Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: kamilpdk »

mi tam się ta wizja nawet podoba . a szczególnie tyl :) . tak czy siak fanowski projekt . sorento mkq4 będzie produkowany dopiero 3 rok wiec za szybko na tak wielkie zmiany :) mysle ze dopiero w my25 będą większe zmiany. 3 lata to za szybko. tymbardziej skoro mają taki popyt na nowe sorento to szybko liftu się nie doczekamy
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

A mi się wydaje, że jeśli obsuwa z produkcją będzie trwała, lift pojawi się szybko. Będzie można wówczas anulować te wcześniejsze zamówienia w lepszej cenie...
LowMan
Posty: 39
Rejestracja: 21 sty 2022, 13:20

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: LowMan »

Hejka,

wczoraj "skończyłem" swoją pierwszą trasę Sorento PHEV PL + dach.
Do auta mam trzy zastrzeżenia:
- autohold się wyłącza za każdym razem po wyłączeniu auta - trzeba po każdym uruchomieniu włączać od nowa. Można to obejść modułem, ale w serwisie to koszt 700-1000 z montażem.
- siedzenie kierowcy (nie wiem jak inne) jest trochę za twarde. Po przekroczeniu 2 godzin jazdy, 4 litery zaczynają boleć. W Xceed uważam, że fotel jest o niebo lepszy.
- pasy tylnego rzędu nieco przeszkadzają w załadunku do pełna - po prostu łatwo w nie zahaczyć.

Oprócz tego auto zdecydowanie warte czekania.
Wczorajsza trasa 470km wyglądała tak: 120km po drogach wojewódzkich, 25km po krajowych, 300km po ekspresówkach (2 pasy w każdą stronę jak na autostradzie) i potem 25km po mieście. Prędkość zgodna z przepisami + 10km/h. Jakieś 3-4 sytuacje gdzie na wyprzedzaniu miałem 140km/h.
Start z pełną baterią. Na pokładzie 5 osób + bagaże po dach.
Średnie spalanie 7,5 l/100km.

Osobiście jestem bardzo zadowolony.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Dzięki za opinię. Ktoś już chyba pisał, że nappa w Sorce jest mniej wygodna od klasycznego siedzenia. Dla mnie weryfikacja tej opinii bylaby istotnym argumentem w rozstrzygnięciu dylematu czy czekac na swojego Heva Pl, czy brać Pheva XL
Mikka
Posty: 22
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:29

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Mikka »

LowMan pisze: 16 sie 2022, 16:53
- pasy tylnego rzędu nieco przeszkadzają w załadunku do pełna - po prostu łatwo w nie zahaczyć.
Z tylu po prawej i lewej stronie masz takie klipsy w ktore mozesz wsadzic te pasy zeby nie wystawaly w strone kabiny.

Autohold zdecydowanie irytujacy, dlatego tez przestalem uzywac.
Oprocz tego mega irytujace jest potrzeba kazdorazowo potwierdzic swoj profil zanim ruszysz. Nie wiem dlaczego nie moze pamietac domyslnie ostatnio uzywanego.
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

Z autoholdem jest już tak od kilku lat. Ja w oczekiwaniu na Sorento użytkuję Sportage AWD poprzedniej generacji i dokładnie jest tak samo. Autoholda trzeba aktywować po każdym uruchomienia silnika, ale np blokadę 4x4 jak wcisnę raz to jest aktywna dopóki jej nie wyłączę ile razy bym go gasił i odpalał. Dziwne to trochę, że jedno mogą tak zrobić a drugiego nie.

Co do tapicerki to na jeździe próbnej dostałem XL na 2h i powiem szczerze siedzenia były bardzo przyjemne, nie odczułem żadnych bólów.
Oglądałem test Pertna w PL to też narzekał na tapicerkę nappa.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

D.BRUS pisze: 17 sie 2022, 13:06 Co do tapicerki to na jeździe próbnej dostałem XL na 2h i powiem szczerze siedzenia były bardzo przyjemne, nie odczułem żadnych bólów.
Oglądałem test Pertna w PL to też narzekał na tapicerkę nappa.
Dzięki za info. Kolejny punkt dla XLa😉
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: galloper »

To prawda, że nappa jest ciut twardsza od standardowej skóry ale daleko od tego by nazwać ją niewygodną. Kwestia indywidualnego odczucia - dla mnie jak najbardziej si.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Dokładnie. Przejechane 5000 km i nikt nie narzekał na niewygodę :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

Dla mlodych i zdrowych pewnie twardość nappy nie ma znaczenia, ale skoro temat co jakiś czas się pojawia, to coś musi byc na rzeczy. Sam raz jechalem Mką i jej fotele wydaly mi się bardziej miękkie/wygodne. Może złudzenie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”