OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Aviator pisze: 14 lip 2022, 13:22 Do czego tak naprawdę potrzebna jest ta homologacja.
No nie wiem, może żeby dowodu nie zabrali? ;)
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

mam prośbę o sprawdzenie czy u was też pali się podświetlenie tablicy podczas jazdy na światłach dziennych (u mnie tylne lampy zawsze się palą jak i podświetlenie tablicy). W poprzednim aucie miałem tak , że podczas jazdy na dziennych tylne lampy się nie świeciły i podświetlenie tablicy tez nie, odpalało się tylko na światłach mijania itp
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Świecą się, nawet w katalogach się tym chwalą, że to tak ma być, dla bezpieczeństwa.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aviator »

:evil:
adam12116 pisze: 19 lip 2022, 07:50 mam prośbę o sprawdzenie czy u was też pali się podświetlenie tablicy podczas jazdy na światłach dziennych (u mnie tylne lampy zawsze się palą jak i podświetlenie tablicy). W poprzednim aucie miałem tak , że podczas jazdy na dziennych tylne lampy się nie świeciły i podświetlenie tablicy tez nie, odpalało się tylko na światłach mijania itp
W pozycji auto świecą się tylne światła jak i oświetlenie tablicy - i oczywiście dzienne przód. Kia pod tym względem zrobiła dobrze, bo irytuje mnie jak barany jeżdżą prawie o zmroku na dziennych a tył auta nie oświetlony. I potrafią tak cisnąć nawet jak jest bardzo ciemno. W Kia w pozycji Auto automatyczne włączanie świateł dziennych i mijania bardzo ładnie reaguje na zmiany oświetlenia - w tunelach, jak się ściemnia.
W pozycji 0 swieci tylko dzienny przód. Tylne lampy i oświetlenie tablicy nie świeci.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

dziękuje wszystkim za odpowiedzi, już myślałem , że jak wymieniłem na ledy od Tucsona oświetlenie tablic to jakieś zwarcie mi robią czy coś... :D
rabi22
Posty: 117
Rejestracja: 14 gru 2021, 06:18
model samochodu: Kia XCeed

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: rabi22 »

To super że tył się pali na dziennych, ale za to wielkaaa szkoda, że nie zmienia na mijania, gdy wycieraczki deszcz się włączają. W polifcie chyba jest już.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aviator »

adam12116 pisze: 19 lip 2022, 09:19 dziękuje wszystkim za odpowiedzi, już myślałem , że jak wymieniłem na ledy od Tucsona oświetlenie tablic to jakieś zwarcie mi robią czy coś... :D
Dodam jeszcze, może nie zauważyłeś.
W opcji Auto jak włączysz kierunkowskaz to „kostki lodu” światła dzienne przygaszaja się.
W opcji 0 jak włączysz kierunkowskaz to kostki lodu gasną i włączają się z powrotem jak przestanie migać kierunek 😀
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

zauważyłem , że się przygaszają, ale w ustawieniu 0 nie wiedziałem że gasną :D dzięki za info
Deepsea
Posty: 187
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Jest dokładnie tak jak piszecie, a dodatkowo po zaciągnięciu ręcznego, na auto światła lekko przygasają, a na 0 gasną całkowicie.
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aviator »

:twisted:
Deepsea pisze: 19 lip 2022, 11:12 Jest dokładnie tak jak piszecie, a dodatkowo po zaciągnięciu ręcznego, na auto światła lekko przygasają, a na 0 gasną całkowicie.
Dzięki, tego nie wiedziałem :). Ciekawy jestem czy kiedyś wprowadza nam możliwość ustawienia opcji sekwencyjnej led w kierunkach - przód tył.
Zapewne to wersja oprogramowania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”