Stukanie w okolicach podszybia

forum użytkowników Kia Stinger
Vooda
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 15:35
model samochodu: Stinger 2.0

Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Vooda »

Witajcie,

Jestem posiadaczem Stingera od miesiąca i wychwyciłem coś, czego wcześniej nie miałem. Samochód jest używany ale to pomijalna kwestia.
Mianowicie z okolic podszybia z prawej strony/ nawiewu klimatyzacji po prawej stronie z przodu dochodzi dźwięk stukania ba nierównosciach. Jest to okropnie drażniące, próbowałem zlokalizować co to moze być, aczkolwiek bez powodzenia. Dzwięk ewidentnie przypomina tak jakby jakis plastik obijał się o drugi plastik. Wiem, że dzwięki w środku potrafia się okropnie nieść więc to może wcale nie to, ale czy miał ktoś z was coś takiego?
Dźwiek slychac przy najmniejszych nierównosciach, ale co dziwniejsze- miałem wrażenie, że gdy padał deszcz to słychać tego nie było.
Pytam tutaj zanim udam się do ASO, żeby pomogli mi to zlokalizować, bo znając ich wcale mi z tym nie pomogą :D
Próbowałem zagladac do kratek klimatyzacji, aczkolwiek nic tam nie wpadło. W kokpicie żadnych luzów nie ma, schowek sam w sobie sie nie tłucze, a i wykluczylem też to, aby dzwiek oddawała jakas rzecz którą wożę w samochodzie. Nie mam juz pomysłów. Moze ktoś, coś?
Z góry dzięki ;)
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: ACextreme »

A okularów w schowku u góry przypadkiem nie masz?
Ja kiedyś dwa dni szukałem - żona słyszała po mojej stronie ja słyszałem na jej drzwiach 😂
Maslak
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2019, 20:18

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Maslak »

Sprawdź schowek na okulary jak kolega wyżej pisze. Ja dodatkowo schowek wykleiłem w niektórych miejscach i już nie stuka. Ale rzeczywiście ciężko mi było znaleźć co stukało.
Vooda
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 15:35
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Vooda »

Niestety, sprawdzony rowniez schowek na okulary, wyciagnalem wszystko z samochodu a to dalej brzeczy/stuka :D
To brzmi troche jakby cos wewnatrz kokpitu bylo niespasowane i stukal plastik o plastik, takie pojedyncze stukniecia. Teraz zamiast skupiac sie na drodze to slucham stukania plastiku :D
poszukiwań ciąg dalszy.. ;P
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: GeRRaD »

a masz szyberdach - to jest źródło wszelkich postukiwań :twisted:
Vooda
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 15:35
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Vooda »

Niestety mam, aczkolwiek dzwiek wydobywa skądś sie z dolu, a nie znad glowy. (choć może sie też tylko tak wydawać)
Aczkolwiek masz racje, sprobuje otworzyc szyberdach i potestowac czy wtedy tez sie to bedzie odzywać ;)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: michal84 »

Mi tak jak plastiki stukają niektóre butelki z wodą wstawione na miejsce w konsoli środkowej.
Vooda
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 15:35
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Vooda »

Niestety, nie jest to szyberdach. Probowalem go otwierać, zamykac, bawic sie - i zadnej roznicy, a dzwięk wciaż nie dobiega znad głowy.
w samochodzie tez nie woże nic plastikowego co by sie mogło tłuc (to juz spradzalem). Pozostaje szukać dalej, albo liczyć na to z przy przegladzie w ASO cos wymyslą, albo samo ustanie :D
Albo jeździc z włączona glosniej muzyka :D
Dzięki mimo wszystko za udzielenie się w temacie ;)
MSDaber
Posty: 5
Rejestracja: 12 paź 2021, 16:08

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: MSDaber »

Zobacz ten wątek. Wydaje się bardzo podobny.
viewtopic.php?f=21&t=6418
Vooda
Posty: 5
Rejestracja: 09 paź 2021, 15:35
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Stukanie w okolicach podszybia

Post autor: Vooda »

Wygląda jakby to mogło być to, spróbuje to ogarnąć być może w weekend ;) Dzięki za link do wątku ;)
Dam znać jesli się uda cos wskórać w tym temacie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”