OŚWIETLENIE TABLIC

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Blues Brothers »

Spoko ;)
Awatar użytkownika
tata- piotr
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:59
model samochodu: Kia Xceed 1.5 M

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: tata- piotr »

Na aukcji z allegro nie widać aby te lamki miały okablowanie z wtyczka, a na fotce jednak jest.
adam12116
Posty: 135
Rejestracja: 28 paź 2021, 08:05
model samochodu: Xceed 1.6

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: adam12116 »

lampki mają kable zakończone cokołem żarówki a w aucie są gniazda (po zdemontowanych żarówkach)
Awatar użytkownika
tata- piotr
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2022, 14:59
model samochodu: Kia Xceed 1.5 M

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: tata- piotr »

Zamawiam i zobaczymy jak się sprawują.Kamera tylna faktycznie jakości marnej jest,może po lepszym doświetleniu coś się poprawi szczególnie po zmroku. :D :D
Rav
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2021, 14:51
model samochodu: KIA XCeed 1.5 T-gdi Dark Penta Metal 7DCT

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Rav »

Witam serdecznie,
Zakupiłem, wymieniłem i jestem bardzo zadowolony z efektu.

Sama wymiana nie była trudna, zajęła mi ok 10-15 minut.
Fakt, fabrycznie dokręcane śrubki są trochę upierdliwe i warto najpierw zdjąć tablicę rejestracyjną - jest łatwiej. Dzięki za podpowiedz.

Zakupiony lampki idealnie pasują w miejsce fabrycznych a efekt ten wizualny i praktyczny (lepsze oświetlenie przy cofaniu) dają radę.

Mała rzecz a cieszy ;)

Pozdrawiam
Rafał
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

Mimo że kilkanaście postów wcześniej pisałem że te lampki LED-owe to agrotuning to jednak nie wytrzymałem i zamówiłem je z podanego na 1-szej stronie linku do aukcji Allegro. Na wstępie podziwiam przedmówcę któremu montaż zajął 15 minut - szacun! Powiem że od momentu zdemontowania podkładki pod tablicę rejestracyjną były same "schody". Zaczęło się od wielkich problemów z odkręceniem śrubek mocujących stare lampki. Samochód ma nieco ponad 500 km a siedziały jakby się zapiekły w aucie z przebiegiem 100 000 km. Próbowałem wszystkimi wkrętakami gwiazdkowymi i nic, śrubki dopiero poddały się odkręceniu przez małą probówkę elektryczną. Nie pomógł nawet WD-40. Kolejny wielki problem to krótkie przewody zasilające lampki. Komu szkodziło zrobić przewody o 2-3 cm dłuższe? :shock: :oops: Czy to było projektowane pod małe koreańskie rączki? :lol: Masę czasu straciłem aby znaleźć zasadę odpinania lampki od przykrótkiego przewodu. Najpierw niepotrzebnie odpiąłem podpięcie całej lampki, potem zorientowałem się że wtyk nowej lampki LED wchodzi dokładnie w miejsce styku starej żarówki z lampki (żarówka bezcokołowa). Potem już poszło z górki. Straciłem rachubę czasu ale demontaż i montaż zajął mi dobrą godzinę lub dłużej. Efekt? Trochę agrotuning ale w sumie jestem zadowolony. Lampki świecą za jasno i mogło by być w nich mniej diód LED. Mam białe auto z podświetleniem ledowym różnych elementów i oświetlenie to wraz z kolorem dobrze współgrają. Jeżeli dodatkowo LED-y te pomogą z poprawą widoczności przy cofaniu to będę całkiem zadowolony.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Fred.X »

Nie rozumiem , wymieniłem lampki w 5 minut , do tego mam 188cm i dość spore dłonie ,
Ostatnio zmieniony 14 lut 2022, 20:59 przez Fred.X, łącznie zmieniany 1 raz.
Liquid
Posty: 92
Rejestracja: 29 paź 2021, 13:49
model samochodu: Xceed 1.5 T-GDI 7 DCT Prestige Line + PNS Cassa White

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Liquid »

Fred.X pisze: 14 lut 2022, 20:39 Nie rozumiem , wymieniłem lampkiw 5 minut
No to jeszcze bardziej podziwiam. Zaznaczam, nie jestem zielony w sprawach technicznych.
Fred.X
Posty: 365
Rejestracja: 27 cze 2021, 09:38

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Fred.X »

Do odkręcenia tych śrubek najlepiej użyć bitów tzw uderzeniowych ,
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: OŚWIETLENIE TABLIC

Post autor: Blues Brothers »

A czy ledowe oświetlenie tablicy nie oślepia-wprowadza w błąd, jadących z tyłu ? Jak większość Ałdi po tjuningu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”