Zbyt głośno w aucie

forum użytkowników modelu Ceed
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Tolinek pisze: 03 wrz 2023, 12:26 Domyślam się że nie były przekładane z przodu do tyłu. Bez rotowania co pół roku albo co te 10-12 kkm to każde opony będą hałasować przy pracy na niezależnym zawieszeniu.

Poniżej Widmo zdrowych opon w Maździe i chorych w xceed. Opona nie daje się usłyszeć powyżej 200hz w maździe i to jest ok.
W xceed opony przyhamowane i pewnie nie rotowane albo po jakimś krawężniku i nie rotowane.

No i tak to strzeliliśmy z Himarsa do myszy. Będziesz się cieszył jak kupisz jakiekolwiek opony ;)
Bardzo dziękuję za analizę. Mam dowód, że coś jest nie tak :) (oprócz moich odczuć). Myślę, że kupię na zimę te continental ts870p. Ludzie tutaj mówią, że są ciche, a przy tych moich ścioranych efekt powinien być duży.
Nie wiem, czy były przedkładane. Pewnie nie. Akurat tak się złożyło, że zaczęło mi uciekać powietrze i byłem na wulkanizacji w tamtym tygodniu. Z przodu były ewidentnie bardziej zjechane. Zamieniłem przód z tyłem. Nagranie jest już po zmianie.

Jak założę nowe na zimę, to na pewno dam znać jaki efekt, a latem będzie szukanie letnich :D
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Zmieniłem opony na zimowe Continentale i różnica jest ogromna. W końcu jest cicho. Teraz już nic mnie nie drażni i mogę się w pełni cieszyć jazda 😊

Tak jak pisałem. Za jakiś czas trzeba będzie też trafić z dobrymi letnimi. Póki co jest bardzo dobrze. Całkiem inne auto (lepsze 😁)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Łukaszek pisze: 23 paź 2023, 15:56 Zmieniłem opony na zimowe Continentale i różnica jest ogromna. W końcu jest cicho. Teraz już nic mnie nie drażni i mogę się w pełni cieszyć jazda 😊

Tak jak pisałem. Za jakiś czas trzeba będzie też trafić z dobrymi letnimi. Póki co jest bardzo dobrze. Całkiem inne auto (lepsze 😁)
A w który model opony zainwestowałeś?
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

continental ts870p
MikeCZ
Posty: 15
Rejestracja: 01 lis 2023, 21:19
model samochodu: Kia Ceed MY24 1.5 TGDI MT

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: MikeCZ »

Witam.
W najbliższym czasie będę odbierał nowego Ceeda i chociaż jestem świadom problemu z głośnością, mam w planie dodatkowe wyciszenie.
Jednak jestem ciekaw, czy ktoś podpytywał się w ASO/importera jak jest to z wyciszeniem i ewentualnym rozpatrywaniem gwarancji na korozję (i np układy elektryczne w drzwiach -> mniejszy przewiew powietrza -> grzanie się elektroniki; nie wnikam tu w temat, czy jest to słuszna uwaga czy nie ;) ). Bo np. na forum Subaru czytałem wypowiedź prosto od Importera, że może zagrażać to uznaniu roszczeń gwarancyjnych.

Pozdrawiam.
Nadchodzi: Kia Ceed MY24 kombi 1.5 TGDI MT
Alfa Romeo Giulietta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275cc 1991
Ex: Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic 8G 1.8 2010, Seat Leon 1.4 FR ST 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007, Fiat Stilo 1.4 MW 2007
ryj3k
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: ryj3k »

Mi w ASO powiedzieli że wygłuszenie nie wpływa na gwarancje. Chyba że przy montażu takiego wygłuszenia coś zostanie uszkodzone. Wtedy gwarancja tego elementu nie obejmie. Ale to chyba oczywiste. ;)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

A ja jestem 100% że jak ognisko korozji wyjdzie na płaszczyźnie wygłuszonej to powiedzą że tego właśnie wykwitu gwarancja....
ryj3k
Posty: 71
Rejestracja: 12 kwie 2021, 11:25
model samochodu: CEED 1.5 TGDI DCT

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: ryj3k »

To raczej oczywiste. I z tym trzeba się liczyć. Ale oprócz drzwi gdzie takie wykwity miały by się pojawic?
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Nie mam zielonego pojęcia. Jedyne doświadczenie z gniciem miałem w fordzie Sierra gdzie wszystko gniło pod kożuszkiem mastiku zabezpieczającego przed gniciem :) Od tego momentu siedzi mi w głowie że okolic nadkoli lepiej nie zabezpieczać od zewnątrz. Akustycznie brzmi to znacznie rozsądniej ale obawę -daj Boziu nieuzasadnioną- mam. Dlatego też pierwsze co mi przychodzi do głowy to wygłuszenie plastikowych nadkoli. Myślę, że skuteczność tego rozwiązania będzie co najmniej porównywalna z wygłuszeniem nadkoli.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2023, 10:52 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
tomaszko
Posty: 116
Rejestracja: 05 cze 2023, 22:40
model samochodu: 159

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: tomaszko »

MikeCZ pisze: 01 lis 2023, 21:25 Witam.
W najbliższym czasie będę odbierał nowego Ceeda i chociaż jestem świadom problemu z głośnością, mam w planie dodatkowe wyciszenie.
Temat dodatkowego wyciszenia pojawiał się już, pewnie czytałeś, że efekty niewspółmierne do poniesionych kosztów, a największą zmianę na plus daje wymiana samych opon na cichsze (sztuka znaleźć te cichsze).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”