Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sorento05/09/2021 »

msk_1 pisze: 19 wrz 2022, 15:55 tak jak przedmówca pisze - powinni z pocałowaniem ręki oddać zaliczkę i formalności sami szybko załatwić bo taka perełka która już swoje ma odczekane powinna im zejść bez rabatu szybko.
Znalazłeś jakąś alternatywę ? ostatnio o x-tralia nowego podpytywałem w salonie to otrzymałem odpowiedź ze czas oczekiwania to "średnio 6 miesięcy" ale niiiiiby nikt dłużej niż 7 miesięcy nie czekał na auto.
Ja zmówiłem x-traila w zeszły wtorek AWD i z e-power i dostałem termi grudzień/styczeń więc wychodzi 4miesiące.
Zastanawiam się tylko skąd te statystyki z tym "średni 6 miesięcy" skoro tak naprawdę nikt tego samochodu jeszcze nie odebrał🤪
msk_1
Posty: 36
Rejestracja: 17 gru 2021, 08:58
model samochodu: sorento '22 XL AWD

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: msk_1 »

Sorento05/09/2021 pisze: 19 wrz 2022, 22:29
msk_1 pisze: 19 wrz 2022, 15:55 tak jak przedmówca pisze - powinni z pocałowaniem ręki oddać zaliczkę i formalności sami szybko załatwić bo taka perełka która już swoje ma odczekane powinna im zejść bez rabatu szybko.
Znalazłeś jakąś alternatywę ? ostatnio o x-tralia nowego podpytywałem w salonie to otrzymałem odpowiedź ze czas oczekiwania to "średnio 6 miesięcy" ale niiiiiby nikt dłużej niż 7 miesięcy nie czekał na auto.
Ja zmówiłem x-traila w zeszły wtorek AWD i z e-power i dostałem termi grudzień/styczeń więc wychodzi 4miesiące.
Zastanawiam się tylko skąd te statystyki z tym "średni 6 miesięcy" skoro tak naprawdę nikt tego samochodu jeszcze nie odebrał🤪
ja tylko powtarzam co odpisał mi sprzedawca - oczywiście pytałem konkretnie o x-traila ;-) "Jeśli chodzi o realne czasy oczekiwania jest to średnio 6 miesięcy" dodał jeszcze że " nie zdążyło się, aby klient oczekiwał na samochód dłużej niż 7 miesięcy."
na dzisiejsze realia wygląda obiecująco - tez bardzo mnie kusi ta oferta ale na ten moment (po 12 miesiacach) moze mi wyjsc 1:1 z czekaniem sorento vs xtrail - z tym ze roznica ~45k wzgledem aut (na korzyść sorento)
z ciekawosci - daja jakis sensowny rabat na taka wersje jak zamowiłeś ?
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sorento05/09/2021 »

msk_1 pisze: 20 wrz 2022, 08:32
Sorento05/09/2021 pisze: 19 wrz 2022, 22:29
msk_1 pisze: 19 wrz 2022, 15:55 tak jak przedmówca pisze - powinni z pocałowaniem ręki oddać zaliczkę i formalności sami szybko załatwić bo taka perełka która już swoje ma odczekane powinna im zejść bez rabatu szybko.
Znalazłeś jakąś alternatywę ? ostatnio o x-tralia nowego podpytywałem w salonie to otrzymałem odpowiedź ze czas oczekiwania to "średnio 6 miesięcy" ale niiiiiby nikt dłużej niż 7 miesięcy nie czekał na auto.
Ja zmówiłem x-traila w zeszły wtorek AWD i z e-power i dostałem termi grudzień/styczeń więc wychodzi 4miesiące.
Zastanawiam się tylko skąd te statystyki z tym "średni 6 miesięcy" skoro tak naprawdę nikt tego samochodu jeszcze nie odebrał🤪
ja tylko powtarzam co odpisał mi sprzedawca - oczywiście pytałem konkretnie o x-traila ;-) "Jeśli chodzi o realne czasy oczekiwania jest to średnio 6 miesięcy" dodał jeszcze że " nie zdążyło się, aby klient oczekiwał na samochód dłużej niż 7 miesięcy."
na dzisiejsze realia wygląda obiecująco - tez bardzo mnie kusi ta oferta ale na ten moment (po 12 miesiacach) moze mi wyjsc 1:1 z czekaniem sorento vs xtrail - z tym ze roznica ~45k wzgledem aut (na korzyść sorento)
z ciekawosci - daja jakis sensowny rabat na taka wersje jak zamowiłeś ?
Niestety nie ma żadnych rabatów baaa pan zaznaczył że koszty produkcji mogą być wyższe i że nie ma gwarancji ceny a jedyne co dostałem to jakieś extra zabezpieczenie przed kradzieżą wartą około 6k :lol: Dokładnie mi także wyszła różnica około 40K tylko Sorento AWD XL(cały czas czekam na produkcję) a w xtrailu (tekna AWD e-power) chyba jednak lepsze wyposażenie no i zupełnie inny napęd i 2s szybciej do 100km. Nie wiem jak ta hybryda się sprawdzi ale tak na logikę i na papierze wygląda to dobrze :D
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Soplus »

Na papierze wygląda konfig super. Najbardziej mnie jednak martwi bezstopniowa skrzynia biegów. Jeśli to taki wyjec jak w tojtojce to dziękuję, postoję.
Sorento05/09/2021
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2022, 14:15
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Sorento05/09/2021 »

Soplus pisze: 20 wrz 2022, 09:35 Na papierze wygląda konfig super. Najbardziej mnie jednak martwi bezstopniowa skrzynia biegów. Jeśli to taki wyjec jak w tojtojce to dziękuję, postoję.
Samochód ponoć październik/listopad będzie dostępny do jazd testowych :D z tym wycie to może tak być w MHEV ale jak będzie z e-power gdzie silnik spalinowy podłączony jest tylko do agregatu to trzeba się przejechać
Pipet
Posty: 15
Rejestracja: 27 sty 2022, 21:46

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Pipet »

Dealer potwierdził że samochód juz jest wyprodukowany, teraz czekamy...

HEV 2WD PL bez dachu, 30/08/2021
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: nagdob »

Sorento05/09/2021 pisze: 20 wrz 2022, 10:07
Soplus pisze: 20 wrz 2022, 09:35 Na papierze wygląda konfig super. Najbardziej mnie jednak martwi bezstopniowa skrzynia biegów. Jeśli to taki wyjec jak w tojtojce to dziękuję, postoję.
Samochód ponoć październik/listopad będzie dostępny do jazd testowych :D z tym wycie to może tak być w MHEV ale jak będzie z e-power gdzie silnik spalinowy podłączony jest tylko do agregatu to trzeba się przejechać
Czyli będzie jazda agregatem prądotwórczym? :mrgreen:
A tak na poważnie, to w zasadzie po co w ogóle skrzynia biegów, skoro napędzał będzie silnik elektryczny?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
D.BRUS
Posty: 46
Rejestracja: 17 sty 2022, 13:32
model samochodu: KIA Sportage 1.6 T-GDI 4x4 BL

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: D.BRUS »

msk_1 pisze: 19 wrz 2022, 15:55 tak jak przedmówca pisze - powinni z pocałowaniem ręki oddać zaliczkę i formalności sami szybko załatwić bo taka perełka która już swoje ma odczekane powinna im zejść bez rabatu szybko.
Znalazłeś jakąś alternatywę ? ostatnio o x-tralia nowego podpytywałem w salonie to otrzymałem odpowiedź ze czas oczekiwania to "średnio 6 miesięcy" ale niiiiiby nikt dłużej niż 7 miesięcy nie czekał na auto.
No właśnie jeszcze nie wiem, nawet zacząłem się rozglądać za trojaczkami z grupy VW, ten nowy X-Trial też wygląda nieźle. Ogólnie już sam nie wiem co mam robić, choć mija mi "dopiero" 10 miesięcy.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

W epowerze chyba nie ma skrzyni:)
nagdob
Posty: 1122
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: nagdob »

Zauważyliście w specyfikacji, że ten X-Trail nie ma wentylowanych siedzeń? Nawet w najwyższej wersji? To całkowita porażka za tą kasę. Chociaż autko nieźle się prezentuje i jest warte uwagi. Jednak jest o 10 cm krótsze i 5 cm węższe od Sorento.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”