czas oczekiwania?

forum użytkowników Kia Stinger
Szaweł
Posty: 18
Rejestracja: 01 mar 2022, 09:51

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Szaweł »

Miałem 144, teraz mam 262 także troszkę więcej :) Mimo wszystko standard i szmoc też większe :)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Ceedy/Pro GT to jednak są jakby nie patrzeć zwykłe kompakty, tyle że ładniejsze i z mocniejszymi silnikami, a Stinger inna liga.
Ja jako chyba najdłużej oczekujący na Stingera obecnie w PL (zamówienie 01.07.2021) nadal nie mam żadnego info - ani VIN się nie pojawił, ani nie dzwonili że anulowany.
No ale na te co anulowali nie przyjmują zamówień, a na Stingery tak, więc może nie ma co się bać - oby.
rees
Posty: 38
Rejestracja: 27 sie 2021, 09:53
model samochodu: Stinger MY22 3.3

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rees »

To ja drugi najdłużej oczekujący zatem - zamówienie z końca sierpnia 2021. Podobno 31 maja ma być w porcie i odbiór planowany na 20 czerwca. Ciekawe...
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

To już coś! Graty!
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rookie »

Ja też ciągle czekam. Zamówienie 19 lipca w DE. Zero informacji. Na dniach dopływają 2 statki. Jeśli w ciągu tygodnia, max dwóch, nic się nie zmieni to anuluję zamówienie. Miał być najpóźniej w lutym. Mam dość czekania i potrzebuję auta, żałuję, że nie wziąłem wtedy czegoś dostępnego od ręki. Stracę na tym, ale jak mam się wkur...ć to poszukam sobie jakiegoś starego gruza. Już nawet wolę fiata multiplę. Kia za swoją politykę informacyjną jest u mnie skończona i mam nadzieję, że wrócą takie czasy, że to oni będą wydzwaniać do potencjalnych klientów.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

rookie pisze: 24 maja 2022, 21:44 Ja też ciągle czekam. Zamówienie 19 lipca w DE. Zero informacji. Na dniach dopływają 2 statki. Jeśli w ciągu tygodnia, max dwóch, nic się nie zmieni to anuluję zamówienie. Miał być najpóźniej w lutym. Mam dość czekania i potrzebuję auta, żałuję, że nie wziąłem wtedy czegoś dostępnego od ręki. Stracę na tym, ale jak mam się wkur...ć to poszukam sobie jakiegoś starego gruza. Już nawet wolę fiata multiplę. Kia za swoją politykę informacyjną jest u mnie skończona i mam nadzieję, że wrócą takie czasy, że to oni będą wydzwaniać do potencjalnych klientów.
A dali Ci numer VIN do Twojej sztuki? On pojawia się zawsze po wyjściu samochodu z linii produkcyjnej (chyba), więc jeśli nie ma numeru, to i pewnie nie ma samochodu na statku.... choć to Niemcy - tam bym się nie zdziwił, jeśli by Ci dali numer dopiero gdy auto wskoczy na lawetę do salonu ;)

Ale to fakt - niepojętym jest dosłowny brak komunikacji. Przecież to nie są czary jakieś tylko cyferki. Są opóźnienia, oczywiście, lecz w centrali/fabryce wiedzą ile mają zamówień na daną konfigurację, czego do niej brakuje / jakie są obsuwy produkcji / kiedy powinno dotrzeć to czego brakuje, więc nie powinno być problemem wskazanie planowanego terminu produkcji chociaż. A tu nic - zupełnie nic.
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rookie »

Nie mam numeru vin, ale na tutejszym forum czytałem o przypadkach, że dostawy zaskakiwały sprzedawcę, w systemie żadnych informacji i nagle laweta przed salonem.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: czas oczekiwania?

Post autor: ACextreme »

Daj nam losie taką akcję! :D
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: czas oczekiwania?

Post autor: rookie »

rezygnacja złożona, nigdy żadnej kii
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: czas oczekiwania?

Post autor: Genocider »

rookie pisze: 30 maja 2022, 18:53 rezygnacja złożona, nigdy żadnej kii
Rozumiem frustrację, ale może jeszcze nie warto się poddawać?
Sam czekałem 10 miesięcy - ale muszę powiedzieć, że było warto. Samochód jest fenomenalny i ktokolwiek nie wsiądzie to robi oczy jak 5 złoty :shock: " to KIA?!" :shock:

BTW! Na otomoto jest od ręki dostepna nowa sztuka w Warszawie --> https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sting ... EGxfZ.html

Lub leasing do przejęcia prawie nowej sztuki ( 9000 km ) --> https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sting ... EDdwd.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”