Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Gdzieś już tu na forum ktoś opisywał, że transportu z Korei dokonuje firma Eukor (zakładka: Schedules) i na jej stronie można śledzić statki, które przypływają do portu Koper w Słowenii. Jednak z informacji, którą dostałem w salonie, że kolejny transport, w tym mojego auta, przypłynie do Europy 14 sierpnia, nie wynika aby była to firma Eukor, gdyż jej statki w tym terminie nie mają przewidzianego przybycia do portu w Koper (jest tylko 25.08.2023 i 19.09.2023). Mam dostać info z salonu jak statek przypłynie i wyładują samochody.
login_PL
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2023, 09:06

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: login_PL »

zamowienie 12.2021
odebrane poczatek 08.2023
rowne 20 miesiecy
sorento 7 os, BiedaLine z panoramą


Chyba zamykałem stawkę w warsiawskim salonie. O ile wiem poza mną tylko jedna osoba, która będzie się sądzić (której szczerze kibicuję, ja nie mam czasu 4 lata po urzędach chodzić).
Auto fajne ale niesmak pozostał.

Jakby ktoś szukał alternatyw to są fajne A6tki w kombi i z quattro, schodzący model. Gdybym wiedzial ze bede tyle czekał brałbym w ciemno (fakt ze 30k trzeba dolozyc) i mialbym prawdziwe premium.
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Ja podpisałem umowę ponad miesiąc temu (na pełne przez superauto, ale mnie w ch.... zrobili i się okazało, że bieda prestige line). Dzisiaj dostałem telefon, że auto już w Polsce, więc pewnie za tydzień będę odbierał. Przy okazji powiem Wam, że KIA powinna w Europie dostać takie kary, że im się odechce gorsze traktowanie innych narodowości. Chciałem kupić PHEV 2023 z Niemiec w pełnej wersji (u nich nazywa się to Platinum) to dostałem odpowiedź z dwóch salonów, że nie sprzedadzą auta do Polski, Kia zabroniła, bo pierwsza rejestracja musi być u nich, więc dla Polaków zostają tylko używane. Co gardzę marką KIA to brak słów, zgłosiłem ich do European Commission's Directorate-General for Competition, mam nadzieję że ich praktyki są nielegalne i dostaną srogie kary, z ciekawości zapytałem AI jaką ma wiedzę na ten temat i o to co napisała.

"W Unii Europejskiej istnieje zasada swobodnego przepływu towarów, która obejmuje również samochody. Oznacza to, że w zasadzie autoryzowany dealer samochodowy nie powinien odmówić sprzedaży samochodu do innego kraju w UE zgodnie z tym prawem.

Zasada swobodnego przepływu towarów jest jednym z fundamentów jednolitego rynku UE i ma na celu zapewnienie, że towary mogą być swobodnie sprzedawane i kupowane na terenie całej Unii Europejskiej. Oznacza to, że firmy nie mogą dyskryminować klientów z innych państw członkowskich UE w zakresie sprzedaży towarów, w tym samochodów.

Jeśli autoryzowany dealer samochodowy odmówiłby sprzedaży samochodu do innego kraju w UE bez uzasadnionej przyczyny, może to być sprzeczne z zasadami jednolitego rynku UE i równego traktowania klientów z różnych krajów. W takim przypadku klient może skonsultować się z właściwymi organami regulacyjnymi lub prawnymi w celu wyjaśnienia sytuacji.

Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne wyjątki i ograniczenia, na przykład jeśli istnieją uzasadnione powody związane z technicznymi lub prawnymi wymogami, które mogą wpłynąć na sprzedaż samochodu w danym kraju. Ważne jest również, aby zapoznać się z regulacjami krajowymi oraz warunkami sprzedaży i dostawy określonymi przez dealera."

Jeśli okaże się, że zablokowali mi nielegalnie możliwość kupna auta w leasing z salonu niemieckiego, to zostanie tylko sąd. Nie można odpuszczać KIA takich podłych praktyk.
Markw3
Posty: 23
Rejestracja: 28 lip 2022, 18:57

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Markw3 »

Pomijając już chamstwo KIA, zdecydowałem się na PL bieda wersję, która płynie i będzie we wrześniu. A że już nie potrzebuję, bo po 2 latach od zamówienia jeżdżę już innym samochodem, to będę miał na zbyciu (stwierdziłem, że nie zarobi na nim KIA). HEV Prestige Line (bieda wersja) Steel Grey bez dachu. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt. Preferuję przejęcie leasingu, a leasing może być skonfigurowany pod ewentualnego zainteresowanego.
Odbiór w salonie w Trójmieście. Samochód będzie bez przebiegu, chyba że będę musiał przejechać z salonu do domu (też na terenie Trójmiasta).
Kontakt: bartekw3@poczta.onet.pl
dg120
Posty: 6
Rejestracja: 12 sty 2023, 10:19
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: dg120 »

wczoraj odebrałem swoją BiedaLine. Zamówiona 10.01.23. Wiadomo jak już człowiek miał coś obiecane, a potem mu to w jakimś sensie odbierają to jest niesmak. Ale BiedaLine nie jest aż tak bieda :) Auto super, na ten moment jestem zachwycony. Oczekującym życzę cierpliwości, a potem szerokości !
rafaza
Posty: 26
Rejestracja: 28 mar 2023, 11:10
model samochodu: KIA Sorento PHEV Prestige Line AWD White Pearl (bez panoramy)

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: rafaza »

Moja wczoraj dotarła do Koper w Słowenii. Zobaczymy jak długo będzie trwało clenie i dostarczenie do salonu?
marxtonn
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2023, 20:58
model samochodu: Kia Sorento HEV L 2WD

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: marxtonn »

Lokalny portal ze Szczecina pisze o zwiększonej dostępności Sorento.

Na polskim rynku pojawiło się 450 sztuk Kia Sorento dostępnych od ręki. To bardzo pozytywna wiadomość, bo do tej pory na wyprodukowanie zamówionego egzemplarza trzeba było czekać nawet kilkanaście miesięcy i dłużej, również przy najbardziej typowych konfiguracjach.

— Dla klientów zainteresowanych zakupem Kia Sorento mamy z pewnością dobre informacje — mówi Konrad Kijak, dyrektor Kia Polmotor. — Kia Sorento zapewnia imponującą moc i wydajność, a także przyjemność z jazdy, ale o tym najlepiej przekonać się podczas jazdy testowej. Wnętrze auta, jak i zaawansowane zelektryfikowane układy napędowe to kolejne zalety tego modelu. Kilkaset sztuk Kia Sorento jeszcze w tym roku trafi w ręce klientów. Dodam, że w 2022 w światowym rankingu pod względem sprzedaży Kia Sorento zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich modeli Kia, z wynikiem 222 570 sprzedanych sztuk — uzupełnia.
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Odebrałem swoją bieda line HEV 3 dni temu, ogólnie super samochód, jesteśmy bardzo zadowoleni.
Minerals
Posty: 10
Rejestracja: 12 cze 2023, 20:44

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Minerals »

Życzę dużo radości z posiadania auta. Może i ja się kiedyś doczekam :lol:
Jednak zadra została i to na pewno ostatnia Kia jaką wezmę. Nie lubię jak mnie ktoś ściemnia. Mój kontrahent w Niemczech ma odbiór na marzec w wersji full. Tam raczej się nie odważą na takie traktowanie klienta 8-)
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Dokładnie, ja wziąłem bo musiałem, będę brał drugie auto w przyszłym roku, jeśli pojawi się coś fajnego i super wyposażonego jak KIA/Hyundai to ta marka jest u mnie skreślona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”