Zbyt głośno w aucie

forum użytkowników modelu Ceed
MikeCZ
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2023, 21:19
model samochodu: Kia Ceed MY24 1.5 TGDI MT

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: MikeCZ »

Dzięki za odpowiedzi, panowie.
Oczywiście jak wykwitnie pod wygłuszeniem to rozumiem że będą się od tego dystansować :) Bardziej chodziło mi właśnie o kwestię tego, że aby założyć wygłuszenie to będzie trzeba pozdejmować np. boczki, rozpiąć kable, itp. i jak by się później pojawił jakiś problem z układem elektryki to powiedzą, że była ingerencja ;)

@tomaszko Tak, czytałem tutaj wątki na ten temat i zaraz po zakupie mam w planie pozbyć się tych głośnych Michelinów co są na aucie z fabryki. Ogólnie ma w planie celować w jakieś AllSeason opony, żeby nie bawić się w zamiany dwu par (teraz tak mam, ale zimą w góry ostatnio nie jeżdżę, zimy same o sobie są średnie, no i przebiegi też ma w ostatnich latach 10-15tkm więc sądzę że lepiej np. raz na 4 lata wymienić opony i mieć świeższe, niż trzymać dwa zestawy 8 lat :)
Oczywiście kwestia jak z głośnością, bo AllSeason zazwyczaj będą trochę głośniejsze. Na razie mam jako kandydatów GoodYear V4S-G3, Kleber Quadratex 3 albo ewentualnie Michelin CrossClimate2. Opony będą 225/45/17.
Nadchodzi: Kia Ceed MY24 kombi 1.5 TGDI MT
Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275cc 1991
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007, Fiat Stilo 1.4 MW 2007
grzes24_69
Posty: 14
Rejestracja: 23 kwie 2023, 12:47
model samochodu: kia ceed 3 1,5 GDI SW

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: grzes24_69 »

A co sądzicie o Michelin Alpin 6 (205/55/R16)na zimę? Ma ktoś jakieś doświadczenia?
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tojaartek »

Obrazek
Załączniki
IMG_0277.png
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Etykietom można ufać w 100% bo oddają one hałas toczenia mierzony na zewnątrz pojazdu. Etykieta nie zawiera żadnej informacji o komforcie postrzeganym wewnątrz pojazdu. Hałas zewnętrzny w żaden sposób nie koreluje z komfortem. Raz będzie ciszej raz głośniej. Zero powiązania.
dam9an
Posty: 364
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: dam9an »

Podobno ciche sa opony Fulda Sport Control 2. Ale to tylko wyczytane info

Niektorzy tez kupują uszczelki dodatkowe i uszczelniaja drzwi ponoc to tez pomaga
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Przyznam szczerze, że zmęczył mnie już ten temat głośności i postanowiłem w tym temacie wyluzować. Pisałem już wcześniej kilka postów. Wyciszyłem nadkola i podłogę. Efekt raczej słabo słyszalny. Może odrobinę, ale to już może być psychika. Dopiero wymiana opon dała duża różnicę. Poprzednie były jakieś walnięte bo głośno huczały. Teraz na zimowych continentalach w porównaniu do tego co było jest przepaść, ale czy mogłoby być lepiej? Nie wiem. Nie mam porównania. Musiałbym się przejechać z kimś kto uważa, że ma cichego xceeda i to też przecież kwestia subiektywna. Teraz jak już to słyszę szumienie, ale nie huczenie. Dużo zależy od rodzaju asfaltu. Jak jest taki "szorstki" to szumi wyraźnie głośniej. Za to przy takim ładnym równym "miękkim" asfalcie i jak jeszcze nie wieje mocno to ma się wrażenie, że wręcz sunie się bezszelestnie. Raczej nie będę wyciszał reszty samochodu, bo efekt słaby, a to dodatkowe kilogramy. Pełne wyciszenie to nawet ponad 50kg. Może wyciszę tylko uszczelki. Będę mial jakieś porównanie jak kupię letnie. Póki co trzeba jeździć i nie szukać już dziury w całym, bo inaczej musiałbym zaklejać każda szpare w aucie jakąś modelina 🤣
Kaczy223
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2024, 21:12
model samochodu: Ceed

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Kaczy223 »

Temat u mnie wygląda następująco kupiłem hankook Ventus prime 4 225/45/17 i wydawało mi się że jest wciąż za głośno. Złożyłem reklamację w hankook polska, dzisiaj przyjechał ich specjalista z aparatem, decybelimierzem i innymi aparatami pomiarowymi i to mu wyszło
80 km/h 58dB
100 km/h 59.4
110 km/h 61 dB
140 km/h 62.5db
160 km/h 66 dB
Generalnie powiedział że w aucie jak na tą klasę jest cicho nawet bardzo i tyle.
Dla mnie jest tak sobie ale to może już siedzi w głowie.
Generalnie zależnie od rodzaju asfaltu bywa tak że kompletnie ich nie słyszę, tak więc myślę że te opony są git (od dziś 🤣)
fribus68
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2024, 19:43
model samochodu: kia ceed

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: fribus68 »

ryj3k
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: ryj3k »

Kaczy223 pisze: 03 kwie 2024, 17:03 Temat u mnie wygląda następująco kupiłem hankook Ventus prime 4 225/45/17 i wydawało mi się że jest wciąż za głośno. Złożyłem reklamację w hankook polska, dzisiaj przyjechał ich specjalista z aparatem, decybelimierzem i innymi aparatami pomiarowymi i to mu wyszło
80 km/h 58dB
100 km/h 59.4
110 km/h 61 dB
140 km/h 62.5db
160 km/h 66 dB
Generalnie powiedział że w aucie jak na tą klasę jest cicho nawet bardzo i tyle.
Dla mnie jest tak sobie ale to może już siedzi w głowie.
Generalnie zależnie od rodzaju asfaltu bywa tak że kompletnie ich nie słyszę, tak więc myślę że te opony są git (od dziś 🤣)
A to ciekawe. Nigdy bym sie nie spodziewał takiego zachowania od strony producenta opon. :)
Wczesniej jeździłeś na Primacy 4? Jeśli tak to jak jest w porównaniu do Ventus prime?
Kaczy223
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2024, 21:12
model samochodu: Ceed

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Kaczy223 »

ryj3k pisze: 04 kwie 2024, 08:28
Kaczy223 pisze: 03 kwie 2024, 17:03 Temat u mnie wygląda następująco kupiłem hankook Ventus prime 4 225/45/17 i wydawało mi się że jest wciąż za głośno. Złożyłem reklamację w hankook polska, dzisiaj przyjechał ich specjalista z aparatem, decybelimierzem i innymi aparatami pomiarowymi i to mu wyszło
80 km/h 58dB
100 km/h 59.4
110 km/h 61 dB
140 km/h 62.5db
160 km/h 66 dB
Generalnie powiedział że w aucie jak na tą klasę jest cicho nawet bardzo i tyle.
Dla mnie jest tak sobie ale to może już siedzi w głowie.
Generalnie zależnie od rodzaju asfaltu bywa tak że kompletnie ich nie słyszę, tak więc myślę że te opony są git (od dziś 🤣)
A to ciekawe. Nigdy bym sie nie spodziewał takiego zachowania od strony producenta opon. :)
Wczesniej jeździłeś na Primacy 4? Jeśli tak to jak jest w porównaniu do Ventus prime?
Jak dla mnie zdecydowanie ciszej, myślę że i tak już cudów nie można się spodziewać, gość z hankooka był mega ogarnięty, powiedział mi że akurat Ventus prime są dobrym kompromisem, na potwierdzenie swojej tezy przywiózł mnie nowym Audi a4 kombi na oponach wielosezonowych, i nie było dużo ciszej niż w Kia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”