Zbyt głośno w aucie

forum użytkowników modelu Ceed
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Niko123 »

Kup z ali expres zestaw dodatkowych uszczelek to tez porawia
Zmienia dzwiek zamykania drzwi
Mniej slychac szumy otoczenia i tym bardziej mijajace auta , oczywiście ze lepszy efekt jak sie drzwi wyciszy.
Smieszne to ze jedna dodatkowa uszczelka potrafi tak zmienic dzwiek zamykania drzwi ze efekt taki basowy jak w bmw7.
Wyciszalem wiele aut i co do samego dzwieku drzwi to uszczelki daja 5x tyle co wyciszenie drzwi i tym bardziej blachy od srodka drzwi.
Mifamis
Posty: 42
Rejestracja: 22 kwie 2022, 10:43
model samochodu: ProCeed GT Line MY 2022
Lokalizacja: Małopolska

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Mifamis »

Możesz sprecyzować. Czy to chodzi o wałki silikonowe wkładane do wnętrza już istniejących uszczelek, czy też dodatkowe uszczelki. Jeżeli dodatkowe to mógłbyś wskazać, w które miejsca.
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Niko123 »

Dodatkowe.
Jakies uszczelki moga nie pasowac i trzeba osobno inne dokupic
https://pl.aliexpress.com/item/32790673392.html
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Łukaszek pisze: 01 wrz 2023, 11:05 Do kolegi dwa posty wyżej. Mam wyciszone nadkola i cała podłogę. Bagażnika nie ruszałem. Jest ciszej na dziurach. Mniej słychać pracę zawieszenia, ale huczenie opon bez zmian.

Ludzie czytają i myślą: chłop wymyśla sobie problemy. Być może. Jednak jak kolega wyżej jestem bardziej czuły na różne dźwięki. Jestem muzykiem. Rozpoznaje tonacje piosenek ze słuchu. Może w tym problem 😀

Już nawet nie chodzi o typowy szum opon. Chodzi o huczenie, które najlepiej słychać na takim ładnym gładkim asfalcie. Wtedy szumy są cichsze i o wiele wyraźniej słychać jak huczy. No chyba nie są to łożyska w rocznym samochodzie... Ale w tych czasach wszystko możliwe w sumie. Tak jak pisałem. Gdy hamuje słychać jak to huczenie wyraźnie się wycisza w postaci takiego dźwięku jakbyśmy ściszyli piosenkę w radio pokrętłem, tylko że tu za pomocą hamulca.
https://youtu.be/_neiAd6bt1o?si=kpVoffolcqyQLx9F
Ciężko określić, czy to jest identyczny dźwięk jak na tym nagraniu, bo to zależy czym nagrywane i na czym się słucha. Wydaje mi się, że u mnie ten dźwięk jest wyższy. Mniej zbasowany. Jednak jest podobne zachowanie przy hamowaniu. Dodam, że mamy jeszcze mazdę z 2006 i tam dźwięki od kół mimo, że je słyszę po prostu mi nie przeszkadzają. Jest głośniej, bo słychać silnik i każdą dziurę, ale mimo to jak jadę w ogóle o tym nie myślę i przetestowałem, że przy hamowaniu nie ma takiego dźwięku jak w Kia.

Podjadę chyba do jakiegoś mechanika i poproszę żeby się ze mną przejechał. Myślałem też o wizycie na stacji kontroli, ale w sumie oni tam raczej nic nie znajdą
Nagraj dzwięk smartfonem i zamieść go tutaj. Może być mp3. Jazda ze stałą prędkością + nieśpieszne hamowanie do zera.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2023, 17:09 przez Tolinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Niko123 »

Czesto opony hucza jak sa wyzabkowane, juz od malej prędkości to słychać
gzyms
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2020, 17:34
model samochodu: Kia Cee'd, SW (SportWagen, kombi) M SmartPlus, 1.6 GDI, 99 kW

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: gzyms »

To może takie rozwiązanie - zakładam w lato bagażnik z uchwytami rowerowymi na dach. Wyje niemiłosiernie, ale jak we wrześniu czy październiku zdejmę to nawet zimówki są cichutkie ;)
Po za tym uszczelki w drzwiach zamontowałem (między błotnikiem a drzwiami oraz na slupku) i wcale to nie powoduje, że jest ciszej. Może ale niezauważalnie. Opony to continental contipremiumcontact 5 205/55r16, zimówki to jakieś unirojale.
Kia Ciyapostrofd
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Tolinek pisze: 01 wrz 2023, 15:46
Nagraj dzwięk smartfonem i zamieść go tutaj. Może być mp3. Jazda ze stałą prędkością + nieśpieszne hamowanie do zera.
Mam 4 nagrania. Użyte samochody: Kia Xceed 2022 i mazda 3 2006. Kia na nexen wielosezon, a mazda na letnich bridgestone
Dwa odcinki drogi i dwie prędkości 50 i 80 km/h

Na nagraniach z prędkości 80km/h słychać, że w mazdzie jest głośniej. To się zgadza z odczuciami podczas jazdy.

Za to na nagraniach z 50km/h (na nowym ładnym asfalcie) wyraźnie słychać jak w kia coś huczy (świdrujący wyższy dźwięk) i ten dźwięk przy hamowaniu. Za to w mazdzie nie ma nic takiego miejsca i można powiedzieć, że jest ciszej

Przepraszam muszę to wrzucić w taki sposób, bo mp3 nie można dodać, a np zip jest za duży :/
https://www.szybkiplik.pl/2oe83tcvTZ - kia 80km/h
https://www.szybkiplik.pl/795BWXH9Bc - mazda 80km/h

https://www.szybkiplik.pl/p576SXg4LH - kia 50km/h
https://www.szybkiplik.pl/EY87629Asa - mazda 50km/h
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Faktycznie głośne te opony w kia. Ile mają przebiegu?
Łukaszek
Posty: 10
Rejestracja: 29 sie 2023, 13:34
model samochodu: Kia Xceed 2022

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Łukaszek »

Tolinek pisze: 03 wrz 2023, 01:02 Faktycznie głośne te opony w kia. Ile mają przebiegu?
30 tys

Dlatego zastanawiam się. Czy to na pewno od opon i czy wymiana na inne coś da. Wiadomo, że takie nagranie można sobie odsłuchać głośniej lub ciszej. Ja się skupiam głównie na tym huczeniu.

Nie chce też wyciszać totalnie całego samochodu, bo pomijając wydatek finansowy, to dochodzą też kilogramy, a co za tym idzie wyższe spalanie i gorsze przyspieszenie. Te 160 konne motory to nie są demony prędkości. Raz wiozlem 3 osoby, ale takie z konkretniejsza masa, to nie było czym jechać.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Zbyt głośno w aucie

Post autor: Tolinek »

Domyślam się że nie były przekładane z przodu do tyłu. Bez rotowania co pół roku albo co te 10-12 kkm to każde opony będą hałasować przy pracy na niezależnym zawieszeniu.

Poniżej Widmo zdrowych opon w Maździe i chorych w xceed. Opona nie daje się usłyszeć powyżej 200hz w maździe i to jest ok.
W xceed opony przyhamowane i pewnie nie rotowane albo po jakimś krawężniku i nie rotowane.

No i tak to strzeliliśmy z Himarsa do myszy. Będziesz się cieszył jak kupisz jakiekolwiek opony ;)
Załączniki
chore_opony.jpg
Zdrowe_opony.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”