czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: greggoor »

Thx, no nic tupie nogami dalej :P
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: czas oczekiwania?

Post autor: GeRRaD »

...a lepszy ten Pilot od Continentala Sport Contact - porównywał ktoś testy :?: - czy idą na łatwiznę tnąc koszty, jak zrobili z felgami :(
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

Fabryczne M. Pilot Sport S sa bardzo glosne jak jest mniej jak 15 stopni.
Odebralem auto w lutym przy +6 w srodku bylo glosno od letnich opon a na zimowych byla cisza.
Teraz na letnich jest lest lepiej bo jest cieplej ale daleko im do komfortu zimowych
Ja nastepny komplet nie kupie michael p.sport S, wiem ze jest jest cieplo to maja najlepsza przyczepnosc ale jednak komfort jazdy od kwietnia do listopada jest slaby.
Chyba bede nadkola wyciszal w stingerze.
Kolega na sport w innym aucie bez S i zadowolony ale stinger ma S
S bardziej do zabawy ale musza byc dogrzane ale tym samym mniej komfortowe od wersji bez S
Potem juz tylko na tor wercja Michael Cup jest jepsza od pilot sport S
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

W starym Stingerze mam Conti, ale one są fatalne na mokrym (strasznie gubią trakcję). Pilot Sport S są pod tym względem o wiele lepsze. Żona ma te same opony w Ceed GT i uważam, że pod względem trakcji to najlepsza letnia opona. Stingera z Pilot Sport S mam dopiero od środy, wiec jeszcze nie zdążyłem ich przetestować w aucie AWD, ale w FWD radzą sobie wyśmienicie.
tabin
Posty: 40
Rejestracja: 09 lut 2021, 23:51
model samochodu: Stinger GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: tabin »

Mam pilot sport 4s w mustangu i mam zupełnie odmienną opinie. Te opony mają zerową przyczepność póki się nie rozgrzeją. W sensie są tak śliskie, że mi dupę zarzuca stojąc praktycznie w miejscu. Być może na tor są ok ale w aucie typu GT, służącego do relaksującej jazdy w stronę zachodzącego słońca na pewno nie. Poza tym po 2 sezonach (około 30k km) zrobiło się "łyżeczkowanie" na przodzie i opony są do wyrzucenia (255x40x19). Hamerykańskie forum mustangowe mówi, że pilot sport 4s tak już ma i mój przypadek nie jest odosobniony.
DSC_2264_edited_1m.jpg
DSC_2257_edited_1m.jpg
DSC_2266_edited_1m.jpg
W stingerze może być inaczej bo ma inny profil oraz napęd na 4 koła, zobaczymy. Ale do mustanga na pewno będę szukał czegoś innego.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

To ja mam inne doświadczenia z tymi oponami w Ceed GT. Auto ma już ponad 50 k km przebiegu i opony są prawie jak nowe. Jeśli chodzi o trakcję, to rewelacja. W szczególności, że Ceed ma z nią duże problemy z uwagi na FWD i całkiem sporą moc. W porównaniu do zimowej jest duża różnica. Jak się skończą to kolejne będą takie same
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Niko123 »

W mustangu pewnie i tak 4s wiele lepsze jak opony amerykanskie nazywane twarde betony montowane w przedlifcie mustangu w europie , te to dopiero nie kleily mowa o Pirelli P Zero,byly produkowane na rynek USA z twarda mieszanka i sprzedawane w europie, po lifcie mustang juz na pierwszy montaz daje 4S
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Na forum piszą, że Kia PL anulowała wszystkie zamówienia na auta z grupy Ceed z dct złożone przed listopadem poprzedniego roku. Wszyscy dostali propozycję zakupu aut z manualem, i to po wyższych cenach. Niezłe jaja się zaczynają na tym rynku. Oby tylko nie wpadli na taki szatański pomysł ze Stingerami oczekującymi na wyprodukowanie.
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Szaweł »

Byłoby to przekomiczne gdyby anulowali Stingery z dwóch powodów. Po pierwsze skala zamówień rodziny Ceed jest niewspółmierna z zamówieniami Stingera. Wątpię by anulowanie tak małej skali zrobiłoby różnicę. Po drugie, po anulowaniu procy dostałem propozycje zakupu manuala z 1.5, czegokolwiek sobie zapragnę ze Sportage lub jeśli nie przeszkadza mi czekanie 10-12 miesięcy Stingera. Wybrałem to ostatnie, czym niniejszym witam forum Stingera ;) Gdyby za 10 miesięcy odwołali mi Stingera po tym jak wcześniej po 6 miesiącach oczekiwania skasowano mi proceeda... no nie. Nie ma na to zgody :)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: czas oczekiwania?

Post autor: lukasmasdes »

Gratuluje wyboru. Myślę, że nie będziesz żałował. Ja swojego odebrałem ponad tydzień temu i jestem bardzo zadowolony. W domu mam też Ceeda GT i różnica jest kolosalna. Nawet żona przyznała mi rację, że ten Ceed to jak Jak samochód zabawka 😁 Zakładam, że Proceeda miałeś też pewnie w wersji GT, a więc cena już pewnie oscylowała w okolicach 150 k zł, więc różnica w cenie też nie była raczej jakaś bardzo wysoka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”