie powiedzieli ze spodziewają sie powrotu DCT razem z liftingiem xceeda końcem czerwca. Oczywiście ceny zostaną odpowiednio zaktualizowane.
Awatar użytkownika
Impress
Posty: 91
Rejestracja: 19 mar 2021, 10:09
model samochodu: ProCeed GT '21

Re: Dostawa polifta

Post autor: Impress »

bartek1991 pisze: 09 cze 2022, 21:56 Kia Proceed GT full opcja z panoramą zamówiłem koniec października w tym tygodniu anulowane. Kia ostatnie lata uczciwie pracowała na renomę solidnej marki, teraz moje i pewnie nie tylko moje zdanie jest jedno - całkowity brak zaufania i nigdy więcej zamówienia Kii. Zniechęcał będę każdego, dla zasady. Już nawet wolałbym czekać jeszcze rok ale dostać auto. Jeśli Proceed GT 204 konie 7DCT wróci do oferty kiedykolwiek to jakby nam wszystkim napluli w twarz.
To nie jest tylko sprawa Kii ale ogólnego podejścia większości przedsiębiorców, gdzie najważniejszy jest zysk a inne wartości takie jak uczciwość czy rzetelność mają dużo mniejsze jeśli nie żadne znaczenie. Przy całej tej akcji z ekonomicznego punktu widzenia jestem ich w stanie jakoś tam zrozumieć. Jest problem z ograniczonymi zasobami w postaci skrzyni biegow. Rolą przedsiębiorcy jest takie zadysponowanie tymi zasobami zeby wypracowac najwiekszy mozliwy zysk. Mysle ze samej kii nie usmiecha sie strara i brak mozliwosci sprzedazy kolejnych aut. Jednak każdy racjonalny (nie mowie uczciwy) przedsiebiorca zadzialalby tak samo. Bylo rzekome przesuniecie zasobow w strone hyundaia... Tez mnie denerwuje ta ciagla pogoń za mamoną ale nic z tym nie zrobimy. Sprzedawca chce sprzedac, a kazda reklamacja, usterka itp. to jest strata. Zobaczcie jakie akcje dzieją się w mercedesie (afera ze slynnym amg), vw (dieselgate) i tak można by wymieniać długo. Nie przesadzałbym też z tym odradzaniem, mozna powiedziec swoje zdanie ale kia robi naprawdę fajne auta. Jak ja bym miał chodzić obrażony na każdą nieuczciwą firmę (począwszy od butów, przez elektronikę konczac na firmach remontowych) z której korzystałem to bym chyba depresji dostał.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

[/quote]
Popieram. Po tym wszystkim ja bym nie zamówił u nich nawet jak by mi zaoferowali samochód za darmo. To trzecia marka po Polsacie i PZU, która trafiła u mnie na "czarna listę". A mam trzy kie w posiadaniu.
[/quote]

Zawsze się zastanawiam co takiego osoba po drugiej monitora myśli pisząc takie słowa. Wyjaśnij mi to proszę kolego,

Obraziłeś się na Polsat i Psu, teraz się obrazisz na Kia, myślisz że ktoś sobie zrobi coś z twojego obrażeni? Bareja kiedyś w jednym swoich filmów miał taki tekst, " Panie Kierowniku, on się na wszystkie sklepy obraża.... Do bydgoszczy będę jeździł a tu nie kupię." i serio myślisz że ktoś się przejmie takim jednym Tobą? oczywiście nie neguję twojej wartości jako człowieka... znam mnóstwo takich przykładów, wyobraź sobie że jednej z dużych korporacji anulowano ponad 800 aut, oni może coś wskurają, ale Ty jak się obrazisz na nich to wybacz, ale jesteś na samym dolej tej excelowej tabelki, o ile w ogóle jesteś tam Ty a nie twój dealer :-)

więc jeżeli któryś z kolegów lub koleżanek "obrażalskich" będzie chciał się podzielić konstruktywnie swoim podejściem to ja chętnie wysłucham...
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bugaloo »

To, że czyjeś obrażenie i "bojkot" Kia, nie spowoduje żadnej zmiany w ich Excelowych tabelkach, nie oznacza, że trzeba dawać się bezkarnie dymać ;) Każdy zostawia swoje pieniądze tam gdzie chce, nic nam do tego.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 525
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Dostawa polifta

Post autor: shider »

Może już czas zamknąć ten wątek żali, pozwów i obrażania się na Kia... Ja ostatecznie dostałem auto ale do końca rozważałem plan awaryjny na wypadek niewyprodukowania / anulowania. Albo zdecydowałbym się na Sportage HEV albo Niro HEV albo Cupre Formentora. Kia to jest wielka korporacja. Dealerzy też jak widać niewiele mogą i więcej obiecują niż oferują. Dla jednych i drugich po pierwsze liczą się pieniądze i te muszą im się zgadzać. W pełni to rozumiem bo tak niestety działa biznes.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Bugaloo pisze: 10 cze 2022, 10:10 To, że czyjeś obrażenie i "bojkot" Kia, nie spowoduje żadnej zmiany w ich Excelowych tabelkach, nie oznacza, że trzeba dawać się bezkarnie dymać ;) Każdy zostawia swoje pieniądze tam gdzie chce, nic nam do tego.
Tylko ze większa cześć z „obrażonych” miało tzw „ wyjście awaryjne” zamówiony inny samochód innej marki lub nawet ten sam u innego dealera. I wtedy rozumiem ze wszystko jest Ok? Trochę to wyglada jak „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy"
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bugaloo »

Nie bardzo rozumiem porównanie, nie ważne jednak. Dla mnie można czekać dodatkowe 6mcy i dopłacać dodatkowe 20k, wolna wola. Czasy, gdzie nowe auta zalegają na placach i dealer musi "rabatować" żeby zachęcić klienta minęły na długie lata.
Grundi
Posty: 165
Rejestracja: 24 paź 2021, 13:18

Re: Dostawa polifta

Post autor: Grundi »

Bugaloo pisze: 10 cze 2022, 11:31 Nie bardzo rozumiem porównanie, nie ważne jednak. Dla mnie można czekać dodatkowe 6mcy i dopłacać dodatkowe 20k, wolna wola. Czasy, gdzie nowe auta zalegają na placach i dealer musi "rabatować" żeby zachęcić klienta minęły na długie lata.
Jeżeli mi dealer anulował zamówienie to jest złe, ale jeżeli ja zrezygnuje z zamówieniem bo ktoś inny dostarczył mi szybciej auto to jest dobre.

Ot takie moje wyjaśnienie do przemyśleń.
Bugaloo
Posty: 416
Rejestracja: 16 wrz 2021, 18:03

Re: Dostawa polifta

Post autor: Bugaloo »

W obecnej sytuacji, dealer jeszcze Ci podziękuje za rezygnacje z zamówienia ;)
Wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nie mniej to klient zostaje z ręką w nocniku, nie dealer.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia ProCeed”