OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

To już zależy od konstrukcji ledów w lampach i instalacji. Jeśli mieliby dać sekwencje to by była ze zmianą logo, a że wchodzi lift, to nie ma co na to liczyć. Zostawią to tylko dla GT Line.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: shider »

rabi22 pisze: 19 lip 2022, 09:20 To super że tył się pali na dziennych, ale za to wielkaaa szkoda, że nie zmienia na mijania, gdy wycieraczki deszcz się włączają. W polifcie chyba jest już.
Poliftowy CEED MY22 nie zmienia na mijania gdy wycieraczki się włączają, ale faktycznie czujnik reaguje bardzo szybko na zmiany oświetlenia. Przy mocniejszym deszczu - gdy jest ponuro - światła mijania włączają się szybko, a fakt, że tył cały czas jest zapalony jest zdecydowanie na plus.

Generalnie jeśli chodzi o czujniki oświetlenia i deszczu, to mają one zdecydowanie większą czułość niż w Ceedzie poprzedniej generacji, którym wcześniej jeździłem.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: shider »

Deepsea pisze: 19 lip 2022, 11:30 To już zależy od konstrukcji ledów w lampach i instalacji. Jeśli mieliby dać sekwencje to by była ze zmianą logo, a że wchodzi lift, to nie ma co na to liczyć. Zostawią to tylko dla GT Line.
Mam wrażenie, że zarówno od konstrukcji ledów jak i przekaźnika sterującego kierunkiem, bo z tego co zauważyłem w GT Line, przekaźnik nie wyłącza kierunku "w połowie" mrugnięcia - prawdopodobnie po to aby dynamiczny kierunek dojechał do końca.
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Nie ma żadnego przekaźnika, od dobrej dekady są sterowniki i wszystko robi się z poziomu softu. Jeśli lampa fizycznie nie jest dostosowana (osobny sterownik, segmenty ledów), to można pomarzyć.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: shider »

"Przekaźnik" napisałem dla uproszczenia a chodziło mi o czas trwania jednego mrugniecia i niemożliwość przerwania go w trakcie. Mrugniecia wszystkich kierunkowskazów, nie tylko tych dynamicznych i wskazania tego na wirtualnych zegarach.

Nie pisałem nic o sterowniku w samej lampie odpowiedzialnym za to jakie diody, w jakim kolorze, w jakiej sekwencji i przy jakich sygnałach są włączane.

W poprzednim ceedzie, gdy po włączeniu w pełni kierunkowskazu nastąpiło jego wyłączenie w trakcie mrugniecia, mrugniecie ustawało natychmiast. Obecnie czas trwania mrugniecia jest zawsze stały i pełny. Dodam, że tam też było np potrójne mrugniecie przy lekkim pociągnięciu przełącznika a dźwięk w kabinie byl emulowany (nie pochodził z przekaźnika).
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Bartosz »

W pozycji 0 swieci tylko dzienny przód. jak wy to ustawiacie u mnie w pozycji 0 nic nie świeci
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Deepsea »

Bartosz pisze: 20 lip 2022, 08:22 W pozycji 0 swieci tylko dzienny przód. jak wy to ustawiacie u mnie w pozycji 0 nic nie świeci
Stoisz na ręcznym? Wtedy gaśnie.
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Bartosz »

ok sprawdzę dziś dzięki
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Aviator »

Deepsea pisze: 20 lip 2022, 08:34
Bartosz pisze: 20 lip 2022, 08:22 W pozycji 0 swieci tylko dzienny przód. jak wy to ustawiacie u mnie w pozycji 0 nic nie świeci
Stoisz na ręcznym? Wtedy gaśnie.
Ale co gaśnie? Bo się pogubiłem :)
Bartosz
Posty: 120
Rejestracja: 12 mar 2021, 12:07
model samochodu: Xceed prestige 1.5 T-GDI

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Bartosz »

Dzięki działa u mnie musi być ręczny nie załączony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”