jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

forum użytkowników Kia Niro
MarcinS
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2020, 13:21
model samochodu: KIA NIRO
Lokalizacja: Rybnik

jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: MarcinS »

Cześć

Może głupie pytanie. Próbuje wpisać adres do nawigacji. Tzn mam problem, nie wiem jak, gdzie wpisać ulicę. Miasto można, ale ulicy już nie (przynajmniej ja nie wiem gdzie).
Mapa została zauktualizowana z końcem sierpnia.

Marcin
jamm1
Posty: 92
Rejestracja: 24 wrz 2019, 07:58
model samochodu: Kia Niro
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nawigacja

Post autor: jamm1 »

Wpisz wszystko z nr razem :-)
sielik
Posty: 36
Rejestracja: 02 wrz 2021, 13:03
model samochodu: Kia CEED III SW 1.5 T-GDI 7DCT

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: sielik »

Cześć
Ja na szczescie nie mam nawigacji wbudowanej, ale mam pytanie. Moj ojciec ma Niro hybrid z 2019r. wersja L. Był ostatnio na przegladzie i na jego prośbe wgrali najnowsza wersję map i samego oprogramowania chyba też. Teraz po wybraniu szukaj pojawia sie pole z opisem: "wpisz adres docelowy (może zawierać nazwę kraju)"
Niestety to nie dziala, wpisuję np: Berlin, Niemcy a ten wyszukuje pub Berlin pod Kartuzami.
Jak to zmienić na klasyczne wyszukiwanie? Wybieranie punktu z mapy dziala ok.
mastafu
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2022, 22:13

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: mastafu »

Najwygodniej wyszukuje się w apce Kia Connect i przesyła do auta.

Nowa wersja nawigacji (po tej najnowszej dostępnej aktualizacji) szuka jakby po frazie, czyli wpisujecie słowo i on szuka najbardziej pasujących w okolicy adresów, miejsc itd.

Teraz sprawdziłem i wpisując Niemcy Berlin, mapa daje jeden wynik w centrum berlina i pozwala wysłać adres do auta.
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: Asti »

No właśnie, ja odebrałam Kię w tym roku aktualizacja map z 02 2022 i też nie ma informacji o remontach ulic, które zakończyły się 7 miesięcy temu, na danych odcinkach mówi, że jedzie się pod prąd (co jest nieprawdą), nie widzi adresów wszystkich, mimo, że istnieją od wielu lat. Wielokrotnie wskazuje niewłaściwą trasę (w tym samym czasie Janosik na tel wlasciwą) czy ktoś miał tego typu problemy? Czy w KIA jest nawigacja Tomtom?
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: Asti »

A i po wpisaniu miasta, po przecinku ulicy i nr bloku często nie widzi adresów. Co z tym zrobić?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: Lunar GT »

Asti pisze: 14 maja 2022, 20:15 Czy w KIA jest nawigacja Tomtom?
Tak
Orin
Posty: 224
Rejestracja: 14 sty 2020, 00:23
model samochodu: Kia Niro HEV

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: Orin »

No niekoniecznie! Tylko usługa ruchu czasu rzeczywistego jest od TomToma. Natomiast mapy dostarcza Here.
Kijaszek
Posty: 4
Rejestracja: 20 lis 2022, 19:44

Re: jak, gdzie wpisać ulicę w nawigacji?

Post autor: Kijaszek »

Witajcie,
Takie pytanie, czy jest opcja, żeby nawigacja fabryczna odbierała głosowe polecenie punktu docelowego, tak jak w google? W instrukcji jest symbol mikrofonu na końcu ścieżki do wpisania adresu w zakładce "szukaj" (lupa), a u mnie brak tego mikrofonu. Jak to ogarnąć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”