Termin dostawy ---> Termin odbioru

forum użytkowników modelu Sorento
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Ghotti »

Dziś będę obok salonu to podpytam. Lift to dopiero 2024 zdaje się także lipa
inquis
Posty: 1261
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: inquis »

wpis przenioslem do wątku "lifting"
Ostatnio zmieniony 05 sie 2023, 18:01 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Mich pisze: 07 kwie 2023, 17:36 Dzisiaj się dowiedziałem, że zamówienia na Sorento zostały wstrzymane, także pewnie wszyscy w niedługim już czasie odbiorą nowe auta. Zamówienia wstrzymane bo wchodzi nowy model. Ponoć w grudniu będzie cennik i będzie można zamawiać. Czas oczekiwania 12 miesięcy. Perspektywa 2025 r.
rafaza pisze: 04 lip 2023, 14:46 Przykro mi, bo znajduję się w takiej samej sytuacji, ale oceniając na chłodno, jako radca prawny stwierdzam, że szanse są dwie - żadna i marna.
Minerals pisze: 04 lip 2023, 15:40 Reasumując jesteśmy jako przyszli użytkownicy kiwnieci i musimy się z tym pogodzić.
sorrykia pisze: 04 lip 2023, 19:35 Nie ma co składać broni zarówno w naszych interesach jak i interesach przyszłych Klientów tego fantastycznego dostawcy. Szambo które obecnie bije w tym temacie ciężko będzie wygasić hiper promocją, bo czemu miałby zmienić się pogląd na temat dostaw dla przyszłych odbiorców? Znowu 2 lata czekania bez gwarancji ceny i konfiguracji???
Mich pisze: 07 kwie 2023, 17:36 Dzisiaj się dowiedziałem, że zamówienia na Sorento zostały wstrzymane, także pewnie wszyscy w niedługim już czasie odbiorą nowe auta. Zamówienia wstrzymane bo wchodzi nowy model. Ponoć w grudniu będzie cennik i będzie można zamawiać. Czas oczekiwania 12 miesięcy. Perspektywa 2025 r.
Gonzales_Pereira pisze: 13 kwie 2023, 11:21 Dostałem ciekawe info z centrali KIA odnośnie mojego zamówienia. Tak duże opóźnienie (16 miesięcy) jest spowodowane problemami z systemem audio Bose które jest standardowym wyposażeniem Prestige Line :roll: Ręce opadają - najpierw półprzewodniki, automatyczna klapa bagażnika, potem panorama i 3 rząd siedzeń a teraz sprzęt grający :D Powiem szczerze, że KIA zaczyna robić z siebie pośmiewisko.
kawosz pisze: 09 maja 2023, 17:11 Czekam od października 2021. W piątek miałem telefon i maila z propozycją rozważenia zmiany konfiguracji. Ponoć jest lista 180 aut które zjadą jako ostatnie przed liftem. Nic podobnego do zamówionego nie było, więc dałem spokój. Odpisałem grzecznie, że produkcja sorento nie kończy się i dealer będzie mógł zrealizować zamówienie w zamówionej konfiguracji.
Magdalenna pisze: 09 maja 2023, 21:53 Właśnie rozważam tak samo odmowę. Wszystko nie tak jakbym chciała. Z jednej strony pewnie zarobiłabym na nim gdybym sprzedała, ale dwa lata czekania na daremno.. Brak wentylowanych foteli , brak naglosnienia Bose , które moim zdaniem w PL nie bylo jakieś szałowe, wiec nie chce myśleć co jest w uboższych wersjach…
nagdob pisze: 10 maja 2023, 07:43 No widzisz. Ty akurat obchodzisz się bez tych dodatków, ale dla niektórych, w tym np. dla mnie, byłoby to nie do przyjęcia.
kamilpdk pisze: 10 maja 2023, 21:02 o widzę podobnie co u mnie . 219 brutto . w zeszły pt miałem ofertę zamiany mojego zamówienia na inny. ale oferowano mi pl + dach tylko ze 2wd . oraz kolor biały a nie steel grey. ale niestety jak się do poniedziałku namyśliłem że jednak ten biały może być to się okazało że już go nie ma ..I czekam dalej. a odnośnie tematu zamiany prestige line na słabsza wersję. nie po to zamawiałem pl żeby brać XL.badz jeszcze niższa . to samo tyczy się 7 siedzeń. ewentualnie z dachu mogę zrezygnować bądź z napędu na 4 ..
Uważam, że zostaliśmy oszukani i nie powinniśmy machnąć na to ręką, próbuję nagłośnić temat, możecie zobaczyć ten wykop:
https://wykop.pl/link/7176449/kia-brak- ... la-polakow
Frutii
Posty: 15
Rejestracja: 05 wrz 2022, 14:31
model samochodu: Sorento

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Frutii »

Cześć, czy ktoś z was, kto zgodził sie na bieda prestige line odebrał już swoją furkę?
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Jak ktoś kupuje za gotówkę to Czechy, Słowacja czy Niemcy mają w pełnym wyposażeniu prestige line.
Ghotti
Posty: 76
Rejestracja: 14 mar 2021, 10:20
model samochodu: Grand Scenic

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Ghotti »

Byłem wczoraj w salonie nie było nawet jak usiąść do samochodu bo go nie było w ogóle … dramat. Spływają do salonu zamówienia z sierpnia 2021. Dramat. Zamówić się nie da bo lifting idzie, cena nieznana. Dramat.

Myślałem, ze zamawiając Lexusa NX gen2 w grudniu 2021 i odbierając w maju 2023 było przegięciem, ale KIA podniosła poprzeczkę
sorrykia
Posty: 11
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:35

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: sorrykia »

Brawo za akcję.
"Uważam, że zostaliśmy oszukani i nie powinniśmy machnąć na to ręką, próbuję nagłośnić temat, możecie zobaczyć ten wykop:
https://wykop.pl/link/7176449/kia-brak- ... la-polakow"


Dobrze byłoby aby temat podchwyciła jakaś gazeta motoryzacyjna... opiniotwórcza.
Do UOKiK - tylko w sytuacji bez zamówienia na firmę - > dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej.

Pamiętajcie, że KIA ma centralę min. info@kia-europe.com i dobrze byłoby dać im (poza DEALERAMI) do zrozumienia, że to polityka daleko od standardu obsługi Klienta w Europie.

Podobna auta są już wyprodukowane i płyną, więc jakby to powiedzieć, zdecydowali za nas, znając sytuację na rynku.
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Pawel_W »

Czy ktos z was sledzi gdzie sa statki?
barbuza
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2023, 14:45

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: barbuza »

Mój 28 lipca był już w Chorwacji, więc pewnie w tym lub przyszłym tygodniu będzie w Polsce.

Co do brania samochodu w leasingu, moim zdaniem powinny zainterweniować wszystkie możliwe instytucje, również unijne i nakazać dopasażenie wszystkich bieda Prestige Line, bez względu na rodzaj umowy. Co to ma być, że Polska jako chyba jedyny kraj unijny jest w ten sposób traktowany przez markę KIA? Uważają, że Bose, RSPA, BSVM, Kamera 360 jest warte 5000 zł? Niech każdy klient New Prestige Line ma możliwość za taką kwotę dopasażenie swojego auta, a jak mają z tym problem niech wymieniają na nowe. Zero tolerancji powinno być dla tego typu praktyk.

Btw. tutaj data rejestracji Sorento z RSPA 08/2023 więc zakładam że produkcja pewnie jakiś maj 2023.
https://www.automobile.fr/Voiture/Kia-S ... 24270.html
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Termin dostawy ---> Termin odbioru

Post autor: Pawel_W »

A skad wiesz ze w chorwacji? Da sie to jakoś śledzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”