Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: adasko »

Jaki rabat można teraz wywalczyć oprócz zniżki dla grup zawodowych?
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Milamber »

adasko pisze: 07 wrz 2023, 22:04 Jaki rabat można teraz wywalczyć oprócz zniżki dla grup zawodowych?
Podobno jeszcze żaden. A przynajmniej taka informację dostałem w zeszłym tygodniu po tym jak mi Volvo dało 20%.
Jeszcze KIA żyje odbiorami Sorrento z 2021 r. :) a nowa sprzedaż jest minimalna.
perceval90
Posty: 10
Rejestracja: 22 cze 2023, 16:36
model samochodu: sorento hev 2023

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: perceval90 »

Ja kupowałem w czerwcu to dawali koło 3% bez grup zawodowych. Teraz sporo przyjechało tych samochodów do odbioru od ręki więc pewnie dałoby coś więcej utargować, ew sami zrobią promocje jak nie będzie schodzić. Santa Fe daje teraz 12k upustu od ręki bo pewnie ta sama sytuacja
Minerals
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2023, 20:44

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Minerals »

No i się doczekałem. Auto w sumie nieźle jeździ. Ewidentnie przydałby się silnik jak w Mazdzie 2.5l. Zachwytów jednak nie będzie, bo już po kilku dniach mam parę uwag. Fabryczne radio , czyli to coś zamiast Bose niestety urąga klasie wyższej do jakiej niby zamierza pretendować Kia modelem Sorento. Silnik spalinowy kręci wysoko co powoduje niepotrzebny dźwięk i delikatne drgania. Wszelkie systemy działają jak dla mnie zbyt agresywnie. Może to kwestia przyzwyczajenia. Fotele mogłyby mieć trochę mocniejsze trzymanie boczne. Przy jeździe po kostce brukowej z tylnej kanapy dochodzą jakieś stuki. Ogólnie jednak jakiejś tragedii nie ma. Tym bardziej, że trzy lata będziemy razem. Może w czasie eksploatacji polubimy się bardziej 😁. Do ewentualnych krytykantów: to moje ponad 50 auto osobowe, z tego połowa to 4x4 i SUV. Jeździłem autami premium i najtańszymi, mam już swoje lata więc staram się podchodzić do nowych aut z chłodną głową. Nie krytykuję tylko podaję spostrzeżenia z pierwszych dni eksploatacji i to nie znaczy ,że jestem niezadowolony. Pozdrawiam wszystkich I życzę przyjemnych jazd a oczekującym jak najszybszej dostawy pod dom🙂👍
woocashd
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2023, 11:17

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: woocashd »

adasko pisze: 07 wrz 2023, 22:04 Jaki rabat można teraz wywalczyć oprócz zniżki dla grup zawodowych?
Teraz są Sorento dostępne ze stocku i oferują na nie 3% rabatu od cen z katalogu. Przynajmniej ja taką ofertę dostałem tydzień temu.
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Pawel_W »

Minerals pisze: 18 wrz 2023, 21:36 No i się doczekałem. Auto w sumie nieźle jeździ. Ewidentnie przydałby się silnik jak w Mazdzie 2.5l. Zachwytów jednak nie będzie, bo już po kilku dniach mam parę uwag. Fabryczne radio , czyli to coś zamiast Bose niestety urąga klasie wyższej do jakiej niby zamierza pretendować Kia modelem Sorento. Silnik spalinowy kręci wysoko co powoduje niepotrzebny dźwięk i delikatne drgania. Wszelkie systemy działają jak dla mnie zbyt agresywnie. Może to kwestia przyzwyczajenia. Fotele mogłyby mieć trochę mocniejsze trzymanie boczne. Przy jeździe po kostce brukowej z tylnej kanapy dochodzą jakieś stuki. Ogólnie jednak jakiejś tragedii nie ma. Tym bardziej, że trzy lata będziemy razem. Może w czasie eksploatacji polubimy się bardziej 😁. Do ewentualnych krytykantów: to moje ponad 50 auto osobowe, z tego połowa to 4x4 i SUV. Jeździłem autami premium i najtańszymi, mam już swoje lata więc staram się podchodzić do nowych aut z chłodną głową. Nie krytykuję tylko podaję spostrzeżenia z pierwszych dni eksploatacji i to nie znaczy ,że jestem niezadowolony. Pozdrawiam wszystkich I życzę przyjemnych jazd a oczekującym jak najszybszej dostawy pod dom🙂👍
W moim phevie jest ok. przydało by się >2l ale nie powiedział bym że Mazda (zakladam) że mówisz o CX60 to raczej słabszy wybór :). Co do audio - wymien głosniki na GLADE/ Phoneix i będą brzmiały lepiej niż Bose a koszt głośników to jakieś 1500, maty an drzwi pewnie też 1000 i już.
Ja przesiadłem się z Volvo(xc60) i Audi(q5 "stare" i nowe). Po tygodniu stwierdzam że ta kija mogła by zainwestować 100 zł np w metalowe klami od drzwi i odpuścić sobie piano black (na rzecz nawet plastiku) ale poza tym? Jest na prawdę bardzo dobrze. A no w bieda line mogli chociaż tą kamerkę tylnią zupgradować.....
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Niko123 »

Q5 2023 jakosciowo w kabinie to dramat przy mazdzie cx60 , porownywalem obie ful opcje w salonie.
Mazda z jasna skora, marerial na desce, zimne aluminium , prawdziwe jasne drewno Japonskie a q5 full opcja to smiech na sali, jakosc slabsza od Sorento, ja sie pytam gdzie ta jakos premium ? Jesli ktos napisze ze q5 to premium to znaczy ze wali narkotyki. ;)
Audi brak skory na dwsce, brak drewna, brak aluminium ale za darmo audi daje aktualnie najwiekrza awaryjnosc .
Milamber
Posty: 146
Rejestracja: 17 wrz 2019, 09:02
model samochodu: Optima 1.6 GT line SRF, TEC, Red.

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Milamber »

To polecam popatrzeć na VOLVO XC60. Oczywiście doposażone pod korek i z jasną skórą. Czuć premium i jest premium. Spokojnie schodzisz z ceną poniżej MAZDY CX-60 z uwagi na rabaty. Ale to nie ten wątek :)
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Fajne te ceny obudowy do kluczyka CX60 - 700 PLN za inną niż standard :)
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Odebrałem auto 15 września. Mimo niedosytu spowodowanego cięciami systemów (np. nagłośnienie Bose, kamery 360) z każdym dniem moja twarz jest bardziej uśmiechnięta, gdy wsiadam do samochodu. Pozostał system ostrzegania z martwego pola i poprzecznej jazdy innego pojazdu w trakcie cofania.
Ogólnie super auto i nie żałuję zakupu.

Życzę wytrwałości pozostałym oczekującym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”